Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-09-10, 14:42 Autor: oprac. Agnieszka Lubczańska

Spotkanie z Katarzyną Grocholą SPOTKANIE ODWOŁANE

Katarzyna Grochola [fot. materiały promocyjne: Wydawnictwo Literackie]
Katarzyna Grochola [fot. materiały promocyjne: Wydawnictwo Literackie]
Jedna z najpopularniejszych współczesnych pisarek, która zmieniła oblicze literatury obyczajowej w Polsce – Katarzyna Grochola odwiedzi w najbliższą sobotę (14.09) Miejską Bibliotekę Publiczną w Opolu. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19:00. Poprowadzi je Dominika Gorgosz.

O fenomenie książek Katarzyny Grocholi najlepiej świadczy raport Biblioteki Narodowej za lata 2000-2017, gdzie wśród najczęściej czytanych polskich autorów znalazła się w pierwszej trójce z Henrykiem Sienkiewiczem i Adamem Mickiewiczem. Pisarka przyjedzie do Opola ze swoją najnowszą książką zatytułowaną „Wyluzuj, kobieto!”, którą na początku lipca tego roku wydało Wydawnictwo Literackie.

Spotkanie jest częścią X Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych mocART 2024, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Power Of Soul”.


Poniższy opis pochodzi od wydawcy:

Okładka książki [fot. Wydawnictwo Literackie, źródło: https://www.wydawnictwoliterackie.pl/produkt/5326/wyluzuj-kobieto]Nie sztuką jest zatrzymać upływ czasu. Sztuką jest wyluzować w każdym wieku.

Katarzyna Grochola, dorastające dzieci i nadopiekuńcze matki. Uzdrawiająca opowieść o dystansie, którego wszyscy potrzebujemy nabrać. Pora dać sobie odetchnąć!

W życiu matki nadchodzi taka chwila, gdy musi zmierzyć się z największym przeciwnikiem – utratą kontroli. U Wiki ta utrata przybrała postać Agaty – narzeczonej syna, Piotrusia. Przecież to matka jest najważniejsza, to ona najlepiej o wszystko zadba. Wyluzować? Nigdy w życiu!

Czy chodzi o wieczne ogarnianie nieogarniętego życia rodzinnego? Czy może pępowinę, która oplata wszystkich dookoła? Czy o – narzucane nierzadko przez samą siebie – konwenanse i ograniczenia?

Mistrzyni polskiej literatury obyczajowej mówi: czas dojrzeć, spuścić z łańcucha i się śmiać. Ile jest w Tobie z Wiki, ile z Grocholi, ile z matki Polki? Przestań gryźć się w język i usłysz: wyluzuj!

[źródło: https://www.wydawnictwoliterackie.pl]
Plakat

Zobacz także

2024-04-19, godz. 17:03, Patronaty - polecamy Opolskie Konfrontacje Teatralne "Klasyka Żywa" - zobacz relacje Od 21 do 26 maja w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbędą się 48. Opolskie Konfrontacje Teatralne, będące finałem IX edycji Konkursu „Klasyka Żywa”. Przez 6 dni zobaczymy sześć spektakli konkursowych i jeden towarzyszący… » więcej 2024-04-18, godz. 17:12, Patronaty - polecamy Zgromadzenie Delegatów IFMSA - Poland od piątku do niedzieli w Opolu To najważniejsze spotkanie członków IFMSA-Poland, które odbywa się dwa razy do roku, wiosną oraz jesienią i gromadzi jednorazowo ponad 200 przedstawicieli 20 oddziałów największego stowarzyszenia zrzeszającego studentów i młodych… » więcej 2024-04-18, godz. 15:04, Patronaty - polecamy Koncert "Dom naszych marzeń" już w sobotę w Paczkowie KLUB 50, Sebastian Kubiak, Czarny/Mikulski, a do tego zespół Wiekowe Baszty - takich wykonawców usłyszymy podczas muzycznego wieczoru spod znaku „Krainy Łagodności”, który szykuje się w najbliższą sobotę (20.04) w Muzeum Gazownictwa… » więcej 2024-04-17, godz. 16:31, Patronaty - polecamy Koncert "W cieniu wiedeńskich wież" już w piątek w filharmonii Johannesa Brahmsa 'Koncert podwójny a-moll na skrzypce i wiolonczelę' oraz Antona Brucknera V Symfonia Es-dur - to dwa dzieła, które wybrzmią w najbliższy piątek (19.04) w Filharmonii Opolskiej w ramach koncertu zatytułowanego „W… » więcej 2024-04-17, godz. 15:58, Patronaty - polecamy Sylwia Chutnik o bojowniczkach z warszawskiego getta 19 kwietnia minie 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego miejskiego powstanie w okupowanej Europie. Okazją do wspomnień o tym zrywie będzie… » więcej
60616263646566
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »