Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-09-24, 09:39 Autor: Agnieszka Lubczańska

8. Festiwal Kultur i Języków Świata do czwartku w Opolu

Zdjęcie z okładki książki „Pasażerowie Ayahuasca i duchy Amazonii” [źródło: Wydawnictwo Czarne]
Zdjęcie z okładki książki „Pasażerowie Ayahuasca i duchy Amazonii” [źródło: Wydawnictwo Czarne]
W Opolu trwa 8. Festiwal Kultur i Języków Świata. Pisarze i reportażyści do czwartku (26.09) goszczą w Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Spotkania odbywają się od poniedziałku (23.09) w namiocie WBP w Opolu przy ul. Piastowskiej 20, codziennie o godz. 17:00. Wstęp wolny.
W poniedziałek (23.09) o swojej najnowszej książce "Ostrygi i kamienie", będącej pokłosiem wypraw pisarza do Normandii, Bretanii i Pikardii, opowiadał Krzysztof Varga.

We wtorek (24.09) odbędzie się spotkanie z Dominikiem Wilczewskim i promocja książki „Litwa po litewsku”, w której autor snuje opowieść o splocie przeszłości Litwy z jej współczesnością i rekonstruuje relacje polsko-białorusko-litewskie.

W środę (25.09) z prof. Bogdanem Góralczykiem, sinologiem, znawcą Chin i problematyki międzynarodowej, naocznym świadkiem zmian zachodzących w Państwie Środka, współautorem książki „Nowa gra w Chińczyka”, szykuje się podróż po współczesnych Chinach. Książka ta to wywiad-rzeka, w której na pytania Tomasza Sajewicza, korespondenta Polskiego Radia w Azji, odpowiadają oprócz Bogdana Góralczyka także Marcin Jacoby, sinolog, tłumacz i literaturoznawca zajmujący się zagadnieniami polityczno-społecznymi Azji Wschodniej, a jednocześnie znawca kultury i literatury Chin starożytnych.

8. Festiwal Kultur i Języków Świata zakończy w czwartek (26.09) spotkanie, które poprowadzi dziennikarka Radia Opole Katarzyna Zawadzka. Gościem będzie dr Mateusz Marczewski, autor książki „Pasażerowie Ayahuasca i duchy Amazonii” będącej zapisem osobistej podróży do świata rytuałów w głębi Amazonii i opowieścią o ayahuyasce, ale także o wciąż rozwijającej się tam turystyce i ludziach Zachodu, którzy traktują wywar nie jako metodę na poszerzenie świadomości, lecz jako egzystencjalne remedium.

Radio Opole cykl spotkań w ramach 8. Festiwalu Kultury i Języków Świata objęło patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2024-11-29, godz. 18:43, Patronaty - polecamy „Teatrem w (O!)polskie” tym razem ze spektaklem "Kiedy kota nie ma" To już czwarty, po „Babie (O)polskiej”, „Pomocy domowej” i „Mayday”, spektakl przygotowany w ramach przedsięwzięcia „Teatrem w (O!)polskie”. Wydarzenie na tyle zdobyło sobie rozgłos i renomę, że darmowe wejściówki… » więcej 2024-11-29, godz. 11:20, Patronaty - polecamy Jak działa program łączący młode talenty z doświadczonymi ekspertami i liderami rynku? Przyjdź i się dowiedz! Już w najbliższy poniedziałek (02.12) odbędzie się inauguracja programu mentoringowego Opole Connect. To inicjatywa skierowana do studentów opolskich uczelni, mająca na celu wspieranie ich rozwoju zawodowego poprzez współpracę z… » więcej 2024-11-29, godz. 09:34, Patronaty - polecamy Junior Opole Orkiestra z koncertem w Filharmonii Opolskiej Niezapomniane hity ABBY, Queen czy The Beatles w unikalnym wykonaniu - tak w skrócie można nazwać to, co będzie się działo w najbliższy poniedziałek (02.12) w Filharmonii Opolskiej podczas koncertu Junior Opole Orkiestra. Podczas „Disco… » więcej 2024-11-28, godz. 09:27, Patronaty - polecamy Spotkanie z Bogdanem Rymanowskim Kultura, klasa, profesjonalizm i duża cierpliwość podczas rozmów z politykami - to jego cechy charakterystyczne. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i nagradzanych dziennikarzy w Polsce - Bogdan Rymanowski będzie dziś (28.11) gościem… » więcej 2024-11-27, godz. 10:34, Patronaty - polecamy VI Opolskie Forum Zawodowe o osobach niepełnosprawnych na rynku pracy - zobacz transmisję Skala zatrudnienia tych osób jest relatywnie niewielka, a to między innymi z tego powodu, że są niedostrzegani. Mowa o osobach z niepełnosprawnościami. To im poświęcone będzie w tym roku spotkanie ekspertów i uczestników opolskiego… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »