Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-03-27, 09:31 Autor: Agnieszka Lubczańska

Pasjonaci ekonomii zmierzą się w Igrzyskach Ekonomicznych

Pasjonaci ekonomii zmierzą się w Igrzyskach Ekonomicznych [fot. https://pixabay.com/pl]
Pasjonaci ekonomii zmierzą się w Igrzyskach Ekonomicznych [fot. https://pixabay.com/pl]
Igrzyska Ekonomiczne to autorski projekt studentów Koła Naukowego Ekonomistów UO. Jego celem jest sprawdzanie i poszerzanie wiedzy uczniów szkół średnich z województwa opolskiego w zakresie szeroko rozumianych nauk ekonomicznych.
- Poprzez wyłanianie i nagradzanie wyróżniających się uczestników, chcemy ich zachęcać do kontynuowania nauki na studiach wyższych na kierunkach ekonomicznych (ekonomia, zarządzanie, logistyka) oraz promować postawy przedsiębiorcze – mówią inicjatorzy konkursu.

Z organizatorami wydarzenia w audycji Magazyn ekonomiczny rozmawiała Iwona Tokarska (26.03.2024). Rozmowa jest do posłuchania w zakładce audycji.

W konkursie udział biorą 3-osobowe drużyny wyłonione w eliminacja szkolnych przez opiekunów z danej szkoły. I etap (odbywa się 27.03 w szkołach) polega na rozwiązaniu w 60 minut testu wiedzy ekonomicznej. Do etapu II przejdzie 8 najlepszych zespołów trzyosobowych, które uzyskają największą liczbę punktów. O wynikach opiekunowie zostaną powiadomieni do końca kwietnia.

Drugi etap odbędzie się 4 czerwca w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego i składać się będzie z czterech podetapów. Udział w nim weźmie 8 najlepszych drużyn wyłonionych z I etapu. Etap II składać się będzie z czterech podetapów.

Organizatorami Konkursu Igrzyska Ekonomiczne są: Koło Naukowe Ekonomistów
Uniwersytetu Opolskiego, działające na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział w Opolu wraz z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym z Oddziałem w Opolu. Radio Opole jest patronem medialnym przedsięwzięcia.
Plakat Igrzyska Ekonomiczne

Zobacz także

2024-04-11, godz. 09:29, Patronaty - polecamy Trefon i Cichy w koncercie "Jazz w wolnej chwili" Standardy polskiej i światowej muzyki rozrywkowej i jazzowej, przeboje wszech czasów i to w doborowym wykonaniu wszechstronnych gitarzystów: Andrzeja Trefona i Jana Cichego na basie - taki koncert szykuje się w ostatnią sobotę kwietnia… » więcej 2024-04-11, godz. 08:44, Patronaty - polecamy GSW zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym! Do 30 kwietnia Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu czeka na prace dzieci, które chciałby wziąć udział w konkursie plastycznym „Figle na gałęzi”. Zadanie polega na stworzeniu opowieści o wybranym drzewie, które ma być przyjaznym… » więcej 2024-04-10, godz. 09:46, Patronaty - polecamy "Tańcowadła" w Ozimku już w sobotę Dom Kultury w Ozimku zaprasza na XXVII Ogólnopolski Przegląd Zespołów Tanecznych 'Tańcowadła'. Celem wydarzenia jest popularyzacja zespołowych form tanecznych, integracja środowiska oraz konfrontacja dorobku artystycznego grup. Konkurs… » więcej 2024-04-08, godz. 22:07, Patronaty - polecamy Szachiści w mundurach zagrają w Głuchołazach Policjanci, strażacy, pogranicznicy, funkcjonariusze Służby Więziennej oraz Służby Celno-Skarbowej z całego kraju wezmą udział w XXIII Indywidualnych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Szachach. Zawody rozpoczną się już… » więcej 2024-04-08, godz. 21:15, Patronaty - polecamy W piątek poznamy Klasę Mundurową Roku Województwa Opolskiego 2024 Reprezentacje szkół ponadpodstawowych z województwa opolskiego, w których prowadzone są klasy mundurowe zmierzą się w najbliższy piątek (12.04) w VII Drużynowym Turnieju Klas Mundurowych Województwa Opolskiego. Wydarzenie - pod… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »