Radio Opole » Muzyka » Aktualności muzyczne

Aktualności muzyczne

2017-05-14, 06:30 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Muzyka otwiera serca: bluesowe klimaty w słusznej sprawie

Koncert charytatywny z udziałem Basi Beuth [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert charytatywny z udziałem Basi Beuth [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert charytatywny z udziałem Basi Beuth [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert charytatywny z udziałem Basi Beuth [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert charytatywny z udziałem Basi Beuth [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert charytatywny z udziałem Basi Beuth [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert charytatywny z udziałem Basi Beuth [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert charytatywny z udziałem Basi Beuth [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Nastrojowy koncert to nie tylko jeden ze sposobów zebrania środków na potrzeby osób niepełnosprawnych i cierpiących na chorobę Alzheimera. To także okazja, by przypominać, że takie problemy dotyczą zwykłych ludzi. Taki koncert odbył się w sobotnie popołudnie (13.05) w opolskiej szkole muzycznej.
- Kiedyś przepisy nie pozwalały na szeroką działalność Stowarzyszenia "Arkadia" - przyznaje Waldemar Maciaszczyk, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy "Magnolia". - Obecnie, po zmianie przepisów, stowarzyszenie może realizować swoje zadania, wspierając Środowiskowy Dom Samopomocy "Magnolia" poprzez organizację koncertów, festynów oraz innych form wsparcia. Zaczynamy budować markę stowarzyszenia po to, aby wspierać osoby niepełnosprawne.

Jak dodaje Maciaszczyk, koncert z udziałem Basi Beuth i zespołu Blues Junkers jest pierwszym tego typu koncertem, profesjonalnie przygotowywanym przez "Arkadię".

- To koncert z zespołami o dużej sile rażenia - mówi dyrektor "Magnolii". - To świetne zespoły. Bardzo dobrze się prezentują, ale też działają charytatywnie, dlatego mogliśmy zorganizować taki koncert. Miejmy nadzieję, że przyszłe lata też przyniosą takie możliwości.

Wielką wartość w pomaganiu, szczególnie przez muzykę, dostrzega sama Basia Beuth, artystka z Opola, która wystąpiła w towarzystwie dwóch gitarzystów.

- Ludziom można pomagać na różne sposoby, a muzyka się do tego bardzo dobrze nadaje - mówi Beuth. - Ona porusza serca, daje też dużo energii i przez tę energię, przez te emocje, które muzyka przenosi, dobrze jest mówić o dobrych rzeczach.

Koncert zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Arkadia” przy wsparciu Fundacji BluesOpole. Dochód z koncertu przeznaczony będzie na rzecz wsparcia osób niepełnosprawnych oraz borykających się z chorobą Alzheimera.
Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
Waldemar Maciaszczyk
Basia Beuth

Zobacz także

2021-07-27, godz. 06:54, Kultura i rozrywka Pałac Rozkochów: odbudowa zabytku idzie w parze z budowaniem życia kulturalnego [ZDJĘCIA] Połączenie próby otwartej i mniej formalnego recitalu czyli 'Recital kameralny na roboczo' zaproponowali w miniony weekend (25.07) w Rozkochowie artyści pochodzący z Opolszczyzny. Gitarzystka klasyczna Paulina Garlińska oraz bas-baryton… » więcej 2021-07-26, godz. 13:28, Kultura i rozrywka Przed nami nocne, wiolonczelowe granie - "Late Night Bach" już dziś (26.07) w Nysie Wiolonczelowa muzyka Johanna Sebastiana Bacha zabrzmi dziś (26.07) wieczorową porą w barokowych wnętrzach Kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nysie. Będzie to trzeci z sześciu zaplanowanych w tym roku koncertów 8… » więcej 2021-07-24, godz. 15:25, Kultura i rozrywka Pałac Rozkochów stanie się miejscem niecodziennego recitalu 'Recital kameralny na roboczo' na terenie Pałacu Rozkochów, niedaleko Głogówka, proponują na niedzielne (25.07) popołudnie artyści związani z Opolszczyzną. Pochodząca z Opola gitarzystka klasyczna Paulina Garlińska, a także znany… » więcej 2021-07-23, godz. 18:00, Kultura i rozrywka Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa: przed nami wiolonczela na jazzowo Klasycznie, tanecznie, kontemplacyjnie czy jazzowo - w takich odsłonach można odkrywać muzykę wiolonczelową lub z udziałem wiolonczeli w ramach festiwalowej części zainaugurowanej w środę (21.07) 8. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej… » więcej 2021-07-20, godz. 18:45, Wiadomości z regionu Na wydziale jazzu w Nysie ruszyły egzaminy wstępne. "Trzeba mieć coś w głosie. Coś charakterystycznego, pięknego" Na wydziale jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie rozpoczęły się egzaminy wstępne. Ich zaliczenie jest przepustką do studiowania na specjalizacji wokalistyka i instrumentalistyka. » więcej
79808182838485
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »