Radio Opole » Studio Reportażu » Nasze reportaże » 'Siła miłości' - najnowszy reportaż Barbary …
2023-03-03, 08:37 Autor: Barbara Tyslik

"Siła miłości" - najnowszy reportaż Barbary Tyslik

Reportaż z Barbarą Bukład [fot. Barbara Tyslik]
Reportaż z Barbarą Bukład [fot. Barbara Tyslik]
Tego wieczoru przedstawimy premierę - z udziałem Barbary Bukład - która urodziła się w 1943 roku w Kołomyi i będzie naszym przewodnikiem po dziejach niezwykłego rodu. Reportaż, który przygotowała Barbara Tyslik, nie bez ważnej przyczyny, nosi tytuł: "Siła miłości". Warto posłuchać o ludziach, którzy do kufrów mogli spakować tylko niezbędne drobiazgi i...dobrą pamięć o przodkach.
Rodem z Kresów. Historie osobiste, czyli cykl spotkań wypełnionych wspomnieniami, które powinniśmy w pamięci zachować. To dzieło realizowane przez Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu przy współpracy Radia Opole i wsparciu Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oraz Stowarzyszenia Opolscy Genealodzy. Nad całością czuwa pomysłodawczyni tego projektu, Magdalena Górniak – Bardzik z bierkowickiego skansenu, a chodzi przede wszystkim o to, by wzbogacić badania naukowe, by dotrzeć do ludzi i dokumentów, które naszą wiedzę o historii i kulturze kresowej pięknie dopełnią. A skoro tak, to właśnie w Studiu Reportażu będziemy prezentować opowieści, które w pamięci i sercach kresowych rodzin zostały starannie zachowane i każdemu ze słuchaczy mogą podarować fascynującą wyprawę w czasie i przestrzeni.
"Siła miłości" - reportaż Barbary Tyslik

Zobacz także

2023-05-25, godz. 09:29 "Obrazy z Podola w sercu zachowane" - posłuchaj nowego reportażu Barbary Tyslik "Rodem z Kresów. Historie osobiste" - to cykl spotkań wypełnionych wspomnieniami, które na zawsze powinny z nami pozostać. To będzie trzecia audycja, przygotowana… » więcej 2023-03-23, godz. 15:47 "Warkocz ze Lwowa" - reportaż Barbary Tyslik "Rodem z Kresów. Historie osobiste" - czyli cykl spotkań wypełnionych wspomnieniami, które na zawsze powinny z nami pozostać. To będzie druga audycja, przygotowana… » więcej 2023-03-14, godz. 13:42 "Gdy ściana u sąsiada płonie" - reportaż Jana Poniatyszyna Z jednych wojna wydobywa demony zła, a z drugich niezmierzone wręcz pokłady dobroci. Starożytny poeta Horacy napisał: "Ciebie wszak rzecz dotyczy, gdy ściana… » więcej 2023-03-03, godz. 08:37 "Siła miłości" - najnowszy reportaż Barbary Tyslik Tego wieczoru przedstawimy premierę - z udziałem Barbary Bukład - która urodziła się w 1943 roku w Kołomyi i będzie naszym przewodnikiem po dziejach niezwykłego… » więcej 2022-07-28, godz. 20:23 "Zielono mi" - reportaż Mariana Staszyńskiego Czy mors może zaopiekować się pszczołami? Kiedy osioł jest szczęśliwy? Dlaczego lisy (choć przeważnie trzeźwe) z Bachusem muszą się poważnie liczyć?… » więcej 2022-05-30, godz. 18:37 "Titita" - reportaż Mariana Staszyńskiego Można je odbić od księżyca, od zorzy polarnej, a nawet od przelatujących samolotów. Choć niewidoczne, mogą oczarować na całe życie. W Opolu dowodzą… » więcej 2022-04-11, godz. 13:35 "Porucznik Jan" - reportaż Barbary Tyslik We wspomnieniach najbliższych Jana Zawiślewskiego jego największą zaletą była przyzwoitość, zapewne wyniesiona z rodzinnego, mazurskiego domu. Zaświadczył… » więcej 2022-03-04, godz. 10:25 "A więc wojna" - reportaż Agnieszki Pospiszyl Kijów, Donbas, Iwano-Frankiwsk, Charków, Borodzianka... Lista ukraińskich miast bombardowanych przez armię rosyjską jest długa. Jeszcze dłuższa jest lista… » więcej 2022-02-28, godz. 10:32 "Michał z placu zabaw" – reportaż Mariana Staszyńskiego Jak to się stało, że królewski Kraków z Prudnikiem przegrał? Dlaczego praca w korporacji przestała go cieszyć? Czy zmiana zawodu może codziennie uśmiech… » więcej 2022-02-09, godz. 09:35 "Apetyt na życie" - reportaż Barbary Tyslik Zaczęło się od hasła, którym "Fundacja OnkoRejs – Wybieram życie", także im, wytyczyła drogę pełną nadziei. Proste zdanie w jakże trudnej chwili:… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »