Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-02-06, 13:10 Autor: Agnieszka Lubczańska

Wystawa "Twarze współczesnych poetów polskich" - zobacz relację z wernisażu!

Wystawa "Twarze współczesnych poetów polskich" - wernisaż już we wtorek w WBP [fot. materiały organizatora]
Wystawa "Twarze współczesnych poetów polskich" - wernisaż już we wtorek w WBP [fot. materiały organizatora]
Do 16 marca w Galerii WuBePe w Opolu będzie można oglądać wystawę "Twarze współczesnych poetów polskich". Składa się na nią 39 portretów - grafik autorstwa prof. Roberta Manowskiego, artysty i rektora Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie. Wernisaż odbędzie się już w najbliższy wtorek (06.02) o godz. 17:00 w namiocie WBP w Opolu przy ul. Piastowskej 20. Wernisaż odbędzie się z udziałem autora prac oraz kuratorki wystawy Marleny Zynger. Oprawę muzyczną zapewni Sylwia Lehner. Wstęp wolny.
Relacja z wernisaż w czwartek (08.02) po 19:00 w audycji Rewiry kultury.

Prezentowane twarze to wizerunki znanych i nagradzanych współczesnych polskich poetów, które ukazywały się na przestrzeni ostatniej dekady na okładkach kolejnych numerów kwartalnika „LiryDram”. Wśród poetów będą także opolscy twórcy: Adrianna Jarosz, Tomasz Różycki oraz Marek Wołyński. Prace mają format metr na metr, opatrzone są legendą. Wystawie będą towarzyszyć gabloty z tomikami prezentowanych poetów oraz dostępny podczas wernisażu katalog.

Wystawa jest w zamierzeniu częścią większej ekspozycji, która powstaje i rozszerza się wraz z ukazywaniem się kolejnych numerów Kwartalnika Literacko-Kulturalnego „LiryDram”. Nowe twarze poetów stworzą w przyszłości kolejne odsłony ekspozycji.

Opolską odsłonę wystawy Radio Opole objęło patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2024-02-23, godz. 20:01, Patronaty - polecamy Filharmonia w Dzień Kobiet zaprasza na koncert "Amitié, to znaczy przyjaźń" Świat twórców muzyki w minionych epokach zdominowany był przez mężczyzn. Jednym z wyjątków od tej reguły była Grażyna Bacewicz i nie bez powodu to jej „Uwertura na orkiestrę symfoniczną” rozpocznie koncert w Filharmonii Opolskiej… » więcej 2024-02-23, godz. 19:06, Patronaty - polecamy "Sercem malowane - twórcze pasje kobiet" - wystawa w Kluczborku To już tradycja, że wiosną w okolicach Dnia Kobiet, w Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku prezentowana jest wystawa 'Sercem malowane - twórcze pasje kobiet'. Nie inaczej będzie w tym roku! Wernisaż zaplanowano na niedzielę 3 marca… » więcej 2024-02-22, godz. 15:38, Patronaty - polecamy Amerykańskie seriale komediowe tematem spotkania z Magdą Kosińską-Król już w środę w MBP w Opolu Ma 442 strony, wydana została parę dni temu i jest kopalnią wiedzy na temat świata sitcomów i ich wpływu na społeczeństwo. Mowa o książce „Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych”. Jej autorka Magda Kosińska-Król… » więcej 2024-02-21, godz. 19:28, Patronaty - polecamy Pięć spektakli w trzy dni, a do tego spotkania i debaty. Rusza V Opolski Maraton Teatralny Od 1 do 3 marca potrwa V Opolski Maraton Teatralny. To wyjątkowa okazja, by w zaledwie trzy dni nadrobić wszystkie repertuarowe zaległości w oglądaniu najnowszych spektakli Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, poznać młodą generację… » więcej 2024-02-21, godz. 13:12, Patronaty - polecamy Dzień Rzecznika Patentowego już we wtorek na UO Czym dokładnie zajmują się rzecznicy patentowi oraz dlaczego warto zadbać o ochronę własności intelektualnej? Nad tym m.in. zastanowią się uczestnicy spotkania, które odbędzie się w najbliższy wtorek (05.03) w sali widowiskowej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »