Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-05-13, 17:31 Autor: materiały organizatora, oprac. Agnieszka Lubczańska

Instytut Śląski świętuje 90-lecie powstania

Instytut Śląski [fot. Szymon Krawczyk]
Instytut Śląski [fot. Szymon Krawczyk]
Instytut Śląski [fot. Joanna Gerlich]
Instytut Śląski [fot. Joanna Gerlich]
Instytut Śląski obchodzi w tym roku jubileusz 90-lecia powstania. Z tej okazji w najbliższy czwartek (16.05) w Sali Herbowej Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się uroczysta gala, a dzień później, czyli w piątek (17.05) w siedzibie Instytutu przy ul. Piastowskiej zaplanowano okolicznościową konferencję zatytułowaną „W służbie polskiej nauki i kultury – Instytut Śląski 1934–2024”.
Od początku istnienia Instytut zajmował się organizacją badań i popularyzacją wiedzy o historii, kulturze oraz gospodarce Śląska. Na przestrzeni lat zmieniała się lokalizacja Instytutu i zmieniały się akcenty, na które położony był nacisk jego prac, ale stale w centrum pozostawała nauka i kultura.

Dziś, jako instytucja kultury, wciąż kontynuuje swoje 90-letnie dziedzictwo organizując i współorganizując liczne wydarzenia kulturalne oraz prowadząc aktywną działalność naukową i wydawniczą. Obchody jubileuszu będą odbiciem tych dwóch nurtów działalności: uroczysta gala będzie okazją do uczczenia najbardziej zasłużonych pracowników, natomiast międzynarodowa konferencja naukowa podsumuje minione dekady prac.

Szczegóły uroczystej gali i konferencji można znaleźć w załączniku poniżej oraz tu - zobacz program. Więcej o historii i działalności Instytutu Śląskiego można przeczytać na stronie instytucji - zobacz tu.

Radio Opole jubileusz 90-lecia powstania Instytutu Śląskiego w Opolu objęło patronatem medialnym.
Logo Instytutu Śląskiego
Instytut Śląski świętuje 90-lecie powstania

Zobacz także

2024-05-23, godz. 11:00, Patronaty - polecamy Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ obchodzi 25-lecie W najbliższy poniedziałek (27.05) na pl. Wolności w Opolu odbędą się uroczyste obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ. Dodatkowo tego dnia Stowarzyszenie Kombatantów… » więcej 2024-05-22, godz. 16:28, Patronaty - polecamy Muzeum Śląska Opolskiego w czwartek pełne wydarzeń i ostatnia okazja obejrzenia wystawy "Obcy wśród nas" Jeśli jeszcze są tacy pasjonaci przyrody zainteresowani obcymi i inwazyjnymi gatunkami roślin, ptaków i ssaków, którzy nie oglądali wyjątkowej ekspozycji w Muzeum Śląska Opolskiego zatytułowanej „Obcy wśród nas”, to ostatnia… » więcej 2024-05-22, godz. 15:38, Patronaty - polecamy Posłuchaj, co w tym tygodniu szykuje Filharmonia Opolska Aż cztery koncerty szykuje swojej publiczności Filharmonia Opolska jeszcze w tym tygodniu. W piątek (24.05) tradycyjnie odbędzie się koncert symfoniczny, w sobotę (25.05) zaprezentuje się Symfoniczna Orkiestra Dęta Májovák Karviná… » więcej 2024-05-22, godz. 11:05, Patronaty - polecamy Święto muzyki organowej w Opolu Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu zaprasza na IX Międzynarodowy Festiwal Młodych Organistów im. Śląskich Muzyków Kościelnych. Wydarzenie potrwa od czwartku (23.05) do piątku (24.05) w Kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej… » więcej 2024-05-22, godz. 09:29, Patronaty - polecamy VII Wojewódzki Konkurs Armia Krajowa 1939-1945 'Twym obowiązkiem będzie walczyć z bronią w ręku. Zwycięstwo będzie twoją nagrodą' - to motto VII Wojewódzkiego Konkursu Armia Krajowa 1939-1945 adresowanego do wszystkich uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »