Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-11-25, 18:45 Autor: materiały organizatora, oprac. AL

III Polska Konferencja Poliwagalna

III Polska Konferencja Poliwagalna [fot. materiały organizatora]
III Polska Konferencja Poliwagalna [fot. materiały organizatora]
Znaczenie więzi rodzinnych dla zdrowia emocjonalnego i społecznego - to temat przewodni III Polskiej Konferencja Poliwagalnej. Terapia poliwagalna to relatywnie nowy rodzaj terapii, który koncentruje się na wpływie stresu na nasze zdrowie psychofizyczne. Wykorzystuje wiedzę na temat układu nerwowego, aby pomóc pacjentom lepiej zrozumieć swoje emocje i zwiększyć swoją odporność na stres. W wydarzeniu będzie można uczestniczyć on-line. Konferencja rozpocznie się już w najbliższą sobotę (30.11) i potrwa do poniedziałku (02.12).
Opracowana przez dra Stephena Porgesa teoria poliwagalna opisuje wpływ autonomicznego układu nerwowego na nasze zachowanie, emocje i interakcje społeczne. Przedstawia spojrzenie na funkcjonowanie nerwu błędnego i jego rolę w regulacji stanów fizjologicznych oraz emocjonalnych. Teoria mówi, że życie we wspólnocie i budowanie więzi to podstawa zdrowego układu nerwowego.

Temat III Polskiej Konferencjo Poliwagalnej brzmi: „Teoria Poliwagalna i Współczesna Rodzina: Bezpieczeństwo i Połączenie”. Konferencja skierowana jest do rodzin oraz specjalistów. W tym roku jednym z celów jest poszerzanie świadomości społecznej na temat rodzin adopcyjnych i zastępczych.

Pierwszy dzień konferencji będzie dniem bezpłatnym i każdy będzie mógł dołączyć. W tym dniu organizatorzy skupią się na rodzinach adopcyjnych i zastępczych oraz na dzieciach i młodzieży. Drugi i trzeci dzień konferencji są dniami płatnymi, podczas nich również będą obywały się wykłady merytoryczne ze specjalistami.

Dowiedz się więcej.

III Polska Konferencja Poliwagalna jest kontynuacją międzynarodowej Konferencji Poliwagalnej, która odbyła się w Poczdamie w czerwcu tego roku, a organizuje ją Polski Instytut Poliwagalny.

Program:
sobota 30 listopada
10:00 - 15:00 - motyw przewodni: RODZINA
niedziela 1 grudnia
10:00 - 14:00 - motyw przewodni: DZIECKO, NASTOLATEK
poniedziałek 2 grudnia
17:00 - 21:00 - motyw przewodni: DOROSŁY, RODZIC

Więcej informacji można znaleźć tu: https://www.facebook.com/events/508401015340448/

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Poliwagalny w Polsce, partnerem Polyvagall Institute USA. Radio Opole objęło konferencję patronatem medialnym.

Zobacz także

2025-01-10, godz. 12:08, Patronaty - polecamy Muzeum Śląska Opolskiego obchodzi 125-lecie wyjątkowymi wystawami Rok 2025 dla Muzeum Śląska Opolskiego jest szczególny - instytucja obchodzi 125-lecie założenia. Ten wyjątkowy jubileusz muzeum uczci cyklem wystaw związanych z historią tego miejsca. „Nie zapomnij odwiedzić muzeum - przyniesie… » więcej 2025-01-09, godz. 09:55, Patronaty - polecamy Twoje dziecko ma talent wokalny? Zgłoś je do konkursu "Świąteczne Melodie" Rodzice przedszkolaków, jeśli Wasza pociecha marzy o występie na scenie i chce podzielić się swoim talentem wokalnym przed szerszą publicznością - nie zwlekajcie. Zgłoście swoje dziecko do udziału w konkursie dla przedszkolaków… » więcej 2025-01-09, godz. 08:43, Patronaty - polecamy Kolędy i pastorałki zabrzmią w Komprachcicach W najbliższą sobotę (11.01) Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach zaprasza na Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Hej! Kolęda, kolęda…”. Wydarzenie odbędzie się w sali widowiskowej ośrodka przy ul. Niemodlińskiej… » więcej 2025-01-08, godz. 18:33, Patronaty - polecamy Premiera w Kochanowskim Publiczność Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu czeka już w styczniu premiera poruszająca temat kryzysu zdrowia psychicznego wśród młodzieży. 'Uporczywa Myśl w Głowie' potrafi przedstawiać najgorsze scenariusze nie odstępując… » więcej 2025-01-08, godz. 09:20, Patronaty - polecamy 70-lecie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Opolu W tym roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jakuba Kani z Opola obchodzi swoje siedemdziesięciolecie. Ta położona w dzielnicy Zakrzów przy ul. Budowlanych placówka od zawsze stanowiła dla lokalnej wspólnoty nie tylko centrum edukacyjne… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »