Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-02-20, 08:07 Autor: Agnieszka Lubczańska

Krzysztof Wielicki gościem specjalnym I konferencji himalaistów w Nysie

„Spotkanie na szczycie – I konferencja himalaistów w Nysie” odbędzie się 25.02 w Nyskim Domu Kultury [fot. https://pixabay.com/pl/photos/mount-everest-himalaje-nepal-413/]
„Spotkanie na szczycie – I konferencja himalaistów w Nysie” odbędzie się 25.02 w Nyskim Domu Kultury [fot. https://pixabay.com/pl/photos/mount-everest-himalaje-nepal-413/]
„Spotkanie na szczycie – I konferencja himalaistów w Nysie” – to wydarzenie, które odbędzie się w najbliższą niedzielę (25.02) w Nyskim Domu Kultury. Gościem honorowym będzie piąty człowiek na świecie, który zdobył Koronę Himalajów – 14 ośmiotysięcznych szczytów Ziemi, Krzysztof Wielicki. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13:20 i potrwa do godz. 20:00. Można dołączyć w każdej chwili.
Podczas spotkania wystąpi kilku innych himalaistów, alpinistów i taterników. Będzie można nabyć autorskie książki, zdobyć autografy i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

O wydarzeniu Magda Szybińska rozmawiała z organizatorem Łukaszem Bogdanowskim - rozmowa jest do posłuchania poniżej.Celem całego przedsięwzięcia jest mobilizacja do zdobycia Korony Ziemi, czyli 9 najwyższych szczytów na każdym kontynencie pod hasłem „Szczyt po szczycie. Cel – Korony Ziemi zdobycie”. Do dnia dzisiejszego uczestnikom udało się zdobyć pięć szczytów, z czego trzy należące do Korony Ziemi. W maju planują wyprawę na górę Denali w Ameryce Północnej. W trakcie spotkania promowane będą zdrowe nawyki, a uczestnicy zachęcą do podjęcia działań sportowych, w szczególności do wędrowania po górach. Pojawią się tematy bezpieczeństwa i logistycznego zorganizowania wypraw.

Szczegóły można śledzić na portalu Facebook - zobacz tu.

Dzięki wsparciu sponsorów i partnerów wejście na wydarzenie będzie darmowe, ale jest wielka prośba organizatorów o wsparcie zbiórki charytatywnej i licytacji dla trzylatka z Nysy. Wojtek walczy z nowotworem złośliwym komory mózgowej.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Szlak mi się trafił”. Radio Opole I konferencję himalaistów w Nysie objęło patronatem medialnym.
Plakat wydarzenia

Zobacz także

2024-04-16, godz. 08:58, Patronaty - polecamy Poezja Baczyńskiego w klimatach rapowo-jazzowych na płycie "Oddycha miasto" - posłuchaj rozmowy z twórcą! Fundacja Dla Dziedzictwa przygotowała muzyczną propozycję, która ma przybliżyć poezję Krzysztofa Kamila Baczyńskiego młodym odbiorcom. 'Baczyński Projekt' to połączenie wierszy narodowego wieszcza zaśpiewane przez rapera Michała… » więcej 2024-04-15, godz. 21:39, Patronaty - polecamy Spotkanie z przedstawicielami społeczności romskiej w Polsce już we wtorek w Opolu O historii i współczesności Romów - jednej z czterech, zamieszkujących Polskę uznanych mniejszości etnicznych - opowie już w najbliższy wtorek (16.04) Władysław Kwiatkowski, dyrektor Centrum Historii i Kultury Romów w Oświęcimiu… » więcej 2024-04-15, godz. 09:21, Patronaty - polecamy O rodzicielstwie zastępczym podyskutują w czwartek w Opolu Integracja środowisk zajmujących się rodzinną pieczą zastępczą oraz propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego w społeczeństwie województwa opolskiego - to główne cele konferencji, która już w najbliższy czwartek (18.04) odbędzie… » więcej 2024-04-15, godz. 08:42, Patronaty - polecamy I Międzynarodowa Konferencja "Nowoczesne trendy badawcze w naukach biomedycznych" na UO Goście z Europy, USA, Japonii, Tajwanu, panele szkoleniowe, dyskusje i debaty - to wszystko już od środy (17.04) na Uniwersytecie Opolskim w ramach 3-dniowej konferencji zatytułowanej „Nowoczesne trendy badawcze w naukach biomedycznych:… » więcej 2024-04-12, godz. 17:48, Patronaty - polecamy "Soczysty Dzień Zdrowego Jedzenia w Staszicu" Pełen smakowitych atrakcji oraz wartościowych inspiracji dotyczących zdrowego odżywiania szykowanych jest w najbliższy piątek (19.04) w Zespole Szkół Zawodowych im. Staszica w Opolu. To już kolejny raz, kiedy szkoła organizuje akcję… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »