Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-06-07, 16:33 Autor: Agnieszka Lubczańska

Organy w samo południe zabrzmią w niedzielę w Filharmonii Opolskiej

Zuzanna Bator i Maciej Bator [fot. fot. Joanna Siwiec, źródło: Filharmonia Opolska]
Zuzanna Bator i Maciej Bator [fot. fot. Joanna Siwiec, źródło: Filharmonia Opolska]
Odrestaurowane organy w Filharmonii Opolskiej były w tym sezonie bohaterem comiesięcznych koncertów zatytułowanych „Organy w samo południe”. Ostatnia okazja posłuchania koncertu z tego cyklu już w najbliższą niedzielę (09.06).
Wystąpi małżeństwo organistów Zuzanna i Maciej Batorowie, a usłyszymy uwerturę koncertową Bajka Stanisława Moniuszki, Psalmy Berta Mattera oraz Symfonię Pokoju Mateusza Ryczka. Zuzanna Bator jest prezeską Fundacji Dobrej Muzyki oraz dyrektorką artystyczną Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. Christiana Schlaga, który odbywa się w Świdnicy. Z mężem Maciejem Batorem, wykonują własne transkrypcje muzyki organowej i symfonicznej na 4 ręce i 4 nogi.

Więcej o tym, co jeszcze szykuje Filharmonia Opolska przed oficjalnym zakończeniem sezonu Mariusz Majeran zapytał Barbarę Pieczyńską. Rozmowa jest do posłuchania poniżej.Więcej informacji o artystach, programie koncertu i biletach znajduje się na stronie Filharmonii Opolskiej - zobacz tu.

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Plakat

Zobacz także

2024-06-25, godz. 08:43, Patronaty - polecamy Muzeum Polskiej Piosenki zaprasza na wystawę o Jerzym Wasowskim Pianista, piosenkarz, autor tekstów, satyryk, reżyser, aktor teatralny, radiowy, telewizyjny i filmowy, a przede wszystkim jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskich XX w. - Jerzy Wasowski będzie bohaterem nowej wystawy, którą już… » więcej 2024-06-24, godz. 15:03, Patronaty - polecamy "Bezpieczeństwo w budownictwie - wybór czy konieczność?" - konferencja w Opolu 'Bezpieczeństwo w budownictwie - wybór czy konieczność?' - pod takim tytułem już w najbliższy wtorek (25.06) w Auli Politechniki Opolskiej 'Łącznik' przy ul. Mikołajczyka 16 odbędzie się konferencja, która wpisuje się w 3-letnią… » więcej 2024-06-24, godz. 09:21, Patronaty - polecamy IV Bieg Po Kwiat Paproci wystartuje już w sobotę Prawie 300 osób zgłosiło chęć udziału w IV Biegu po Kwiat Paproci. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę (29.06) w pobliżu miejscowości Rzędziwojowice koło Niemodlina. » więcej 2024-06-21, godz. 10:01, Patronaty - polecamy Piknik i koncerty czterech zespołów już w sobotę w Pokoju Wyjątkowy piknik z okazji 20. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej odbędzie się w najbliższą sobotę (22.06) w Pokoju. To ma być dzień pełen atrakcji, zabawy i kulturalnych przeżyć. Początek o godz. 15:00 na placu przy… » więcej 2024-06-20, godz. 12:21, Patronaty - polecamy Piknik rodzinny z kinem sferycznym w "Opolance" już w niedzielę. Radio Opole będzie na miejscu! Będzie można poznać pracę radiowca od kuchni, obejrzeć film w kinie sferycznym, pojeździć na quadach, zobaczyć pokaz judo czy obejrzeć pokazowy mecz futsalu - to tylko niektóre z atrakcji pikniku rodzinnego w „Opolance”, który… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »