Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-09-24, 09:39 Autor: Agnieszka Lubczańska

8. Festiwal Kultur i Języków Świata do czwartku w Opolu

Zdjęcie z okładki książki „Pasażerowie Ayahuasca i duchy Amazonii” [źródło: Wydawnictwo Czarne]
Zdjęcie z okładki książki „Pasażerowie Ayahuasca i duchy Amazonii” [źródło: Wydawnictwo Czarne]
W Opolu trwa 8. Festiwal Kultur i Języków Świata. Pisarze i reportażyści do czwartku (26.09) goszczą w Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Spotkania odbywają się od poniedziałku (23.09) w namiocie WBP w Opolu przy ul. Piastowskiej 20, codziennie o godz. 17:00. Wstęp wolny.
W poniedziałek (23.09) o swojej najnowszej książce "Ostrygi i kamienie", będącej pokłosiem wypraw pisarza do Normandii, Bretanii i Pikardii, opowiadał Krzysztof Varga.

We wtorek (24.09) odbędzie się spotkanie z Dominikiem Wilczewskim i promocja książki „Litwa po litewsku”, w której autor snuje opowieść o splocie przeszłości Litwy z jej współczesnością i rekonstruuje relacje polsko-białorusko-litewskie.

W środę (25.09) z prof. Bogdanem Góralczykiem, sinologiem, znawcą Chin i problematyki międzynarodowej, naocznym świadkiem zmian zachodzących w Państwie Środka, współautorem książki „Nowa gra w Chińczyka”, szykuje się podróż po współczesnych Chinach. Książka ta to wywiad-rzeka, w której na pytania Tomasza Sajewicza, korespondenta Polskiego Radia w Azji, odpowiadają oprócz Bogdana Góralczyka także Marcin Jacoby, sinolog, tłumacz i literaturoznawca zajmujący się zagadnieniami polityczno-społecznymi Azji Wschodniej, a jednocześnie znawca kultury i literatury Chin starożytnych.

8. Festiwal Kultur i Języków Świata zakończy w czwartek (26.09) spotkanie, które poprowadzi dziennikarka Radia Opole Katarzyna Zawadzka. Gościem będzie dr Mateusz Marczewski, autor książki „Pasażerowie Ayahuasca i duchy Amazonii” będącej zapisem osobistej podróży do świata rytuałów w głębi Amazonii i opowieścią o ayahuyasce, ale także o wciąż rozwijającej się tam turystyce i ludziach Zachodu, którzy traktują wywar nie jako metodę na poszerzenie świadomości, lecz jako egzystencjalne remedium.

Radio Opole cykl spotkań w ramach 8. Festiwalu Kultury i Języków Świata objęło patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2024-02-22, godz. 15:38, Patronaty - polecamy Amerykańskie seriale komediowe tematem spotkania z Magdą Kosińską-Król już w środę w MBP w Opolu Ma 442 strony, wydana została parę dni temu i jest kopalnią wiedzy na temat świata sitcomów i ich wpływu na społeczeństwo. Mowa o książce „Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych”. Jej autorka Magda Kosińska-Król… » więcej 2024-02-21, godz. 19:28, Patronaty - polecamy Pięć spektakli w trzy dni, a do tego spotkania i debaty. Rusza V Opolski Maraton Teatralny Od 1 do 3 marca potrwa V Opolski Maraton Teatralny. To wyjątkowa okazja, by w zaledwie trzy dni nadrobić wszystkie repertuarowe zaległości w oglądaniu najnowszych spektakli Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, poznać młodą generację… » więcej 2024-02-21, godz. 13:12, Patronaty - polecamy Dzień Rzecznika Patentowego już we wtorek na UO Czym dokładnie zajmują się rzecznicy patentowi oraz dlaczego warto zadbać o ochronę własności intelektualnej? Nad tym m.in. zastanowią się uczestnicy spotkania, które odbędzie się w najbliższy wtorek (05.03) w sali widowiskowej… » więcej 2024-02-21, godz. 11:30, Patronaty - polecamy I Francuska Noc Jazzowa w Bonjour Café Już w najbliższą sobotę (24.02) w centrum Opola będzie można poczuć się, jak w centrum… Paryża. Wszystko za sprawą I Francuskiej Nocy Jazzowej, która szykuje się w Piwnicy Francuskiej Bonjour Café. Organizatorzy zapowiadają… » więcej 2024-02-20, godz. 09:01, Patronaty - polecamy "Muzyka nieśmiertelna" zabrzmi w Filharmonii Opolskiej Preludium do Popołudnia fauna Claude’a Debussy’ego, I Koncert skrzypcowy op. 35 Karola Szymanowskiego, a na koniec VII Symfonia A-dur op. 92 Ludwiga van Beethoven - to repertuar koncertu zatytułowanego „Muzyka nieśmiertelna”, na… » więcej
74757677787980
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »