Radio Opole » Muzyka » Aktualności muzyczne

Aktualności muzyczne

2018-06-11, 12:17 Autor: Mariusz Majeran

Premiera muzycznej gry planszowej

Od lewej: Tomo Rosemary i Jarosław Wasik [fot. Mariusz Majeran]
Od lewej: Tomo Rosemary i Jarosław Wasik [fot. Mariusz Majeran]
Od lewej: Tomo Rosemary i Jarosław Wasik [fot. Mariusz Majeran]
Od lewej: Tomo Rosemary i Jarosław Wasik [fot. Mariusz Majeran]
Gracze planszówki "Gra muzyka" [fot Mariusz Majeran]
Gracze planszówki "Gra muzyka" [fot Mariusz Majeran]
Muzeum Polskiej Piosenki przygotowało pierwszą grę planszową o polskiej piosence "Gra muzyka". Gra została pomyślana tak, by mogły w niej grać zarówno drużyny jak i pojedyncze osoby.
- Długo pracowaliśmy nad pytaniami do tej gry - mówi Jarosław Wasik - dyrektor muzeum.

- Pomysł bardzo nietypowy, żeby stworzyć grę o piosence. Temat jest potężny. Myśmy się umówili, że Tomo stworzy koncepcję. Potem zespół zaczął pracować nad pytaniami. Tych pytań jest trzy tysiące. One są od Hanki Ordonówny, do Sarsy i do Marceliny włącznie - dodaje dyrektor.

- Pomysł stworzenia takiej gry edukacyjnej miałem od dawna - wspomina pomysłodawca gry Tomo Rosemary.

- Na planszy jest ponad czterysta miejscowości, także z mojego punktu widzenia każdy mieszkaniec poczuje, że ta gra jest też w części w jakiś sposób powiązana z nim. Właśnie grając zauważałem, że na przykład ktoś jest z Namysłowa i się tak cieszył, że jest ten Namysłów. Miasta też są nie przypadkowe, wiadomo, że te wszystkie największe ośrodki kultury miejskiej musiały się pojawić, ale są miasta, które na przykład "branżowcy" będą znać, typu "Muzyczna Owczarnia", Przemysławice. Małe miejscowości, w których odbywa się bardzo dużo koncertów - uzupełnia autor gry.

Gra obecnie jest dostępna w Muzeum Polskiej Piosenki. Trwają rozmowy z dużymi sieciami handlowymi. Radio Opole jest patronem medialnym wydawnictwa.
Jarosław Wasik
Tomo Rosemary

Zobacz także

2018-09-24, godz. 14:00, Kultura i rozrywka Muzycznie, filmowo i z warsztatami. Muzeum Polskiej Piosenki inauguruje projekt "Nuty dla Ojczyzny 2.0" Koncerty zespołu Hańba oraz rapera Adama Ostrowskiego, znanego jako O.S.T.R, warsztaty teatralne i panel tematyczny z dziennikarzem muzycznym Hirkiem Wroną - tak przedstawia się program projektu „Nuty dla Ojczyzny 2.0”. » więcej 2018-09-19, godz. 20:00, Kultura i rozrywka Gratka dla miłośników muzyki kameralnej w sercu Opola Muzyka kameralna i nietuzinkowe instrumenty - to znaki rozpoznawcze festiwalu muzycznego 'W oparach dźwięków', który odbędzie się w Opolu od 20 do 22 września. » więcej 2018-09-17, godz. 12:20, Kultura i rozrywka Wystartowała Mała Akademia Piosenki. Pierwsze zajęcia poprowadziła Magdalena Steczkowska Rozpoczęła się pierwsza Mała Akademia Piosenki w nowym roku szkolnym. Muzyczne zajęcia dla dzieci odbywają się w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, a dziś (17.09) poprowadziła je piosenkarka Magdalena Steczkowska. Towarzyszył jej… » więcej 2018-09-13, godz. 16:32, Kultura i rozrywka Festiwal opolski przez trzy lata będzie organizowany przez TVP. Miasto podpisało umowę z Telewizją Polską Władze Opola i prezes Telewizji Polskiej S.A. podpisali w Warszawie umowę dot. organizacji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu przez telewizję publiczną. » więcej 2018-09-13, godz. 13:52, Patronaty - polecamy W Kędzierzynie-Koźlu weekend z orkiestrami Już po raz trzeci Kędzierzyn-Koźle będzie gospodarzem Międzynarodowych Spotkań Orkiestr Dętych. W wydarzeniu udział wezmą muzycy z siedmiu krajów. Koncert galowy zaplanowano w niedzielę (16.09) w hali „Azoty”. W sobotę orkiestry… » więcej
172173174175176177178
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »