Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'Miasto jest prowadzone rozrzutnie'. Ryszard Skawiński…
2024-03-25, 09:21 Autor: Daniel Klimczak

"Miasto jest prowadzone rozrzutnie". Ryszard Skawiński w Radiu Opole

"Po drugiej stronie są miliony i banery po naszej prawda" - Ryszard Skawiński w Radiu Opole
- Mamy dużo zastrzeżeń do prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Ryszard Skawiński, kandydat na prezydenta Opola z ramienia Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców. Skomentował w ten sposób fakt, że mimo iż wiele ugrupowań poparło w tych wyborach aktualnego prezydenta, to PiS i Konfederacja wystawiają swoich kandydatów.
Ryszardowi Skawińskiemu nie podoba się najbardziej rosnące zadłużenie Opola. W tym roku deficyt wyniesie 162 mln zł, a ogółem zadłużenie miasta sięgnie na koniec 2024 roku 717 mln zł.

- Miasto prowadzone jest rozrzutnie - przekonuje Skawiński. - Nie ma tu pomyślunku i takiego podejścia prawdziwego gospodarza. Jeżeli budowa parkingu na osiedlu Dambonia kosztuje 700 tyś. zł, to jako budowlaniec łapię się za głowę. Inwestycje za wszelką cenę. I nie mówię tu o inwestycjach rozwojowych czy wnoszących jakąś nową wartość do miasta, tylko mówię o inwestycjach odtworzeniowych. Czasy są tak ciężkie, że każdy milion trzeba trzy razy w palcach obrócić - argumentuje Ryszard Skawiński.

Receptą na tańsze zarządzanie miastem ma być kilka posunięć, jednym z nich miałoby być oddanie miejskich obiektów w zarząd prywatny.

- Nie widzę potrzeby żeby każda szkoła miała swojego księgowego. Jest Centrum Usług Wspólnych i ono bodajże w sprawie przedszkoli i żłobków zaczyna funkcjonować. Ono musi także w sprawie szkół funkcjonować, szkoły są bardzo drogie. I działań tego typu musi być sto, a nie jedno. Zarządzanie pewnymi obiektami miejskimi typu basen czy stadion powinno być w rękach prywatnych. I ja nie mówię o przekazaniu własności w ręce prywatne, ja mówię o zarządzaniu - dodaje kandydat Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców na prezydenta Opola.

Pytany o rozpoznawalność Ryszard Skawiński przyznał, że dopiero w tym tygodniu rozpoczyna kampanię na dobre, bo jego komitet nie dysponuje takimi środkami jak konkurenci. Jak dodał, chce wygrać na argumenty, a nie na banery.

Zobacz także

2024-04-22, godz. 08:41 Joanna Maksymowicz-Szczepańska: był ekspres przy liczeniu głosów -Pierwsze gminy przyjechały do nas grubo przed północą. W zasadzie mieliśmy wszystko policzone już o drugiej w nocy - mówiła w Porannej Rozmowie Radia… » więcej 2024-04-19, godz. 08:54 Rafał Tkacz o wyborczej dogrywce w 23 gminach Opolszczyzny - Karty są już w urzędach gmin. Albo dziś albo jutro będą przewożone do poszczególnych lokali obwodowych komisji wyborczych. Wybory w 384 obwodach, więc… » więcej 2024-04-18, godz. 08:49 Zygmunt Budziński o przyszłości szkół zawodowych i warsztatach orientacji zawodowej w Opolu Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w czwartek był Zygmunt Budziński - koordynator warsztatów orientacji zawodowej organizowanych przez Wojewódzki Zakład… » więcej 2024-04-17, godz. 09:05 Mirosław Patoła dobrze ocenia start Bezpartyjnych Samorządowców w wyborach samorządowych Po wyborach parlamentarnych, Bezpartyjni Samorządowcy wskazywali, że prawie 2-procentowe poparcie w głosowaniu do sejmu to dobry wstęp do kolejnej kampanii… » więcej 2024-04-16, godz. 08:58 Prof. Marek Masnyk o ostatnich miesiącach swojej kadencji jako rektora UO Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole we wtorek 16 kwietnia był rektor Uniwersytetu Opolskiego, prof. Marek Masnyk. Naszego rozmówcę zapytaliśmy o ostatnie… » więcej 2024-04-15, godz. 09:13 Jerzy Przystajko: Wynik wyborów, który mamy, pokazuje, że kurs "brzydszej siostry" PO nie działa Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w poniedziałek był Jerzy Przystajko z Nowej Lewicy, którego pytaliśmy o reakcji ugrupowania na wynik wyborów samorządowych… » więcej 2024-04-12, godz. 09:34 "Jeden równa się jeden" - Antoni Konopka o budowaniu koalicji w sejmiku oraz relacjach z Polską 2050 Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był członek zarządu województwa opolskiego, a zarazem jedyny radny, który będzie reprezentował Trzecią Drogę w nowej… » więcej 2024-04-11, godz. 08:58 "Radny sejmiku - to brzmi dumnie". Sławomir Kłosowski gościem Porannej Rozmowy Radia Opole Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w czwartek był Sławomir Kłosowski, który w niedzielnych wyborach samorządowych uzyskał mandat radnego sejmiku regionu… » więcej 2024-04-10, godz. 09:04 Szymon Ogłaza o planach Koalicji Obywatelskiej w sejmiku województwa i wyborach do europarlamentu Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w środę 10 kwietnia był członek zarządu regionu Szymon Ogłaza, którego zapytaliśmy o nastroje w Koalicji Obywatelskiej… » więcej 2024-04-09, godz. 08:31 Arkadiusz Wiśniewski o wrażeniach związanych z wyborczym wynikiem i planach na najbliższą kadencję Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole we wtorek 9 kwietnia był prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, którego zapytaliśmy o wrażenia związane z wyborczym… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »