Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-09-24, 09:39 Autor: Agnieszka Lubczańska

8. Festiwal Kultur i Języków Świata do czwartku w Opolu

Zdjęcie z okładki książki „Pasażerowie Ayahuasca i duchy Amazonii” [źródło: Wydawnictwo Czarne]
Zdjęcie z okładki książki „Pasażerowie Ayahuasca i duchy Amazonii” [źródło: Wydawnictwo Czarne]
W Opolu trwa 8. Festiwal Kultur i Języków Świata. Pisarze i reportażyści do czwartku (26.09) goszczą w Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Spotkania odbywają się od poniedziałku (23.09) w namiocie WBP w Opolu przy ul. Piastowskiej 20, codziennie o godz. 17:00. Wstęp wolny.
W poniedziałek (23.09) o swojej najnowszej książce "Ostrygi i kamienie", będącej pokłosiem wypraw pisarza do Normandii, Bretanii i Pikardii, opowiadał Krzysztof Varga.

We wtorek (24.09) odbędzie się spotkanie z Dominikiem Wilczewskim i promocja książki „Litwa po litewsku”, w której autor snuje opowieść o splocie przeszłości Litwy z jej współczesnością i rekonstruuje relacje polsko-białorusko-litewskie.

W środę (25.09) z prof. Bogdanem Góralczykiem, sinologiem, znawcą Chin i problematyki międzynarodowej, naocznym świadkiem zmian zachodzących w Państwie Środka, współautorem książki „Nowa gra w Chińczyka”, szykuje się podróż po współczesnych Chinach. Książka ta to wywiad-rzeka, w której na pytania Tomasza Sajewicza, korespondenta Polskiego Radia w Azji, odpowiadają oprócz Bogdana Góralczyka także Marcin Jacoby, sinolog, tłumacz i literaturoznawca zajmujący się zagadnieniami polityczno-społecznymi Azji Wschodniej, a jednocześnie znawca kultury i literatury Chin starożytnych.

8. Festiwal Kultur i Języków Świata zakończy w czwartek (26.09) spotkanie, które poprowadzi dziennikarka Radia Opole Katarzyna Zawadzka. Gościem będzie dr Mateusz Marczewski, autor książki „Pasażerowie Ayahuasca i duchy Amazonii” będącej zapisem osobistej podróży do świata rytuałów w głębi Amazonii i opowieścią o ayahuyasce, ale także o wciąż rozwijającej się tam turystyce i ludziach Zachodu, którzy traktują wywar nie jako metodę na poszerzenie świadomości, lecz jako egzystencjalne remedium.

Radio Opole cykl spotkań w ramach 8. Festiwalu Kultury i Języków Świata objęło patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2023-08-02, godz. 16:15, Patronaty - polecamy Piknik promujący projekt „Rodzina 800+”. Już w niedzielę 6 sierpnia w Brzegu Praktyczne pokazy sprzętu i uzbrojenia służb mundurowych, m.in. straży pożarnej, policji, saperów, Wojska Obrony Terytorialnej, służby leśnej, czy służby więziennej, a do tego występ Julii Doty oraz Moniki Morki oraz konkursy… » więcej 2023-07-28, godz. 20:16, Patronaty - polecamy „Pokój z widokiem na wojnę. Historia Izraela” - spotkanie z autorem To jedno z licznych wydarzeń towarzyszących prezentowanej w Opolu wystawie zatytułowanej 'Pełno ich nigdzie - najciekawsze murale o polskich Żydach', którą od 11 sierpnia do 6 września będzie można oglądać w Ogrodzie WBP przy ul… » więcej 2023-07-28, godz. 19:27, Patronaty - polecamy II Opolski EtnoFestiwal w Niemodlinie już 15 sierpnia Pierwszy Opolski EtnoFestiwal odbył się rok temu i przyciągnął tłumy osób spragnionych poznania lokalnych tradycji, zwyczajów i obyczajów. Okazało się, że podwoje książęcego Zamku w Niemodlinie są idealnym miejscem do ekspozycji… » więcej 2023-07-28, godz. 15:06, Patronaty - polecamy Wakacyjne zajęcia na strzelnicy przez cały sierpień Klub strzelecki 'Huzar' zaprasza wszystkich od 10 roku życia na strzelnicę pneumatyczną przy ul. Św. Jacka 1 w Opolu, gdzie od 1 do 30 sierpnia będą odbywały się zajęcia pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i trenerów strze… » więcej 2023-07-27, godz. 13:38, Patronaty - polecamy "Pełno ich nigdzie – najciekawsze murale o polskich Żydach" - wystawa w Opolu Podróżująca wystawa plenerowa 'Pełno ich nigdzie. Przywracanie pamięci o polskich Żydach w przestrzeni miejskiej' zawita do Opola. Od 11 sierpnia do 6 września będzie można ją oglądać w Ogrodzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej… » więcej
118119120121122123124
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »