Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-10-01, 15:29 Autor: Justyna Krzyżanowska

Trwa kampania społeczna „W Betanii jest życie” – poznaj szczegóły!

Hospicjum "Betania" w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Hospicjum "Betania" w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Zdjęcie ilustracyjne, wolontariusz [fot. Hospicjum Betania]
Zdjęcie ilustracyjne, wolontariusz [fot. Hospicjum Betania]
Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie od lat włącza się w ogólnopolską akcję „Hospicjum to też życie”, tak też będzie w tym roku. Kampania będzie realizowana w Opolu i na Opolszczyźnie. W zależności o sytuacji pandemicznej, w planach są zarówno działania stacjonarne, jak i w sieci.
Wśród celów kampanii organizatorzy wymieniają m.in. szerzenie świadomości społecznej na temat opieki hospicyjnej, a także zbieranie funduszy na funkcjonowanie hospicjum „Betania”.

W programie uwzględniono rozmowy na temat opieki paliatywnej, a także szkolenia z zakresu pracy wolontariuszy. Ponadto, w planach są także spotkania z uczniami opolskich szkół, koncerty, akcje charytatywne, kampania 1%, happeningi, zbiórki publiczne na rzecz Centrum Opieki Paliatywnej „Betania” i wiele innych działań. Nie zabraknie także akcji sportowych, Dnia Solidarności z Dziećmi i Młodzieżą w żałobie, wspólnego kolędowania w hospicjum, zdobienia pierników, kartek dla pacjentów Centrum Opieki Paliatywnej „Betania” czy spotkania wigilijnego dla rodzin pacjentów oraz koncertu kolęd.

Szczegółowe i na bieżąco aktualizowane informacje na temat kampanii można znaleźć na stronie organizatora oraz w mediach społecznościowych.

Tegoroczna Gala Betanii – wyjątkowa, bo w 20-lecie działalności Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie – odbędzie się 11.10.2021 r. (poniedziałek) w Filharmonii Opolskiej, początek o godz. 17:00. Wstęp na galę jedynie z zaproszeniami – swoim występem uświetni ją zespół Raz, Dwa, Trzy. Początek koncertu o godz. 18:30.

Tegoroczna kampania społeczna „W Betanii jest życie” trwa od 01.10 do 31.12.2021 r.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

Trwa kampania społeczna „W Betanii jest życie” – poznaj szczegóły! [fot. materiały organizatora]

Zobacz także

2021-10-27, godz. 15:37, Patronaty - polecamy V Ogólnopolska Konferencja Biblioterapeutyczna - "Biblioterapia w izolacji społecznej" - już za tydzień Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu i Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne zapraszają bibliotekarzy, nauczycieli, pedagogów, terapeutów, psychologów, wychowawców oraz wszystkich… » więcej 2021-10-25, godz. 14:33, Patronaty - polecamy Majka Jeżowska z koncertem na Opolskim Dniu Rodziny Darmowe dmuchańce i animacje dla dzieci, rodzinne gotowanie i darmowe posiłki, występy mażoretek, pokaz i warsztaty cyrkowe z półfinalistą „Mam talent' Krzysztofem Riewoldem, stoiska specjalistyczne, a do tego - koncert Majki Jeżowskiej!… » więcej 2021-10-22, godz. 16:56, Patronaty - polecamy XXVI Seminarium Śląskie od wtorku, w tym roku do posłuchania także on-line! Rok setnej rocznicy plebiscytu górnośląskiego oraz III powstania śląskiego to wydarzenia epokowe dla dziejów Górnego Śląska i to te rocznice będą tematem przewodnim XXVI Seminarium Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy… » więcej 2021-10-22, godz. 14:18, Patronaty - polecamy Na finał jubileuszowa gala w Filharmonii Opolskiej - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu obchodzi 70-lecie istnienia W tym roku Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu obchodzi 70-lecie istnienia. Specjalnie z tej okazji jeszcze do 12 listopada w Muzeum Śląska Opolskiego można oglądać wystawę pt. „Starodruki PBW w nowej odsłonie…”, a już… » więcej 2021-10-22, godz. 13:30, Patronaty - polecamy Koncert chóru "Angelus Cantat" oficjalnie rozpocznie działalność głubczyckiej szkoły chóralnej Głubczycka Szkoła Chóralna 'Angelus Cantat” zaprasza na koncert oficjalnie inaugurujący jej działalność. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (30.10) o godz. 18:00 w Auli Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Głubc… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »