Radio Opole » Muzyka » Aktualności muzyczne

Aktualności muzyczne

2021-05-31, 16:02 Autor: Agnieszka Lubczańska

Na warszawskiej Pradze spotkają się artyści, by śpiewać utwory Jonasza Kofty

Okładka płyty - Jonasz Kofta i Jego piosenki [fot. Paula Hołubowicz]
Okładka płyty - Jonasz Kofta i Jego piosenki [fot. Paula Hołubowicz]
W sobotę (05.06) dzień konkursowy, a w niedzielę (06.06) koncert finałowy – tak w skrócie zapowiada się w najbliższy weekend XV Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty „Moja Wolności", To jeden z najważniejszych festiwali poświęconych piosence artystycznej w Polsce. Odbywa się w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.

Uczestnicy zaprezentują dwa utwory słowno-muzyczne, w tym minimum jeden utwór autorstwa Jonasza Kofty. Drugi powinien dotyczyć szeroko pojętej wolności (wolności słowa, jednostki, narodów…) lub być utworem autorskim, powstałym w poetyce patrona festiwalu. Uczestników oceni jury w składzie: Krzysztof Dzikowski, Krzysztof Heering, Jerzy Mamcarz (przewodniczący), Piotr Bakal, Stanisław Klawe, Jan Kazimierz Siwek, Paweł Sztompke.


Podczas koncertu finałowego wystąpią
Laureaci 2021 oraz artyści i sympatycy Stowarzyszenia Warszawska Scena Bardów. Zwyczajem jest, że koncert finałowy rozpoczyna laureat głównej nagrody roku ubiegłego i tym razem jest to Gabriela Kurzac, zdobywczyni Złotego Klucza 2020. Koncert rozpocznie się o godz. 17:00 w Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.bardowie.art.pl


Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Warszawska Scena Bardów i Centrum Promocji Kultury Praga-Południe m.st. Warszawy. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Jerzy Mamcarz. Radio Opole XV Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty „Moja Wolności” 2021 objęło patronatem medialnym.

Plakat 15. Festiwalu im. Jonasza Kofty 'Moja Wolności'

Zobacz także

2020-01-22, godz. 17:00, Kultura i rozrywka Diabelskie skrzypce i inne "magiczne" instrumenty jeszcze do piątku pozostaną w Głogówku Jeszcze do piątku (24.01) można oglądać w Głogówku wystawę poświęconą dźwiękowi i prostym instrumentom muzycznym, takim jak diabelskie skrzypce czy gwizdki, dzwonki i fujarki. 'Na początku był dźwięk, czyli antymuzyka i nie-instrumenty'… » więcej 2020-01-19, godz. 21:32, Wiadomości z regionu Mnóstwo inspiracji i branżowych ofert. Tłumy młodych par na opolskich Targach Ślubnych Podwieszane dekoracje kwiatowe, minimalistyczne i błyszczące od góry do dołu suknie ślubne, czy malowane torty - to trendy, które w tym roku mają królować na przyjęciach weselnych. Przyszłe młode pary od samego rana gromadziły… » więcej 2020-01-18, godz. 14:15, Wiadomości z regionu Mali opolanie wraz z rodzicami stworzyli eko-intrumenty W Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu właśnie dziś (18.01) rozpoczął się cykl warsztatów pod tytułem „Artystyczne soboty”. Zadaniem uczestników było stworzenie instrumentu z butelki, wycinanek, fasoli, grochu i ryżu. » więcej 2020-01-15, godz. 18:00, Wiadomości z regionu To nowy dom seniorów, ale nie tylko. W Opolu otwarto Centrum Aktywizacji Społecznej. Krakowska 32. To teraz nowy adres opolskich seniorów, ludzi związanych z kulturą, muzyką, czy historią. Przy głównym deptaku Opola otwarto Centrum Aktywizacji Społecznej. » więcej 2020-01-12, godz. 14:00, Kultura i rozrywka "Ostre zadęcie" w Kotulinie koło Strzelec Opolskich 25 dzieci z Kotulina pod Strzelcami Opolskimi przez cały rok uczyło się grać na instrumentach dętych. Jeszcze kilka lat prób i będą mogły zasilić szeregi miejscowej orkiestry dętej. Najmłodsi muzycy grę zaczynają już w przedszkolu… » więcej
120121122123124125126
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »