Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-02-18, 15:04 Autor: Justyna Krzyżanowska

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu wraca do gry!

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu wraca do gry! [materiały TJK w Opolu]
Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu wraca do gry! [materiały TJK w Opolu]
„Otwieramy teatry” – na te słowa czekali nie tylko widzowie, ale także aktorzy opolskiego teatru dramatycznego, którzy już w najbliższy weekend (20-21.02) zagrają pierwsze od dłuższego czasu spektakle na żywo. Na scenie Modelatornia zobaczymy „Miejskie ziółka” w reżyserii Nataszy Sołtanowicz. W kolejnym tygodniu zaplanowano spektakle premierowe.
„Miejskie ziółka” to muzyczny spektakl, który ukazuje postapokaliptyczną wizję świata, w którym stery przejmuje natura a rośliny odzyskują głos. W spektaklu rytm miejskiej muzyki będzie przeplatać się z muzycznym pejzażem natury. Ponadto, mitologie i obyczaje dotyczące świata roślin splotą się z pytaniami na temat ekologii i wspólnej przyszłości ludzi w naturze.

Pełen repertuar dostępny jest na stronie teatru. Bilety na spektakle można kupić online i w kasie teatru od poniedziałku do piątku w godz. 15:00-18:00 oraz w weekendy na dwie godziny przed spektaklem.

Pracownicy teatru przypominają, że na terenie obiektu nadal obowiązują zasady sanitarne, tj. zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk oraz pomiar temperatury przy wejściu do budynku. Ponadto, wszystkie osoby wchodzące do teatru zobowiązane są do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. W najbliższym czasie na wszystkie spektakle można wejść od strony portierni (obok wejścia do kawiarni Kofeina 2.0). Zachęcamy także do zapoznania się z poradnikiem „Zanim przyjdziesz do teatru”.

W najbliższym czasie opolski teatr dramatyczny planuje wznowić spektakle także na remontowanych aktualnie scenach – na Dużej Scenie i na Scenie Bunkier.

Zaplanowane premiery:

  • 25.02 „Jeszcze nic się nie stało”, reż. Monika Polpiel – premiera podczas Festiwalu Nowe Epifania,
  • 26.02 – „Amator 2020”, reż. Norbert Rakowski – premiera na scenie Modelatornia w siedzibie Teatru – ze względu na bezpieczeństwo zespołu aktorsko-realizatorskiego, związane z możliwością zagrożenia zarażeniem COVID-19, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu informuje, że jest zmuszony ODWOŁAĆ premierę spektaklu „Amator 2020” zaplanowaną na 26 lutego, a także spektakle 27 oraz 28 lutego. O nowym terminie premiery pracownicy teatru poinformują w najbliższym czasie. Dodajmy, że teatr nadal pracuje, a aktorzy przygotowują się do premiery "Króla Leara",
  • 06.03 „Król Lear”, reż. Anna Augustynowicz (w roli tytułowej Mirosław Zbrojewicz) – premiera na Dużej Scenie TJK,
  • 26.03„Testosteron”, reż. Robert Talarczyk – premiera na Dużej Scenie TJK.

Dodajmy, że Radio Opole objęło wydarzenia w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu patronatem medialnym.

Zobacz także

2021-02-25, godz. 13:09, Patronaty - polecamy Zespół Raz Dwa Trzy świętuje 30-lecie istnienia. Koncert w FO 6 marca w Filharmonii Opolskiej wystąpi zespół Raz Dwa Trzy, który trasą koncertową '30 lat jak jeden koncert', świętuje jubileusz swojego istnienia. » więcej 2021-02-24, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Laureatka Paszportu Polityki - Mira Marcinów - będzie gościć w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Autorka powieści „Bezmatek” spotka się z czytelnikami WBP w Opolu. Spotkanie z pisarką odbędzie się online w najbliższą sobotę, 27 lutego o godz. 17:00, poprzez facebookowy profil biblioteki. » więcej 2021-02-24, godz. 15:08, Patronaty - polecamy W Opolu zapowiada się sportowy weekend pod znakiem judo Przed nami pierwsze tegoroczne zawody judo w naszym kraju ujęte w kalendarzu Polskiego Związku Judo - w Opolu zostanie rozegrany Puchar Polski Juniorek i Juniorów. Do stolicy regionu przyjadą młodzi zawodnicy z całego kraju, którzy… » więcej 2021-02-23, godz. 16:22, Patronaty - polecamy W Filharmonii Opolskiej w tym tygodniu muzyka klasyczna i dwa koncerty Michała Bajora Filharmonia Opolska funkcjonuje na 100%, mimo że może sprzedawać bilety tylko dla 50% widowni. W tym tygodniu można wybrać się na koncert symfoniczny, a w weekend wystąpi długo oczekiwany przez opolską publiczność Michał Bajor. » więcej 2021-02-23, godz. 16:10, Patronaty - polecamy Spektakl "Amator 2020"! Premiera ODWOŁANA „Kim jesteś? Co jest w Twoim życiu najważniejsze? Czy umiesz sobie odpowiedzieć na te pytania?” - tymi słowami przemawia do widza reżyser i scenarzystka spektaklu „Amator”, który już w najbliższy piątek (26.02) będzie miał… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »