Radio Opole » Muzyka » Aktualności muzyczne

Aktualności muzyczne

2024-06-07, 16:33 Autor: Agnieszka Lubczańska

Organy w samo południe zabrzmią w niedzielę w Filharmonii Opolskiej

Zuzanna Bator i Maciej Bator [fot. fot. Joanna Siwiec, źródło: Filharmonia Opolska]
Zuzanna Bator i Maciej Bator [fot. fot. Joanna Siwiec, źródło: Filharmonia Opolska]
Odrestaurowane organy w Filharmonii Opolskiej były w tym sezonie bohaterem comiesięcznych koncertów zatytułowanych „Organy w samo południe”. Ostatnia okazja posłuchania koncertu z tego cyklu już w najbliższą niedzielę (09.06).
Wystąpi małżeństwo organistów Zuzanna i Maciej Batorowie, a usłyszymy uwerturę koncertową Bajka Stanisława Moniuszki, Psalmy Berta Mattera oraz Symfonię Pokoju Mateusza Ryczka. Zuzanna Bator jest prezeską Fundacji Dobrej Muzyki oraz dyrektorką artystyczną Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. Christiana Schlaga, który odbywa się w Świdnicy. Z mężem Maciejem Batorem, wykonują własne transkrypcje muzyki organowej i symfonicznej na 4 ręce i 4 nogi.

Więcej o tym, co jeszcze szykuje Filharmonia Opolska przed oficjalnym zakończeniem sezonu Mariusz Majeran zapytał Barbarę Pieczyńską. Rozmowa jest do posłuchania poniżej.Więcej informacji o artystach, programie koncertu i biletach znajduje się na stronie Filharmonii Opolskiej - zobacz tu.

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Plakat

Zobacz także

2024-07-15, godz. 10:07, Patronaty - polecamy Festiwal "Kropka" od czwartku do niedzieli w Głuchołazach Cztery koncerty muzyki poetyckiej, turystycznej, studenckiej w wykonaniu zarówno gwiazd, jak i adeptów do Krainy Łagodności w perełce Gór Opawskich - to wszystko już w najbliższy weekend (18-21.07) w Głuchołazach. Podczas pięciu… » więcej 2024-07-10, godz. 10:46, Kultura i rozrywka Mocne brzmienia na Festiwalu Rock am Palast w Rozkochowie Przed nami trzecia edycja Festiwalu Rock am Palast w Rozkochowie. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy piątek (12.07). » więcej 2024-07-09, godz. 08:55, Patronaty - polecamy Festiwal Rock am Palast w Rozkochowie W najbliższy piątek (12.07) w niezwykle klimatycznej scenerii pałacu w Rozkochowie rozpocznie się pod patronatem Radia Opole III Festiwal Rock am Palast. Wydarzenie potrwa do soboty (13.07). Wstęp jest bezpłatny. I uwaga, bezpłatnie… » więcej 2024-07-03, godz. 16:05, Patronaty - polecamy Cztery koncerty w ramach 11. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej Wiolonczeliści z całego świata po raz kolejny spotkają się w Nysie. W niedzielę (07.07) rozpoczyna się 11. Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa, czyli muzyczne warsztaty skierowane do uczniów, studentów i absolwentów szkół artystycznych… » więcej 2024-07-02, godz. 10:50, Patronaty - polecamy Koncert muzyki filmowej w amfiteatrze Bilety na ten koncert zaczęły sprzedawać się, zanim filharmonia rozpoczęła promowanie wydarzenia. Choć formalnie sezon artystyczny w salach koncertowych tej instytucji został oficjalnie zakończony, to tradycją stał się wakacyjny… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »