Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-09-14, 10:48 Autor: Justyna Krzyżanowska

Fani fantastyki spotkają się w Opolu – Opolcon 2021 już w weekend!

Fani fantastyki spotkają się w Opolu – Opolcon 2021 już w weekend! [fot. Piotr Wrona]
Fani fantastyki spotkają się w Opolu – Opolcon 2021 już w weekend! [fot. Piotr Wrona]
7. Konwent Fanów Fantastyki Opolcon 2019 [fot.M.Matuszkiewicz]
7. Konwent Fanów Fantastyki Opolcon 2019 [fot.M.Matuszkiewicz]
7. Konwent Fanów Fantastyki Opolcon 2019 [fot.M.Matuszkiewicz]
7. Konwent Fanów Fantastyki Opolcon 2019 [fot.M.Matuszkiewicz]
„Rozpalamy płomień wyobraźni” – pod takim hasłem odbędzie ósma edycja Konwentu Fanów Fantastyki Opolcon. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich osób zainteresowanych światem Fantasy bez względu na wiek.
Wśród celów tegorocznego Opolconu organizatorzy wymieniają m.in. rozszerzenie oferty kulturalnej w Opolu, zwiększenie rozpoznawalności miasta wśród miłośników fantastyki z całej Polski, rozwój osobisty i artystyczny uczestników konwentu czy integrację młodzieży z całego kraju poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń.

Na uczestników konwentu czeka wiele godzin prelekcji, których tematyka zahacza o przeróżne uniwersa i motywy. Jak podkreślają organizatorzy, co roku zapraszani są wyjątkowi goście, z którymi organizowane są spotkania autorskie.

Gośćmi specjalnymi tegorocznego Opolconu będą: Stanisław Mąderek, Jacek Komuda, Anna Hrycyszyn, Milena Wójtowicz, Artur Olchowy, Paweł Majka i Łukasz Sasuła.

Prelekcje, konkursy, turnieje, gry planszowe, spotkania z zaproszonymi gośćmi i konkurs cosplay – to wszystko będzie miało miejsce w ciągu dnia w Zespole Szkół Elektrycznych. Natomiast w Zespole Szkół Ekonomicznych będzie miał miejsce Sleep Room oraz nocne atrakcje, tj. LARPy, RPG czy Games Room.

Ponadto w programie także blok literacki, blok technologiczny (Strefa Gier Retro, drukarki 3D, VR, Simracing), blok prelekcyjny czy występ Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora.

Na uczestników będą także czekały stoiska, na których wystawcy zaoferują przeróżne fantastyczne gadżety. Zdaniem organizatorów, każdy znajdzie coś dla siebie.

8. edycja Konwentu Fanów Fantastyki Opolcon 2021 odbędzie się w dniach 17-19.09.2021 r. w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu przy ul. Kościuszki 39 oraz w Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu przy ul. Kościuszki 43. Wydarzenie jest bezpłatne dla wszystkich uczestników.

Na konwent zaprasza Opolski Klub Fantastyki Fenix we współpracy z Zespołem Szkół Elektrycznych w Opolu oraz Zespołem Szkół Ekonomicznych w Opolu.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
Fani fantastyki spotkają się w Opolu – Opolcon 2021 już w weekend! [fot. materiały organizatora]

Zobacz także

2021-09-24, godz. 13:09, Patronaty - polecamy Festyn charytatywny w Gąsiorowicach już w tę sobotę. Przyjdź i pomóż chorej Oliwce Występy artystyczne, malowanie twarzy, tatuaże oraz pyszne regionalne jedzenie - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na mieszkańców wsi Gąsiorowice. W najbliższą sobotę (25.09) na boisku przy szkole podstawowej rozpocznie… » więcej 2021-09-23, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Festiwal Reportażu Sportowego „Patyk” po raz drugi nagrodzi najlepszych twórców! TVP3 Opole zaprasza na II Festiwal Reportażu Sportowego PATYK, który odbędzie się w dniach 23 - 25 września w Studenckim Centrum Kultury Opolu. Na miłośników sportu czekają 2 dni pokazów reportaży konkursowych, dyskusja z autorami… » więcej 2021-09-22, godz. 15:03, Patronaty - polecamy Łap RAP! – rusza projekt MPP w Opolu! Wśród prowadzących warsztaty Jarecki i DJ BRK! Łap RAP!, to interdyscyplinarny projekt edukacyjny, którego ideą jest zaprezentowanie bogatego i zróżnicowanego dorobku kultury hip-hopowej. Organizatorom zależy na międzypokoleniowej integracji jego uczestników i twórczym aktywizowaniu… » więcej 2021-09-22, godz. 08:27, Patronaty - polecamy Rusza cykl Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych Już w najbliższy weekend ruszy piąta edycja Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych. W programie wędrówki po znanych i nieznanych miejscach w Opolu i okolicach. W tym toku organizatorzy zaplanowali trzy wycieczki. » więcej 2021-09-20, godz. 20:19, Patronaty - polecamy Golec uOrkiestra na finał pikniku "W zdrowym ciele zdrowy duch", podczas którego będzie można się zaszczepić Stowarzyszenie Miłośników Wsi Moszczanka zaprasza w najbliższą sobotę (25.09) na piknik pod nazwą 'W zdrowym ciele zdrowy duch'. Wydarzenie odbędzie się na pl. Wolności w Kędzierzynie-Koźlu od godz. 17:00. Podczas pikniku będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »