Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-06-14, 13:37 Autor: Agnieszka Lubczańska

Marcin Kydryński opowie o Portugalii

Marcin Kydryński [fot. Ola Mono, źródło: materiały organizatora spotkanie w MBP w Opolu]
Marcin Kydryński [fot. Ola Mono, źródło: materiały organizatora spotkanie w MBP w Opolu]
Marcin Kydryński ostatnio był w Opolu w ramach Festiwalu Książki [fot. Agnieszka Lubczańska]
Marcin Kydryński ostatnio był w Opolu w ramach Festiwalu Książki [fot. Agnieszka Lubczańska]
Radiowiec, wędrowiec, fotograf, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali, autor tekstów - to tylko część zajęć, którymi zajmuje się Marcin Kydryński. Tym razem do Opola przyjedzie poopowiadać o Portugali, której kultura, a szczególnie muzyka okazały się bliskie jego sercu, czego dowód dał m.in. lata temu w książce "Muzyka moich ulic. Lizbona". Spotkanie odbędzie już w najbliższą sobotę (15.06). Poprowadzi je Jarosław Wasik. Początek o godz. 17:00.
Przez 30 lat współtworzył wizerunek radiowej Trójki, a jego autorska audycja „Siesta” została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Nadawana jest aktualnie w Radiu Nowy Świat pod tytułem "Pora siesty". Publikował m.in. w „National Geographic” jako pierwszy autor i fotograf, jakiemu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji. Jego reportaże ukazują się głównie w „Vivie” i w „Kontynentach”. Z aparatem odwiedził m.in. Zanzibar, Etiopię, Kenię, Sudan i afrykańskie pustynie.

Za swoją duchową autobiografię uważa wydaną w 2022 r. książkę "O wschodzie". Z kolei w zeszłym roku wydany został dziennik pisany przez Marcina Kydryńskiego w czasie pobytu na Kubie zatytułowany "Milagro".

Organizatorem spotkania jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Plakat

Zobacz także

2024-07-19, godz. 09:05, Patronaty - polecamy Lang Team wspiera Fundację im. Ryszarda Szurkowskiego Lang Team wspiera Fundację im. Ryszarda Szurkowskiego - jednego z najwybitniejszych polskich kolarzy, która nie tylko dba o pamięć po sportowcu, ale i tworzy projekty nawołujące do aktywności fizycznej dla dzieci, młodzieży i nawet… » więcej 2024-07-18, godz. 14:15, Patronaty - polecamy Kto wystąpi na Tarnograniu? Znamy program! Festiwal już 27 lipca w Tarnowcu DonGURALesko i Sidnej Polak będą w tym roku gwiazdami Festiwalu Zespołów Muzyki Alternatywnej „Tarnogranie”. Swoje koncerty zagrają także Depech Mode Elektro Akustic, zespół Niesamowita Sprawa oraz laureaci zeszłorocznej edycji… » więcej 2024-07-18, godz. 10:43, Patronaty - polecamy III Memoriał Grzegorza Lachowicza Przyjaciele z boiska zmarłego w marcu 2021 roku prezesa futsalowego klubu z Komprachcic Grzegorza Lachowicza po raz trzeci spotkają się, by wziąć udział w memoriale. - Zobaczycie w akcji nasze wspaniałe Tygrysy w starciach z najlepszymi… » więcej 2024-07-17, godz. 10:06, Patronaty - polecamy Wakacyjny Koncert Gwiazd Skolim, Defis, Miły Pan, After Party, Camasutra, Topky, Mejk, Oskaro i Wonders - to ekipa, która już 27 lipca wystąpi w Amfiteatrze NCPP w Opolu w ramach Wakacyjnego Koncertu Gwiazd. koncert rozpocznie się o godz. 18:30 i potrwa do 23:30… » więcej 2024-07-16, godz. 15:54, Patronaty - polecamy „Zanurz ręce w historii” na warsztatach archeologicznych Wakacyjne warsztaty archeologiczne „Zanurz ręce w historii” - to propozycja Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych. Uczestnicy mają okazję przekonać się, na czym polega praca archeologa i dlaczego jest taka trudna. Zajęcia skierowane… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »