Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-09-29, 19:47 Autor: Agnieszka Lubczańska

Wody Polskie w Gliwicach rozpoczęły nabór do „Aktywnych Błękitnych”

Wody Polskie w Gliwicach rozpoczęły nabór do „Aktywnych Błękitnych” [fot. materiały organizatora]
Wody Polskie w Gliwicach rozpoczęły nabór do „Aktywnych Błękitnych” [fot. materiały organizatora]
Do 31 października trwa nabór do kolejnej edycji programu „Szkoła Przyjazna Wodzie – Aktywni Błękitni”. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach zaprasza szkoły podstawowe do udziału w autorskim projekcie edukacyjnym Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Główną ideą prowadzonych działań jest propagowanie prawidłowych postaw, dotyczących lokalnej gospodarki wodnej oraz zasad bezpiecznej rekreacji w obszarze zbiorników wodnych. Program realizowany będzie cały rok szkolny. W programie mogą brać udział zarówno publiczne, jak i niepubliczne szkoły podstawowe.
Wody Polskie w Gliwicach angażują się w edukację wodną i ekologiczną najmłodszych w ramach „Aktywnych Błękitnych” po raz drugi. Na obszarze zarządzanym przez gliwickie RZGW (województwo śląskie i opolskie) prowadzone będą działania dedykowane uczniom szkół podstawowych z klas I-VIII.

Głównym celem jest przekazywanie wiedzy z takich obszarów, jak lokalna gospodarka wodna, w tym m. in. zasady zrównoważonego wykorzystywania zasobów wodnych w celu uniknięcia suszy albo zasady zachowania w trakcie powodzi i minimalizowanie ich skutków. Lekcje prowadzone są przez nauczycieli-koordynatorów oraz specjalistów Wód Polskich. Ponadto, uczniowie mogą liczyć na lekcje terenowe, które dodatkowo pozwalają na przybliżenie zagadnień dotyczących środowiska wodnego w najbliższym otoczeniu, w tym wycieczki na wybrane obiekty hydrotechniczne. Ważną częścią są również spotkania ze służbami mundurowymi oraz ratowniczymi.

Materiały edukacyjne, w tym dokumenty wymagane w procesie zgłaszania do udziału, znajdują się na stronie https://gliwice.wody.gov.pl/nasze-dzialania/aktywni-blekitni. Osobą koordynującą projekt jest Tomasz Biela dostępny pod adresem email: tomasz.biela@wody.gov.pl

Radio Opole jest patronem medialnym przedsięwzięcia.

Zobacz także

2021-10-27, godz. 15:37, Patronaty - polecamy V Ogólnopolska Konferencja Biblioterapeutyczna - "Biblioterapia w izolacji społecznej" - już za tydzień Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu i Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne zapraszają bibliotekarzy, nauczycieli, pedagogów, terapeutów, psychologów, wychowawców oraz wszystkich… » więcej 2021-10-25, godz. 14:33, Patronaty - polecamy Majka Jeżowska z koncertem na Opolskim Dniu Rodziny Darmowe dmuchańce i animacje dla dzieci, rodzinne gotowanie i darmowe posiłki, występy mażoretek, pokaz i warsztaty cyrkowe z półfinalistą „Mam talent' Krzysztofem Riewoldem, stoiska specjalistyczne, a do tego - koncert Majki Jeżowskiej!… » więcej 2021-10-22, godz. 16:56, Patronaty - polecamy XXVI Seminarium Śląskie od wtorku, w tym roku do posłuchania także on-line! Rok setnej rocznicy plebiscytu górnośląskiego oraz III powstania śląskiego to wydarzenia epokowe dla dziejów Górnego Śląska i to te rocznice będą tematem przewodnim XXVI Seminarium Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy… » więcej 2021-10-22, godz. 14:18, Patronaty - polecamy Na finał jubileuszowa gala w Filharmonii Opolskiej - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu obchodzi 70-lecie istnienia W tym roku Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu obchodzi 70-lecie istnienia. Specjalnie z tej okazji jeszcze do 12 listopada w Muzeum Śląska Opolskiego można oglądać wystawę pt. „Starodruki PBW w nowej odsłonie…”, a już… » więcej 2021-10-22, godz. 13:30, Patronaty - polecamy Koncert chóru "Angelus Cantat" oficjalnie rozpocznie działalność głubczyckiej szkoły chóralnej Głubczycka Szkoła Chóralna 'Angelus Cantat” zaprasza na koncert oficjalnie inaugurujący jej działalność. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (30.10) o godz. 18:00 w Auli Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Głubc… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »