Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-06-10, 15:41 Autor: Agnieszka Lubczańska

O ADHD na spotkaniu z Anetą Korycińską - transmisja na profilu WBP

Aneta Korycińska, polonistka i założycielka strony "Baba od polskiego". [fot. Aleksander Ikaniewicz]
Aneta Korycińska, polonistka i założycielka strony "Baba od polskiego". [fot. Aleksander Ikaniewicz]
To będzie spotkanie, które powinno zainteresować wszystkich chcących więcej dowiedzieć się na temat ADHD dorosłych. W sposób przystępny, mniej naukowy, a bardziej życiowy napisała o nim książkę Aneta Korycińska, znana w sieci jako „Baba od polskiego”. Książka nosi tytuł „Radio w mojej głowie. Opowieści o ADHD”, a spotkanie z autorką odbędzie się już w najbliższą środę (12.06) w ogrodzie WBP przy ul. Piastowskiej 20. Początek o godz. 13:30.
Dłuższa rozmowa z Anetą Korycińską w sobotę (15.06) po 13:00 w audycji Ze zdrowiem Ci do twarzy.

Obejrzyj transmisję
.

Z czym na co dzień zmagają się dorosłe osoby ze zdiagnozowanym ADHD, w jaki sposób ADHD im przeszkadza, a może ma też jakieś zalety – tego będzie można dowiedzieć na spotkaniu, które w szczególności adresowane jest do młodzieży.

Aneta Korycińska jest polonistką, nauczycielką, redaktorką, oligofrenopedagożą i podcasterką. Udziela korepetycji z literaturoznawstwa i językoznawstwa, prowadzi warsztaty pisarskie, wspomaga proces uczenia się uczniów z niepełnosprawnością intelektualną i ze spektrum autyzmu.

Zobacz: Baba od polskiego.
Dowiedz się więcej o książce "Radio w mojej głowie"

Spotkanie realizowane jest w ramach wniosku ”Biblioteka pełna emocji edycja 2024” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Radio Opole jest patronem medialnym spotkania.
Plakat

Zobacz także

2024-06-14, godz. 13:37, Patronaty - polecamy Marcin Kydryński opowie o Portugalii Radiowiec, wędrowiec, fotograf, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali, autor tekstów - to tylko część zajęć, którymi zajmuje się Marcin Kydryński. Tym razem do Opola przyjedzie poopowiadać o Portugali, której kultura… » więcej 2024-06-14, godz. 08:37, Patronaty - polecamy Spotkanie z prof. Janem Miodkiem już dziś w Opolu Zawsze opowiada ze swadą, ciekawie i z poczuciem humoru. Prof. Jan Miodek odwiedzi dziś (14.06) Opole. Spotkanie odbędzie się w namiocie WBP przy ul. Piastowskiej 20. Poprowadzi je językoznawczyni, wykładowczyni Uniwersytetu Opolskiego… » więcej 2024-06-13, godz. 16:00, Patronaty - polecamy Wielki Finał XI Mistrzostw Polski Football Academy w Opolu Już w piątek (14.06) blisko 300 zawodniczek i zawodników spotka się w opolskiej Stegu Arenie, by wziąć udział w uroczystym otwarciu centralnego finału Mistrzostw Polski Football Academy i następnie powalczyć o trzy tytuły mistrza… » więcej 2024-06-13, godz. 13:04, Patronaty - polecamy Tenisowy turniej na czterech obiektach w Opolu Tenisowy Turniej o Puchar Prezydenta Opola rozegrany zostanie w najbliższy weekend (15-16.06) na czterech tenisowych obiektach w stolicy regionu. Przewidziano kilka kategorii dla dzieci oraz dla dorosłych. Będą m.in. singiel open, ale… » więcej 2024-06-13, godz. 10:20, Patronaty - polecamy Arcydzieła kameralistyki na jednym z ostatnich koncertów sezonu Kwintety fortepianowe: g-moll Maxa Brucha oraz f-moll op. 34 Johannesa Brahmsa będzie można posłuchać w najbliższy piątek (14.06) w ramach ostatniego przed zakończeniem sezonu Filharmonii Opolskiej koncertu kameralnego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »