Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-07-09, 10:12 Autor: Agnieszka Lubczańska

Otmuchów na dawnej pocztówce

Adrian Dwornicki [fot. Barbara Tyslik]
Adrian Dwornicki [fot. Barbara Tyslik]
"Pozdrowienia z Otmuchowa (Gruss aus Ottmachau). Otmuchów na dawnej pocztówce" – wystawa pod takim tytułem otwarta zostanie dziś (09.07) w Galerii WuBePe Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Wernisaż uświetni mini koncert autora kolekcji, który wokalnie zdobywa sukcesy pod pseudonimem AdriatiQ. Początek o godz. 17:00 przy ul. Piastowskiej 20.
Na wystawie będzie można obejrzeć reprodukcje 60 unikatowych pocztówek wyselekcjonowanych z blisko 300, które autor wystawy - Adrian Dwornicki, miłośnik i przewodnik po tym mieście, od ponad 30 lat kolekcjonuje. Na planszach zreprodukowano wybrane, najcenniejsze karty pocztowe od końca XIX wieku do 1945 r. Zestawienie i wybór pocztówek nie był przypadkowy - autor ekspozycji chciał uchwycić w znacznym stopniu piękno dawnego Ottmachau.

Dodajmy, że Adrian Dwornicki jest założycielem i administratorem wortalu Otmuchowskie zabytki i osobliwości, a na co dzień jest pracownikiem Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Otmuchowie. Ostatnio był gościem magazynu turystycznego "Obieżyświat" Barbary Tyslik (zobacz tu). Jako wokalista zdobywa sukcesy pod pseudonimem AdriatiQ, o czym opowiadał w audycji Dobry wieczór" Beaty Ganatowskiej (zobacz tu).

Radio Opole jest patronem medialnym wystawy.
Plakat

Zobacz także

2024-07-17, godz. 10:06, Patronaty - polecamy Wakacyjny Koncert Gwiazd Skolim, Defis, Miły Pan, After Party, Camasutra, Topky, Mejk, Oskaro i Wonders - to ekipa, która już 27 lipca wystąpi w Amfiteatrze NCPP w Opolu w ramach Wakacyjnego Koncertu Gwiazd. koncert rozpocznie się o godz. 18:30 i potrwa do 23:30… » więcej 2024-07-16, godz. 15:54, Patronaty - polecamy „Zanurz ręce w historii” na warsztatach archeologicznych Wakacyjne warsztaty archeologiczne „Zanurz ręce w historii” - to propozycja Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych. Uczestnicy mają okazję przekonać się, na czym polega praca archeologa i dlaczego jest taka trudna. Zajęcia skierowane… » więcej 2024-07-16, godz. 09:51, Patronaty - polecamy Jubileuszowy Master Truck Show Już po raz 20. lotnisko Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi koło Opola stanie się miejscem, gdzie zjadą najpiękniej tuningowane ciężarówki i inne pojazdy z całej Polski, a także z zagranicy. Szykują się trzy dni motoryzacyjnych… » więcej 2024-07-15, godz. 12:30, Patronaty - polecamy Spotkanie z Danutą Hasiak w Opolu „Zacznij żyć własnym życiem” pod takim tytułem w środę 24 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbędzie się spotkanie z Danutą Hasiak, która żartobliwie mówi o sobie ,,mistrzyni uważności”, bo właśnie uważność… » więcej 2024-07-15, godz. 10:07, Patronaty - polecamy Festiwal "Kropka" od czwartku do niedzieli w Głuchołazach Cztery koncerty muzyki poetyckiej, turystycznej, studenckiej w wykonaniu zarówno gwiazd, jak i adeptów do Krainy Łagodności w perełce Gór Opawskich - to wszystko już w najbliższy weekend (18-21.07) w Głuchołazach. Podczas pięciu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »