Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-02-22, 15:38 Autor: Agnieszka Lubczańska

Amerykańskie seriale komediowe tematem spotkania z Magdą Kosińską-Król już w środę w MBP w Opolu

Spotkanie z Magdą Kosińską-Król, autorką książki „Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych” już w środę (28.02) w Opolu [fot. zdjęcie z posta autorki, źródło: https://www.facebook.com/profile.php?id=61550618181616]
Spotkanie z Magdą Kosińską-Król, autorką książki „Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych” już w środę (28.02) w Opolu [fot. zdjęcie z posta autorki, źródło: https://www.facebook.com/profile.php?id=61550618181616]
Ma 442 strony, wydana została parę dni temu i jest kopalnią wiedzy na temat świata sitcomów i ich wpływu na społeczeństwo. Mowa o książce „Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych”. Jej autorka Magda Kosińska-Król już w najbliższą środę (28.02) będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Spotkanie poprowadzi Mateusz Torzecki. Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny!
Dłuższa rozmowa z autorką w audycji Wszystko o literaturze w najbliższą niedzielę.

Autorka spogląda na seriale komediowe jako antidotum na rozmaite problemy czy zjawiska pojawiające się w życiu Amerykanów. „Flintstonowie”, „Rodzina Addamsów”, „MAS*H”, „The Cosby Show”, „Kroniki Seinfelda”, „Przyjaciele”, „Biuro” czy „Współczesna rodzina” – te tytuły to nie tylko rozrywka o milionowej oglądalności, ale także – jak dowodzi autorka książki - dzieła, które miały i mają głęboki wpływ na świadomość widzów.

(..) autorka nie ogranicza się tylko do popularnych tytułów – przybliża także seriale mniej znane polskim widzom, a równie warte uwagi ze względu na ich znaczenie w popkulturze i historii amerykańskiej telewizji. Nie brak też w książce anegdot związanych z tworzeniem kultowych serii, a spośród faktów i ciekawostek wyłaniają się fascynujące portrety niezwykłych osobowości – czytamy w opisie Peronów kultury, wydawcy książki.

Magda Kosińska-Król jest kulturoznawczynią, dziennikarką, autorką książki „Portrety bez upiększeń. Historie (nie)zapomnianych gwiazd Hollywood”. Od lat zainteresowana jest historią i kulturą Stanów Zjednoczonych, szczególnie rozwojem telewizji w XX w. i wpływem mediów na amerykańskie społeczeństwo.

Spotkanie realizowane jest w ramach programu „Ameryka w twojej bibliotece”. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Plakat

Zobacz także

2024-04-18, godz. 17:12, Patronaty - polecamy Zgromadzenie Delegatów IFMSA - Poland od piątku do niedzieli w Opolu To najważniejsze spotkanie członków IFMSA-Poland, które odbywa się dwa razy do roku, wiosną oraz jesienią i gromadzi jednorazowo ponad 200 przedstawicieli 20 oddziałów największego stowarzyszenia zrzeszającego studentów i młodych… » więcej 2024-04-18, godz. 15:04, Patronaty - polecamy Koncert "Dom naszych marzeń" już w sobotę w Paczkowie KLUB 50, Sebastian Kubiak, Czarny/Mikulski, a do tego zespół Wiekowe Baszty - takich wykonawców usłyszymy podczas muzycznego wieczoru spod znaku „Krainy Łagodności”, który szykuje się w najbliższą sobotę (20.04) w Muzeum Gazownictwa… » więcej 2024-04-18, godz. 11:22, Patronaty - polecamy Krzysztof Skiba gościem specjalnym Festiwalu Kariery. Wydarzenie już w środę w CWK. Radio Opole będzie na miejscu! Co zrobić, by praca stała się pasją? Jak rozsądnie zarządzać własną karierą, by robić to, do czego ma się talent? Zawód można zmienić w każdym wieku, a przy tym zawsze warto się dokształcać. Inspiracji do tego nie zabraknie… » więcej 2024-04-17, godz. 16:31, Patronaty - polecamy Koncert "W cieniu wiedeńskich wież" już w piątek w filharmonii Johannesa Brahmsa 'Koncert podwójny a-moll na skrzypce i wiolonczelę' oraz Antona Brucknera V Symfonia Es-dur - to dwa dzieła, które wybrzmią w najbliższy piątek (19.04) w Filharmonii Opolskiej w ramach koncertu zatytułowanego „W… » więcej 2024-04-17, godz. 15:58, Patronaty - polecamy Sylwia Chutnik o bojowniczkach z warszawskiego getta 19 kwietnia minie 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego miejskiego powstanie w okupowanej Europie. Okazją do wspomnień o tym zrywie będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »