Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-09-24, 09:39 Autor: Agnieszka Lubczańska

8. Festiwal Kultur i Języków Świata do czwartku w Opolu

Zdjęcie z okładki książki „Pasażerowie Ayahuasca i duchy Amazonii” [źródło: Wydawnictwo Czarne]
Zdjęcie z okładki książki „Pasażerowie Ayahuasca i duchy Amazonii” [źródło: Wydawnictwo Czarne]
W Opolu trwa 8. Festiwal Kultur i Języków Świata. Pisarze i reportażyści do czwartku (26.09) goszczą w Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Spotkania odbywają się od poniedziałku (23.09) w namiocie WBP w Opolu przy ul. Piastowskiej 20, codziennie o godz. 17:00. Wstęp wolny.
W poniedziałek (23.09) o swojej najnowszej książce "Ostrygi i kamienie", będącej pokłosiem wypraw pisarza do Normandii, Bretanii i Pikardii, opowiadał Krzysztof Varga.

We wtorek (24.09) odbędzie się spotkanie z Dominikiem Wilczewskim i promocja książki „Litwa po litewsku”, w której autor snuje opowieść o splocie przeszłości Litwy z jej współczesnością i rekonstruuje relacje polsko-białorusko-litewskie.

W środę (25.09) z prof. Bogdanem Góralczykiem, sinologiem, znawcą Chin i problematyki międzynarodowej, naocznym świadkiem zmian zachodzących w Państwie Środka, współautorem książki „Nowa gra w Chińczyka”, szykuje się podróż po współczesnych Chinach. Książka ta to wywiad-rzeka, w której na pytania Tomasza Sajewicza, korespondenta Polskiego Radia w Azji, odpowiadają oprócz Bogdana Góralczyka także Marcin Jacoby, sinolog, tłumacz i literaturoznawca zajmujący się zagadnieniami polityczno-społecznymi Azji Wschodniej, a jednocześnie znawca kultury i literatury Chin starożytnych.

8. Festiwal Kultur i Języków Świata zakończy w czwartek (26.09) spotkanie, które poprowadzi dziennikarka Radia Opole Katarzyna Zawadzka. Gościem będzie dr Mateusz Marczewski, autor książki „Pasażerowie Ayahuasca i duchy Amazonii” będącej zapisem osobistej podróży do świata rytuałów w głębi Amazonii i opowieścią o ayahuyasce, ale także o wciąż rozwijającej się tam turystyce i ludziach Zachodu, którzy traktują wywar nie jako metodę na poszerzenie świadomości, lecz jako egzystencjalne remedium.

Radio Opole cykl spotkań w ramach 8. Festiwalu Kultury i Języków Świata objęło patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2024-02-15, godz. 10:49, Patronaty - polecamy Konkurs na realizację projektów EDUKO 2024 Rozwój i promocja edukacji kulturowej w województwie opolskim - to główny cel programu EDUKO, którego 9. edycja już w najbliższy piątek (16.02) zostanie oficjalnie zainaugurowana. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 w Teatrze… » więcej 2024-02-14, godz. 14:40, Patronaty - polecamy Utwory Stanisława Grzesiuka oraz piosenki lwowskie na koncercie w filharmonii Utwory warszawskiego barda Stanisława Grzesiuka oraz piosenki lwowskie zabrzmią w sobotę 24 lutego w klubie muzycznym Filharmonii Opolskiej podczas koncertu Projekt Volodia. Będzie okazja poczuć muzyczny klimat folkloru miejskiego Warszawy… » więcej 2024-02-14, godz. 10:20, Patronaty - polecamy Spotkanie z Filipem Springerem w Muzeum Śląska Opolskiego W najbliższą sobotę (17.02) w Muzeum Śląska Opolskiego odbędzie się spotkanie z Filipem Springerem. Spotkanie ma być okazją do refleksji nad zmianami, jakie zaszły w Polsce przez ostatnie dwie dekady, szczególnie w kontekście 20-lecia… » więcej 2024-02-13, godz. 17:34, Patronaty - polecamy Jeden z najbardziej znanych twórców okładek płytowych ze swoimi pracami w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Do 5 maja w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu będzie można oglądać wystawę „Zbigniew Bielak | Mistrz detalu”. Tytuł ekspozycji nie jest przypadkiem, bo twórczość tego artysty, który uznawany jest za najbardziej znanego na świecie… » więcej 2024-02-12, godz. 09:35, Patronaty - polecamy "Piosenki z Serduszkiem" zabrzmią we wtorek w Tułowicach To już tradycja, że w okolicach walentynek z Tułowickiego Ośrodka Kultury dobiegają piosenki o miłości. Wszystko w ramach Festiwalu „Piosenki z serduszkiem”. W tym roku wydarzenie odbędzie się 13 lutego w sali widowiskowej przy… » więcej
76777879808182
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »