Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-05-07, 17:32 Autor: Paula Hołubowicz

W Białej rusza Bielski Festiwal Kultury

"Wieczór z kulturą" w ramach Bielskiego Festiwalu Kultury [materiały organizatora]
"Wieczór z kulturą" w ramach Bielskiego Festiwalu Kultury [materiały organizatora]
Gminne Centrum Kultury w Białej zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Biała oraz całego regionu na niezwykłe wydarzenie kulturalne w regionie. W dniach od 13 do 19 maja odbędzie się Bialski Festiwal Kultur. Jest to kolejny krok w przygotowaniach do uroczystości obchodów 800-lecia Białej.
Na ten czas gmina zaplanowała wiele atrakcji kulturalnych, jak i rozrywkowych dla mieszkańców, nie pominięto w tych planach również dzieci.

Uroczyste otwarcie festiwalu zaplanowano na piątek (13.05), a rozpocznie się ono od „Wieczoru z kulturą”. O godz. 19:00 w muszli koncertowej w parku miejskim, odbędzie się spektakl w wykonaniu grupy teatralnej działającej przy GCK w Białej pt. "Cudze chwalicie, swego nie znacie" oraz wieczorny koncert Mariusza Kalagi.

„Wielokulturowa artystyczna majówka” - pod takim tytułem mieszkańcy BiałejWielokulturowa majówka będą się bawić w niedzielę (15.05). Wtedy to odbędzie się przegląd amatorskich zespołów artystycznych działających w gminie i koncerty: czeskiego zespołu BT Nova oraz zespołu Baciary. Na godz. 16:00 zaplanowano Rekreacyjny rajd Nordick Walking "Szlakiem Zabytków Białej". Równolegle tego dnia odbędzie się Jarmark Wielokulturowy, podczas którego spróbować będzie można specjałów wielokulturowej kuchni bialskiej. A dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy z animatorami czy dmuchańce.

Festiwal zakończy się w czwartek (19.05) konferencją naukową pt. „Ocalić od zapomnienia”. Spotkanie dotyczyć będzie wpływu społeczności żydowskiej na rozwój Białej i całego Górnego Śląska. Obecni będą znani polscy naukowcy zajmujący się tematyką żydowską (m.in. Prof. Wodziński czy dr Woronczak.). Konferencja odbędzie się w Sali Urzędu Miejskiego w Białej o godz. 13:00.

Dodatkowo zaplanowano wystawę plenerową dotyczącą legend i historii miasta. Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie Gminnego Centrum Kultury w Białej.

Radio Opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.
Bialski Festiwal Kultur prawidłowy (1)

Zobacz także

2022-05-24, godz. 20:50, Patronaty - polecamy 53. Rajd Festiwalowy już w weekend! Rajd Festiwalowy już w ten weekend. Oficjalny start z Rynku w Opolu w sobotę (28.05) o godz. 17:50. Następnie rajdowcy rozegrają miejski odcinek super specjalny pod nazwą Debiuty o długości 1,85 km w rejonach ronda im. Tadeusza Rozwadowskiego… » więcej 2022-05-24, godz. 17:54, Patronaty - polecamy "Kluczbork dla Ukrainy" - charytatywny koncert już w niedzielę „Łączymy siły, by wspólnie pomóc Ukrainie w tym trudnym czasie...” - to hasło przyświecające organizacji Koncertu Charytatywnego 'Kluczbork dla Ukrainy'. Koncert rozpocznie się o godz. 17:00 w Hali OSiR przy ul. Mickiewicza 10… » więcej 2022-05-24, godz. 15:26, Patronaty - polecamy XII Bieg Koziołków wystartuje w sobotę ulicami Kędzierzyna-Koźla Już po raz 12. w Kędzierzynie-Koźlu wystartuje Bieg Koziołków. Uczestnicy biegu głównego będą mieli do pokonania dystans 10 km. Start w sobotę (28.05) o godz. 18:00 z ul. Żeromskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Tego dnia zamknięte… » więcej 2022-05-24, godz. 14:39, Patronaty - polecamy "Dla Ciebie Mamo" - koncert i inne atrakcje już w sobotę w Oleśnie Koncerty, występy, niespodzianki, a do tego możliwość wykonania badania piersi w mammobusie - już w najbliższą sobotę (28.05) w Oleśnie po raz 11. odbędzie się inicjatywa pod nazwą „Dla Ciebie Mamo'. Tradycyjnie na placu przed… » więcej 2022-05-23, godz. 18:40, Patronaty - polecamy Weterani i uczestnicy misji pokojowych będą świętować w Opolu Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONX Koło nr 25 w Opolu zaprasza na obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ. W ramach obchodów odbędzie się konkurs… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »