Radio Opole » Studio Reportażu » Nasze reportaże » 'Serce jako bochen chleba' - reportaż Barbary T…
2015-04-28, 13:29 Autor: Radio Opole

"Serce jako bochen chleba" – reportaż Barbary Tyslik

Ks. Zbigniew Lubieniecki
Ks. Zbigniew Lubieniecki
Posłuchaj reportażu Barbary Tyslik "Serce jak bochen chleba"
Zapraszamy do wysłuchania premiery reportażu Barbary Tyslik pt. "Serce jako bochen chleba".

Ksiądz prałat Zygmunt Lubieniecki od 24 lat jest proboszczem w parafii św. Józefa w Opolu - Szczepanowicach. Nie dba o sławę, zaszczyty czy uznanie w oczach innych. Od zawsze kieruje się dobrem bliźniego, mobilizując do działania parafialną wspólnotę. O niezwyczajnych pomysłach, często przecież dla tysięcy ludzi, mówi zwyczajnie, bo dla niego ta praca to obowiązek płynący prosto z serca.

Usłyszymy nie tylko jego głos, pojawią się także ludzie, dla których jest duchowym przewodnikiem: Krystyna Macek-Kamińska, Gabriela Midek-Botor, Maria Piechota, Walter Czok, Andrzej Skorupka i Stanisław Toborek.

Dodajmy, że w 2014 roku ksiądz Zygmunt Lubieniecki został uhonorowany tytułem "Społecznika Roku" w konkursie Marszałka Województwa Opolskiego. Posłuchajmy zatem reportażu Barbary Tyslik "Serce jako bochen chleba".

Kościół św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach/ Fot.: http://commons.wikimedia.org/

Zobacz także

2015-05-07, godz. 18:37 Rozmowa z Barbarą Włodarczyk, mistrzynią reportażu telewizyjnego Pod koniec kwietnia w Toruniu odbył się III Festiwal Sztuki Faktu. Nagrodą Prezesa TVP dla mistrza reportażu została uhonorowana Barbara Włodarczyk, dziennikarka… » więcej 2015-04-29, godz. 15:01 "Ktoś te jabłka będzie jadł" – premiera w Studiu Reportażu Zapraszamy do wysłuchania reportażu Mariana Staszyńskiego pt. "Ktoś te jabłka będzie jadł". Adam Ulbrych na pewno jest postacią bardzo barwną, ale ze… » więcej 2015-04-28, godz. 13:29 "Serce jako bochen chleba" – reportaż Barbary Tyslik Zapraszamy do wysłuchania premiery reportażu Barbary Tyslik pt. "Serce jako bochen chleba". Ksiądz prałat Zygmunt Lubieniecki od 24 lat jest proboszczem w… » więcej 2015-04-27, godz. 13:42 Posłuchaj reportażu "Uczyłem nepalskie dzieci" Zapraszamy do wysłuchania reportażu Małgorzaty Lis-Skupińskiej pt. "Uczyłem nepalskie dzieci". Praca nad tym reportażem zakończyła się w minionym tygodniu… » więcej 2015-04-22, godz. 08:47 "Dla mnie czasu jest za mało" – reportaż Eweliny Rusin-Różyckiej Zaczęło się od samolotu, który tata wystrugał z drewna. Potem było magiczne miejsce, które odwiedzał w drodze ze szkoły. Dziś Aleksander Połoszczański… » więcej 2015-03-27, godz. 19:54 "Gliniany kubek z Ukrainy" – reportaż Mariana Staszyńskiego Ze Wschodu każdy może przywieźć swoją prawdę. Artur Klose, Niemiec, artysta plastyk pochodzący ze Śląska Opolskiego, wielokrotnie przebywał w Rosji… » więcej 2015-03-18, godz. 13:04 "Nulka za bochenek" – reportaż Barbary Tyslik Andrzej Hamada, nestor opolskich architektów, na brak niezwykłych zdarzeń w swoim barwnym życiu nigdy nie narzekał. Wiele z nich mogłoby być kanwą do scenariuszy… » więcej 2015-02-23, godz. 15:58 "Pomieszanie Wschodu i Zachodu" – reportaż Barbary Tyslik Różne skarby można odnaleźć wśród rodzinnych pamiątek. Zdarzają się bezcenne, bo jak zważyć losy, wzruszenia i emocje, których doświadczali najbliżsi… » więcej 2015-02-13, godz. 16:23 "Marzenia na czubku drzewa" Reportaż Małgorzaty Lis-Skupińskiej On jest arborystą, czyli zajmuje się pielęgnacją drzew. Ona jest księgową. Marzena i Krzysztof Wystrachowie z Opola… » więcej 2015-01-29, godz. 13:00 Chcę zatańczyć ze swoim życiem Reportaż Mariana Staszyńskiego Nigdy nie wiadomo, jaki scenariusz napisze nam życie. Bohaterce tej opowieści nie szczędziło najtrudniejszych doświadczeń… » więcej
1011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »