Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-05-21, 15:41 Autor: materiały organizatora, oprac. AL

Wydział Chemii i Farmacji UO ma w tym roku powód do świętowania

Wydział Chemii i Farmacji UO ma w tym roku powód do świętowania [fot. pixabay: geralt]
Wydział Chemii i Farmacji UO ma w tym roku powód do świętowania [fot. pixabay: geralt]
60-lecie obchodzi w tym roku opolska chemia akademicka, a nowo realizowany na Wydziale Chemii i Farmacji UO kierunek Farmacja - obchodzi 5 lat istnienia. Główne obchody jubileuszu odbędą się w najbliższy piątek (24.05). Nie zabraknie inspirujących prelekcji i sesji naukowych. Natomiast wieczór ma być okazją do wspólnego spotkania po latach dla wszystkich, którzy zechcą wspólnie powspominać to, co było oraz porozmawiać o tym, co jest i co będzie.
W czasie tych 60 lat powstał Instytut Chemii, który rozwijał się intensywnie przez 37 lat i następnie stał się prekursorem utworzonego w roku 2008 Wydziału Chemii, a od marca 2024 r. jedynego w kraju Wydziału Chemii i Farmacji. W tym czasie wybudowano i/lub zmodernizowano a także wyposażono w nowoczesny sprzęt i aparaturę badawczą laboratoria skupiające opolskich chemików. Ponadto, intensywnie na wielu płaszczyznach rozwijano tematykę badawczą, a także doskonalono tok kształcenia.

Sześć dekad, to czas który zaowocował współpracą z wieloma jednostkami naukowymi w kraju i zagranicą, a także z podmiotami gospodarczymi. Opolscy chemicy aktywnie uczestniczą w życiu uczelni, skutecznie pozyskują środki na badania i rozwój infrastruktury badawczej w ramach aplikowania o granty i projekty różnych typów, oraz zasiadają w gremiach doradczych i zarządzających Uniwersytetu Opolskiego, a także różnych instytucji pozauczelnianych.

Szczegółowy plan uroczystości - zobacz tu.

[źródło: https://wch.uni.opole.pl]
60-lecie opolskiej chemii akademickiej i 5 lat farmacji świętuje Wydział Chemii i Farmacji Uniwersytetu Opolskiego [fot. materiały organizatora]


Zobacz także

2024-06-14, godz. 13:37, Patronaty - polecamy Marcin Kydryński opowie o Portugalii Radiowiec, wędrowiec, fotograf, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali, autor tekstów - to tylko część zajęć, którymi zajmuje się Marcin Kydryński. Tym razem do Opola przyjedzie poopowiadać o Portugali, której kultura… » więcej 2024-06-14, godz. 08:37, Patronaty - polecamy Spotkanie z prof. Janem Miodkiem w Opolu Zawsze opowiada ze swadą, ciekawie i z poczuciem humoru. Prof. Jan Miodek odwiedzi dziś (14.06) Opole. Spotkanie odbędzie się w namiocie WBP przy ul. Piastowskiej 20. Poprowadzi je językoznawczyni, wykładowczyni Uniwersytetu Opolskiego… » więcej 2024-06-13, godz. 16:00, Patronaty - polecamy Wielki Finał XI Mistrzostw Polski Football Academy w Opolu Już w piątek (14.06) blisko 300 zawodniczek i zawodników spotka się w opolskiej Stegu Arenie, by wziąć udział w uroczystym otwarciu centralnego finału Mistrzostw Polski Football Academy i następnie powalczyć o trzy tytuły mistrza… » więcej 2024-06-13, godz. 13:04, Patronaty - polecamy Tenisowy turniej na czterech obiektach w Opolu Tenisowy Turniej o Puchar Prezydenta Opola rozegrany zostanie w najbliższy weekend (15-16.06) na czterech tenisowych obiektach w stolicy regionu. Przewidziano kilka kategorii dla dzieci oraz dla dorosłych. Będą m.in. singiel open, ale… » więcej 2024-06-13, godz. 10:20, Patronaty - polecamy Arcydzieła kameralistyki na jednym z ostatnich koncertów sezonu Kwintety fortepianowe: g-moll Maxa Brucha oraz f-moll op. 34 Johannesa Brahmsa będzie można posłuchać w najbliższy piątek (14.06) w ramach ostatniego przed zakończeniem sezonu Filharmonii Opolskiej koncertu kameralnego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »