Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-07-13, 12:55 Autor: Agnieszka Lubczańska

"Połączenie Górnego Śląska z Polską" - zobacz, jakie wydarzenia szykują się jeszcze w ramach przedsięwzięcia

Święto flagi i 101. rocznica wybuchu III powstania śląskiego [fot. Maciej Marciński]
Święto flagi i 101. rocznica wybuchu III powstania śląskiego [fot. Maciej Marciński]
Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny oddział Muzeum Śląska Opolskiego przypomina o przypadającej w 2022 roku setnej rocznicy powrotu części Górnego Śląska do Polski, zapraszając na szereg działań edukacyjnych oraz kulturalnych. Wśród nich są konkursy tematyczne, wycieczki rowerowe, gry terenowe, koncerty, a także kino plenerowe. Wydarzenia skierowano są do dzieci, młodzieży oraz dorosłych i odbywają się w róznych miejscach województwa opolskiego. Szczegóły zamieszczamy poniżej.
Za nami w ramach przedsięwzięcia m.in. II Festiwal Śląskiej i Powstańczej Piosenki, pokaz filmu "Niepodległość", II Koncert Pieśni Walczącego Śląska oraz gry terenowe. Przed nami kolejne odsłony gier terenowych; szykują się także wycieczki rowerowe.

Organizatorem wydarzeń jest Muzeum Czynu Powstańczego. Wydarzenia realizowane w ramach projektu "Połączenie Górnego Śląska z Polską" dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego Niepodległa.

Radio Opole jest patronem medialnym projektu. Szczegóły poniżej.


Rajdy rowerowe


Rajdy rowerowe - plakatOsoby lubiące aktywnie spędzać wolny czas mogą wziąć udział w wycieczkach rowerowych "Śladami kultury i historii wokół Góry św. Anny" - najbliższa odbędzie się 24 lipca, kolejne 20 sierpnia i 30 września.

Trasy rowerowe będą prowadziły wzdłuż trzech różnych szlaków, zlokalizowanych na terenie Parku Krajobrazowego Góra św. Anny oraz wzdłuż dorzecza Odry. Każdy z rajdów rozpoczynać się będzie w innej lokalizacji: Koźle, Gogolin oraz Jaryszów. W trakcie wycieczki będzie okazja odwiedzenia najważniejszych miejsc związanych z historią i kulturą miejscowości znajdujących się na trasie, poznając walory historyczne i przyrodnicze okolic Góry św. Anny. Podczas postoju przy Muzeum Czynu Powstańczego planowane jest ognisko. Do udziału w wycieczce można dołączyć na dowolnym etapie trasy.

Obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia należy dokonać do godziny 14:00 dnia poprzedzającego wydarzenie, pod nr tel. 77 461 54 66. Więcej informacji tu: Wycieczki rowerowe „Śladami kultury i historii wokół Góry św. Anny

Gry terenowe

Gry terenowe - plakatOsoby pragnące poszerzyć swoją wiedzę z zakresu historii regionu organizatorzy zapraszają do udziału w grach terenowych "Śladami powstańców i powstań śląskich". Trasy gier wiodą nie tylko szlakiem miejsc związanych z powstaniami śląskimi, ale w trakcie zajęć uczestnicy mają możliwość lepszego poznania historii danego miasta czy miejscowości. Oferta kierowana jest dla osób w każdym wieku. W zajęciach udział brać mogą zarówno zorganizowane grupy szkolne, jak i rodziny.

Najbliższa gra zaplanowana jest na 6 sierpnia w Strzelcach Opolskich - start: Ratusz miejski o godz. 10:00. Kolejna przewidziana jest na 17 września w Opolu - start: Muzeum Śląska Opolskiego (Mały Rynek 7) o godz. 10:00.

Więcej informacji tu: Gry terenowe Śladami powstańców i powstań śląskich

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie chęci wzięcia udziału do godziny 12:00 dnia poprzedzającego wydarzenie pod nr tel. 77 461 54 66. Kontakt do koordynatora: 77 461 54 66, e-mail: r.wencel@muzeum.opole.pl

Zobacz także

2022-08-09, godz. 14:34, Patronaty - polecamy Święto plonów w Strzelcach Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Parafia pw. Narodzenia NMP i św. Marcina w Strzelcach (dekanat Namysłów) zapraszają w sobotę 20 sierpnia na dożynki wiejsko-parafialne. » więcej 2022-08-08, godz. 21:11, Patronaty - polecamy I Opolski EtnoFestiwal na Zamku w Niemodlinie. Radio Opole będzie na miejscu w poniedziałek! Twórcy ludowi i depozytariusze opolskich tradycji zaprezentują się w poniedziałek, 15 sierpnia na Zamku w Niemodlinie w ramach organizowanego tam po raz pierwszy Opolskiego EtnoFestiwalu. W programie m.in. pokazy tradycji ludowych, warsztaty… » więcej 2022-08-08, godz. 17:08, Patronaty - polecamy Lodołamacze 2022 – zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko do 15 sierpnia Już po raz 17 przyznane zostaną prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie - Lodołamacze. Konkurs propaguje ideę likwidacji barier przez przedsiębiorstwa, instytucje, osoby oraz wspiera aktywizację osób z niepełnosprawnością… » więcej 2022-08-06, godz. 12:08, Patronaty - polecamy Odlotowy piknik - dosłownie i w przenośni Laskowice zapraszają do wzbicia się ponad chmury dzięki podniebnym atrakcjom. Symulacje lotów, ciekawostki z pracy stewardess i spotkania z ekspertami - tego wszystkiego będzie można się spodziewać 7 sierpnia na pikniku rodzinnym przy… » więcej 2022-08-04, godz. 14:50, Patronaty - polecamy OnkoTour i OnkoBohaterowie! Nie każdy bohater nosi pelerynę. Osoby, które wygrały walkę z nowotworem ponownie wykażą heroiczną postawę, by inspirować przez przekraczanie swych granic. Rajd rusza już 6 sierpnia. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »