Radio Opole » Muzyka » Aktualności muzyczne

Aktualności muzyczne

2012-09-09, 16:14 Autor: Radio Opole

Trwa Festiwal Muzyczny "W oparach dźwięków"

Muzyka klasyczna, jazzowa i folk – bogato zapowiada się II edycja Festiwalu Muzycznego „W oparach dźwięków”. Koncerty od 14 do 16 września będą się odbywać w Muzeum Śląska Opolskiego, w ratuszu, w Miejskiej Biblioteki Publicznej i w jednej z kawiarni w Opolu.

Promocja muzyki kameralnej to główne założenie wydarzenia. W tym roku festiwal otworzy 14 września o godz. 19:00 w Muzeum Śląska Opolskiego londyńskie Triologue. Trio w składzie: klawesyn, skrzypce i wiolonczela, łączy muzykę barokową z folkiem. To koncert z gatunku tych, które nie zdarzają się często. W sobotę (15.09) w programie dwa koncerty: o godz. 15:00 w MBP w Opolu recital gitarowy Waldemara Gromolaka, muzyka, który wielokrotnie zwyciężał w renomowanych konkursach gitarowych, a współpracował m.in. z Anną Marią Jopek, a o godz. 19:00 w Klubokawiarni „Á propos" zagra kwartet jazzowy Jacka Namysłowskiego. Na zakończenie festiwalu w niedzielę (16.09) o godz. 19:00 w Sali im. Karola Musioła w opolskim ratuszu wystąpią Marcin Markowicz, James Baillieu oraz Maria Ołdak. Wykonają utwory Szostakowicza i Moszkowskiego.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny, ale wymagane są wejściówki. Te rozdawane będą przy wejściu na 30 minut przed rozpoczęciem każdego koncertu.

Festiwalowi będzie towarzyszyć wystawa fotografii w kawiarni "Pauza". Zdjęcia autorstwa Konrada Miki, który sam jest oboistą – zaprezentują świat muzyki w ujęciu, w którym nie jest on na co dzień dostępny dla wszystkich.

Oprac. Agnieszka Lubczańska

Program 2. Festiwalu Muzycznego „W oparach dźwięków":

Piątek 14 września, godz.19:00
Sala Muzeum Śląska Opolskiego
Triologue
Program:
Henry Purcell - Chaconne z "Fairy Queen" (aranżacja własna zespołu)
William Lawes - Suita Nr.1 g-moll (Fantazia, Almaine, Galliard)
William Byrd - Pawana i Galliarda G-dur na klawesyn solo
John Blow - Chaconne F-dur (aranżacja własna zespołu)
Jerzy Fryderyk Haendel - Sonata na skrzypce i basso continuo D-dur
Suita Najpiękniejszych Arii Irlandzkich, w aranżacji na skrzypce, wiolę da gamba i klawesyn

Sobota 15 września, godz.15:00
Sala konferencyjna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu
Waldemar Gromolak - gitara
Program:
Johann Sebastian Bach - I Suita BWV 1007
Aleksander Tansman - Cavatina
Agustin Barrios-Mangoré - Julia Florida, Vals op. 8 nr 4

Sobota 15 września, godz.19:00
Klubokawiarnia „á propos"
Kwartet jazzowy Jacka Namysłowskiego

Niedziela 16 września, godz.15:00
Kawiarnia „Pauza"
Wernisaż wystawy fotografii Konrada Miki
„W muzykalnym obiektywie"

Niedziela 16 września, godz. 19:00
Ratusz Opolski, Sala im. Karola Musioła
Maria Ołdak – skrzypce
Marcin Markowicz – skrzypce
James Baillieu – fortepian
Program:
Dymitr Szostakowicz – Trzy utwory
Maurycy Moszkowski – Suita op.71 na dwoje skrzypiec i fortepian

Zobacz także

2016-02-29, godz. 10:53, Patronaty - polecamy Opera Lwowska już dziś wystąpi w Opolu Najsłynniejsze duety i arie operetkowe świata w wykonaniu artystów baletu i solistów Opery Lwowskiej będzie można posłuchać i obejrzeć dziś (29.02) w Opolu. Początek spektaklu o godz. 20:00 na scenie Teatru im. Jana Kochanowskiego… » więcej 2016-02-29, godz. 10:30, Kultura i rozrywka Rock Time: Słuchacze Radia Emiter wybrali zespół Fumez Zespół Fumez zdobył największą liczbę głosów internautów w plebiscycie Radia Emiter. Formacja z Elbląga dołączy do grona finalistów przeglądu Rock-Time. Zespół powstał w 2015 roku. Jego twórczość jest połączeniem kilku… » więcej 2016-02-27, godz. 08:32, Kultura i rozrywka Radiowy statek wypełniony dziećmi ruszył w podróż po oceanie dźwięków Koncertem reggowego zespołu Bongostan w Radiu Opole, rozpoczęła się niezwykła muzyczna podróż ponad czterdzieściorga dzieci. » więcej 2016-02-26, godz. 13:45, Kultura i rozrywka Piosenka filmowa zabrzmi w Filharmonii Opolskiej W ubiegłym roku poznaliśmy opolskie duety, które występowały na scenie klubowej Filharmonii Opolskiej. Występy odbywały się w cyklu 'Koncerty na dwa głosy'. » więcej 2016-02-25, godz. 17:15, Kultura i rozrywka Szósta edycja Opolskiego Jam Session Fundacja BluesOpole organizuje koncerty w Dworku Artystycznym w Opolu, zaprasza wykonawców zawodowych i tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na estradzie. Tym razem zaprasza muzykujących Opolan. » więcej
307308309310311312313
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »