Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-06-14, 08:37 Autor: Agnieszka Lubczańska

Spotkanie z prof. Janem Miodkiem w Opolu

Jan Miodek [fot. Marcin Miodek, źródło: https://www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/10815]
Jan Miodek [fot. Marcin Miodek, źródło: https://www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/10815]
Zawsze opowiada ze swadą, ciekawie i z poczuciem humoru. Prof. Jan Miodek odwiedzi dziś (14.06) Opole. Spotkanie odbędzie się w namiocie WBP przy ul. Piastowskiej 20. Poprowadzi je językoznawczyni, wykładowczyni Uniwersytetu Opolskiego dr hab. Danuta Lech-Kirstein, prof. UO. Początek o godz. 17:00. Wstęp wolny.
Ostatnie spotkanie z profesorem w Opolu odbyło się podczas Festiwalu Książki w zeszłym roku i zgromadziło tłum, co wcale nie dziwi, bo prof. Jan Miodek ma grono wiernych słuchaczy w całej Polsce.

Kojarzony jest głównie z Wrocławiem, ale to w Opolu otrzymał jeden z tytułów doktora honoris causa, od lat przyjaźni się też z prof. Stanisławem Sławomirem Nicieją. Jako językoznawca jest wielkim autorytetem w kwestii poprawności używania polskiej mowy, laureatem wielu nagród i autorem licznych publikacji popularyzujących wiedzę o języku polskim, jest współodpowiedzialny m.in. za wszystkie uchwały ortograficzne Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. Szerszej publiczności znany jest z telewizyjnych programów: „Ojczyzna polszczyzna”, „Prof. Miodek odpowiada”, „Polska z Miodkiem” i „Słownik polsko@polski”.

Dodajmy, w kontekście rozpoczynających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej, że profesor jest także zagorzałym kibicem i prywatnie dopinguje Ruchowi Chorzów.

Organizatorem spotkania jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Plakat

Zobacz także

2024-07-19, godz. 09:05, Patronaty - polecamy Lang Team wspiera Fundację im. Ryszarda Szurkowskiego Lang Team wspiera Fundację im. Ryszarda Szurkowskiego - jednego z najwybitniejszych polskich kolarzy, która nie tylko dba o pamięć po sportowcu, ale i tworzy projekty nawołujące do aktywności fizycznej dla dzieci, młodzieży i nawet… » więcej 2024-07-18, godz. 14:15, Patronaty - polecamy Kto wystąpi na Tarnograniu? Znamy program! Festiwal już 27 lipca w Tarnowcu DonGURALesko i Sidnej Polak będą w tym roku gwiazdami Festiwalu Zespołów Muzyki Alternatywnej „Tarnogranie”. Swoje koncerty zagrają także Depech Mode Elektro Akustic, zespół Niesamowita Sprawa oraz laureaci zeszłorocznej edycji… » więcej 2024-07-18, godz. 10:43, Patronaty - polecamy III Memoriał Grzegorza Lachowicza Przyjaciele z boiska zmarłego w marcu 2021 roku prezesa futsalowego klubu z Komprachcic Grzegorza Lachowicza po raz trzeci spotkają się, by wziąć udział w memoriale. - Zobaczycie w akcji nasze wspaniałe Tygrysy w starciach z najlepszymi… » więcej 2024-07-17, godz. 10:06, Patronaty - polecamy Wakacyjny Koncert Gwiazd Skolim, Defis, Miły Pan, After Party, Camasutra, Topky, Mejk, Oskaro i Wonders - to ekipa, która już 27 lipca wystąpi w Amfiteatrze NCPP w Opolu w ramach Wakacyjnego Koncertu Gwiazd. koncert rozpocznie się o godz. 18:30 i potrwa do 23:30… » więcej 2024-07-16, godz. 15:54, Patronaty - polecamy „Zanurz ręce w historii” na warsztatach archeologicznych Wakacyjne warsztaty archeologiczne „Zanurz ręce w historii” - to propozycja Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych. Uczestnicy mają okazję przekonać się, na czym polega praca archeologa i dlaczego jest taka trudna. Zajęcia skierowane… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »