Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-08-25, 15:28 Autor: Agnieszka Lubczańska

Święto Karpia oPolskiego

Święto Karpia oPolskiego [fot. materiały organizatora]
Święto Karpia oPolskiego [fot. materiały organizatora]
Święto Karpia oPolskiego w tym roku nie ma jednego kulminacyjnego wydarzenia, a składa się z kilku imprez z karpiem w roli głównej
Święto Karpia oPolskiego w tym roku nie ma jednego kulminacyjnego wydarzenia, a składa się z kilku imprez z karpiem w roli głównej
Święto Karpia oPolskiego w tym roku nie ma jednego kulminacyjnego wydarzenia, a składa się z kilku imprez z karpiem w roli głównej. które będą się działy w różnych miejscach województwa opolskiego aż do listopada. Pierwsza z nich już 30 sierpnia w Gospodarstwie Rybackim "Markowe" w gminie Wołczyn Brynica-Markowe.
Impreza nosi tytuł Zakończenie Lata z Karpiem i jest jednocześnie wydarzeniem inaugurującym obchody Święta Karpia w 2020 roku. Tego dnia w Gospodarstwie Rybackim "Markowe" w gminie Wołczyn Brynica-Markowe przewidziano zawody wędkarskie dla dorosłych (wciąż jeszcze można się na nie zapisywać), warsztaty kulinarne oraz pokaz kulinarny zakończony degustacją.

Zawody wędkarskie rozpoczną się o godz. 7:30. Może w nich uczestniczyć łącznie 50 osób, liczy się kolejność zgłoszeń. Z kolei warsztaty kulinarne rozpoczną się o godz. 10:00 i przeprowadzą je wybitni szefowie kuchni. Pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych kucharzy uczestnicy będą mogli nauczyć się filetowania karpia oraz przygotowywania posiłków rybnych z zachowaniem zasady zero waste. Przewidziano sześć 4-osobowych drużyn.

Organizatorami spotkania są Rybacka Lokalna Grupa Działania "Opolszczyzna" wspólnie z Gospodarstwem Rybackim "Markowe" oraz Kołem Namysłów Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu.

Kolejne wydarzenie w ramach cyklu odbędzie się 6 września w Bąkowie, gdzie przewidziano spływ kajakowy i warsztaty kulinarne. Z kolei 3-4 października na zamku w Niemodlinie szykowany jest konkurs kulinarny "Czas na rybę", gdzie zmierzą się uczniowie szkół gastronomicznych i szefowie kuchni z całej Polski.

Szczegóły wszystkich imprez w ramach Święta Karpia oPolskiego 2020 można znaleźć na stronie tu: Święto Karpia 2020. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzeń.


Zobacz także

2020-09-22, godz. 19:47, Patronaty - polecamy Trwa kampania społeczna „W Betanii jest życie” – poznaj szczegóły! Przez ostatnie lata, tj. nieprzerwanie od 2012 roku, Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie włączało się w ogólnopolską akcję „Hospicjum to też życie”. W tym roku, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, ta akcja i wydarzenia… » więcej 2020-09-21, godz. 15:20, Patronaty - polecamy Mała Orkiestra Dni Naszych szykuje nową płytę! „Edukacja przez zabawę, uśmiech i muzykę” - to motto towarzyszy im od 1988 roku. Albumów i koncertów na koncie mają już sporo (ich dyskografia to 16 płyt dla dorosłych i 9 dla dzieci). Mowa o zespole Mała Orkiestra Dni Naszych… » więcej 2020-09-21, godz. 13:24, Patronaty - polecamy Opolska Nagroda Jakości w tym roku wyjątkowa We wtorek (29.09) już po raz 17. wręczona zostanie Opolska Nagroda Jakości - nagroda co roku przyznawana przez Opolską Izbę Gospodarczą. Tegoroczna uroczystość będzie wyjątkowa, bo w całości zostanie poświęcona pracownikom służby… » więcej 2020-09-21, godz. 12:13, Patronaty - polecamy Gratka dla miłośników nordic walking już w sobotę w Prudniku II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking oraz II Rajd Górski Nordic Walking na dystansie 5 km - to sportowe wydarzenia, które szykują się w najbliższą sobotę (26.09) dla miłośników marszu z kijkami… » więcej 2020-09-17, godz. 10:43, Patronaty - polecamy Folk Festiwal w Ozimku już w tę niedzielę! Folk Festiwal czyli Regionalny festiwal dźwięków, smaków i tradycji to wydarzenie organizowane po raz kolejny przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Talentów “Akces” w Ozimku. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w niedzielę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***