Radio Opole » Muzyka » Felietony muzyczne » Radio Opole świętowało Dzień Polskiej Muzyki
2022-09-27, 08:44 Autor: Tomasz Bazan

Radio Opole świętowało Dzień Polskiej Muzyki

Baasch - sesja w Studiu M im. SBB Radia Opole (12.02.2021) do audycji "Muzyka Nowa" w wydaniu red. Piotra Metza [fot. Wanda Kownacka]
Baasch - sesja w Studiu M im. SBB Radia Opole (12.02.2021) do audycji "Muzyka Nowa" w wydaniu red. Piotra Metza [fot. Wanda Kownacka]
Polska muzyka zdominowała 1 października anteny największych stacji radiowych i telewizyjnych w Polsce. Radio Opole wraz z innymi mediami uczestniczyło w kampanii "Dzień Polskiej Muzyki". Zachęcamy w ten sposób do częstszego słuchania i emitowania polskiej muzyki, która jest różnorodna i ciekawa.

Wszystkie media zaangażowane w projekt podziękowały w ten sposób artystom i twórcom za ich pracę i za utwory. Najważniejsi są jednak słuchacze, bo to właśnie oni stanowią o sile i kondycji rynku muzycznego. Im więcej polskiej muzyki będziemy słuchali, tym większe możliwości rozwoju artystycznego i eksportowego stwarzamy naszym ulubionym artystom i tym silniejsza staje się pozycja polskiego rynku na arenie międzynarodowej.

Pomysł na kampanię "Dzień Polskiej Muzyki" zrodził się w 2019 z inicjatywy agencji Artistars. Intencją twórców było stworzenie projektu, który zaangażuje i połączy wszystkich uczestników rynku muzycznego: artystów, rozgłośnie radiowe i telewizje muzyczne, firmy i organizacje branżowe oraz fanów.

Polska muzyka zajmuje szczególne miejsce na antenie Radia Opole. Nadajemy z serca "Stolicy polskiej piosenki", dlatego polscy artyści są nam wyjątkowo bliscy. Ponad 40 procent naszej playlisty to muzyka polska. Kilka dni w roku, między innymi święta 3 maja i 11 listopada, poświęcamy całkowicie polskim wykonawcom.

Radio Opole aktywnie promuje również młodych wykonawców. Organizujemy koncerty w studiu im. SBB i prezentujemy sylwetki debiutantów w programach autorskich. Relacjonujemy wydarzenia muzyczne, pokazujemy opolskie szkoły i uczelnie muzyczne.

Najważniejsze miejsce w naszym programie zajmuje jednak Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole, który każdego roku jest wielkim świętem polskiej muzyki.

Zobacz także

2022-11-24, godz. 10:37 Grzegorz Hyży powraca z nowym singlem „Sztos"! Tytuł zobowiązuje, dlatego nikogo nie zdziwi, jeśli kolejny singiel artysty stanie się wielkim hitem! Grzegorz Hyży wielokrotnie już udowodnił, że potrafi… » więcej 2022-10-31, godz. 09:59 VOO VOO z nowym albumem - "Premiera" Zespół Voo Voo to od lat synonim muzycznego kunsztu. Wciąż poszukują i nie dają się wpisać w sztywne ramy gatunków. Grupa Wojciecha Waglewskiego daje… » więcej 2022-10-17, godz. 15:44 Radio Opole poleca: nowy singiel Dawida Podsiadło „To co masz Ty!” z najświeższej płyty. Już jest! W piątek ukazała się czwarta studyjna płyta Dawida Podsiadło. Powstała we współpracy z Jakubem Galińskim, producentem muzycznym na co dzień… » więcej 2022-10-07, godz. 12:36 Twórcy albumu "Andromeda's Mystery" wystąpili na scenie Studia M im. SBB W czasie pandemii w 2021 roku trzej starzy przyjaciele utworzyli nowy zespół z ideą odkrywania nowych możliwości brzmieniowych, rozświetlania rytmu i harmonii… » więcej 2022-09-27, godz. 08:44 Radio Opole świętowało Dzień Polskiej Muzyki Polska muzyka zdominowała 1 października anteny największych stacji radiowych i telewizyjnych w Polsce. Radio Opole wraz z innymi mediami uczestniczyło w kampanii… » więcej 2022-09-07, godz. 11:42 Patronat Radia Opole: Patrycjusz Gruszecki Trio - Faces Radio Opole objęło patronatem medialnym płytę „FACES”. To kolejne, drugie już, wydawnictwo uznanego tria jazzowego PATRYCJUSZ GRUSZECKI TRIO, w którego… » więcej 2022-08-20, godz. 10:55 Radio Opole poleca: Robbie Williams z nowym singlem "Lost" Robbie Williams wydaje singiel „Lost” - utwór pochodzący z jego albumu „XXV”, którego premiera już we wrześniu! Nowa piosenka, wyprodukowana przez… » więcej 2022-08-05, godz. 13:45 Przed nami V Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki “Opole 2022” Polonijni artyści znów spotkają się na Opolszczyźnie. Przed nami V Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki "Opole 2022”, a w ramach niego kilka koncertów… » więcej 2022-06-28, godz. 11:51 Radio Opole poleca: Dawid Podsiadło z nowym singlem - "POST" Cztery lata po wydaniu multi-diamentowego albumu „Małomiasteczkowy”, Dawid Podsiadło przedstawia „POST”. Singiel zwiastuje nowy album, którego premiera… » więcej 2022-06-07, godz. 09:50 Festiwalowe Radio Opole - i wszystko gra! Specjalnego programu, dedykowanego wszystkim entuzjastom festiwalowych emocji, można słuchać na częstotliwości 96,5 FM dla Opola i okolic, w aplikacji Radia… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »