Radio Opole » Muzyka » Aktualności muzyczne

Aktualności muzyczne

2019-07-15, 18:12 Autor: Agnieszka Lubczańska

Muzyka alternatywna w szczerym polu, a do tego wyjątkowa atmosfera. "Tarnogranie" już 10 sierpnia!

Zespół Dobs z Opola laureatem III Festiwalu Muzyki Alternatywnej „Tarnogranie” [fot. Damian Wolak]
Zespół Dobs z Opola laureatem III Festiwalu Muzyki Alternatywnej „Tarnogranie” [fot. Damian Wolak]
Zespół Black Drums Icon zdobył Nagrodę Publiczności III Festiwalu Muzyki Alternatywnej „Tarnogranie” [fot. Damian Wolak]
Zespół Black Drums Icon zdobył Nagrodę Publiczności III Festiwalu Muzyki Alternatywnej „Tarnogranie” [fot. Damian Wolak]
Już po raz czwarty w Tarnowcu - niewielkiej miejscowości w gminie Lubsza, ok. 20 km od Brzegu - odbędzie się Festiwal Zespołów Muzyki Alternatywnej „Tarnogranie”. Festiwal ten to dowód na to, że na wsi, w szczerym polu można postawić scenę, zaprosić zespoły grające muzykę alternatywną i zorganizować wydarzenie, które skutecznie zdaje się obalać stereotyp, jakoby jedyne warte uwagi wydarzenia na wsiach to dożynki przy disco polo. Festiwal rozpocznie się w 10 sierpnia (sobota). Początek o godz. 15:00. Wstęp wolny!

W tym roku podczas konkursu zaprezentuje się 11 debiutanckich zespołów z nurtu szeroko pojętej alternatywy. Powalczą o nagrodę główną – 20-godzinną sesję nagraniowym w studiu nagrań Folktronika w Miedzianej.


Muzyczną „wisienką na torcie” będzie koncert Świnki Halinki – zespołu z Lubina, który powstał w nieczynnej świniarni u cioci Halinki, zatem nazwy innej przyjąć nie mógł, a znany jest z grania wybuchowej mieszanki rocka, reggae, punka, ska, rock and rolla i folku.

Dla tych którzy miło wspominają poprzednią edycję, albo ich ominęła – będzie okazja posłuchania występu laureata zeszłorocznego "Tarnogrania" – zespołu Dobs.


Jeśli ktoś miałby ochotę pozostać na miejscu do niedzieli (11.08) – będzie możliwość skorzystania z pola namiotowego. A zostać warto, bo po koncertach szykuje się także winylowe "after party". Zarówno koncerty, jak i pole namiotowe są bezpłatne. Na miejscu przewidziano także – jak zapewniają organizatorzy: „niedrogi i przepyszny” catering z lokalnymi specjałami. Nie zabraknie też placu zabaw dla dzieci i warsztatów muzycznych.


O wydarzeniu w audycji Dobre Granie Tomasza Wojtyłki opowiadał Andrzej Buchowski, sympatyk całego przedsięwzięcia, przyjaciel wsi Tarnowiec i członek Stowarzyszenia „Tarnowiec wczoraj, dzisiaj i jutro” - rozmowa jest do odsłuchania poniżej. Dodajmy, że Andrzej Buchowski wraz z Wiolettą Frankiewicz, prezes Stowarzyszenie „Tarnowiec wczoraj, dzisiaj i jutro” cały festiwal poprowadzą.

Organizatorami festiwalu - oprócz Stowarzyszenia „Tarnowiec wczoraj, dzisiaj i jutro” - są: Studio nagrań Folktronika i Rada Sołecka Tarnowiec. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.

Program:

15.00–20.00 Konkurs Zespołów Muzyki Alternatywnej
  1. Supermarket - Opole
  2. Bez Schematów - Opole
  3. Grey Fruit - Wrocław
  4. Climat - Brzeg
  5. T4PE - Wrocław
  6. Motorboats - Wrocław
  7. Honker Band - Kędizerzyn Kożle / Zdzieszowice
  8. Vibes n Power - Kluczbork
  9. Dotyk - Brzeg
  10. Djavena - Częstochowa
  11. Black Drums Icon - Brzeg
20.00–20.45 Występ zespołu DOBS
20.45 Ogłoszenie wyników
20.45–21.20 Występ laureata
21.30–22.30 Występ zespołu Świnka Halinka – gwiazda wieczoru
22.30–3.00 Vinyl Party

Międzyczasie: warsztaty bębniarskie, warsztaty rzeźbiarskie, warsztaty robienia biżuterii

Andrzej Buchowski o Tarnograniu w audycji "Dobre Granie" (09.07) Tomasza Wojtyłki - 1 cz. rozmowy
Andrzej Buchowski o Tarnograniu w audycji "Dobre Granie" (09.07) Tomasza Wojtyłki - 2 cz. rozmowy
Andrzej Buchowski o Tarnograniu w audycji "Dobre Granie" (09.07) Tomasza Wojtyłki - 3 cz. rozmowy
Andrzej Buchowski o Tarnograniu w audycji "Dobre Granie" (09.07) Tomasza Wojtyłki - 4 cz. rozmowy

Zobacz także

2018-09-24, godz. 14:00, Kultura i rozrywka Muzycznie, filmowo i z warsztatami. Muzeum Polskiej Piosenki inauguruje projekt "Nuty dla Ojczyzny 2.0" Koncerty zespołu Hańba oraz rapera Adama Ostrowskiego, znanego jako O.S.T.R, warsztaty teatralne i panel tematyczny z dziennikarzem muzycznym Hirkiem Wroną - tak przedstawia się program projektu „Nuty dla Ojczyzny 2.0”. » więcej 2018-09-19, godz. 20:00, Kultura i rozrywka Gratka dla miłośników muzyki kameralnej w sercu Opola Muzyka kameralna i nietuzinkowe instrumenty - to znaki rozpoznawcze festiwalu muzycznego 'W oparach dźwięków', który odbędzie się w Opolu od 20 do 22 września. » więcej 2018-09-17, godz. 12:20, Kultura i rozrywka Wystartowała Mała Akademia Piosenki. Pierwsze zajęcia poprowadziła Magdalena Steczkowska Rozpoczęła się pierwsza Mała Akademia Piosenki w nowym roku szkolnym. Muzyczne zajęcia dla dzieci odbywają się w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, a dziś (17.09) poprowadziła je piosenkarka Magdalena Steczkowska. Towarzyszył jej… » więcej 2018-09-13, godz. 16:32, Kultura i rozrywka Festiwal opolski przez trzy lata będzie organizowany przez TVP. Miasto podpisało umowę z Telewizją Polską Władze Opola i prezes Telewizji Polskiej S.A. podpisali w Warszawie umowę dot. organizacji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu przez telewizję publiczną. » więcej 2018-09-13, godz. 13:52, Patronaty - polecamy W Kędzierzynie-Koźlu weekend z orkiestrami Już po raz trzeci Kędzierzyn-Koźle będzie gospodarzem Międzynarodowych Spotkań Orkiestr Dętych. W wydarzeniu udział wezmą muzycy z siedmiu krajów. Koncert galowy zaplanowano w niedzielę (16.09) w hali „Azoty”. W sobotę orkiestry… » więcej
173174175176177178179
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »