Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-02-29, 09:09 Autor: Agnieszka Lubczańska

Spotkanie z Maciejem Siembiedą już w piątek w Opolu

Maciej Siembieda [fot. Barbara Więcek]
Maciej Siembieda [fot. Barbara Więcek]
„Orient” to kolejna pełna rozmachu powieść łącząca fakty i fikcję, która wyszła spod pióra Macieja Siembiedy - jednego z najpopularniejszych twórców powieści sensacyjnych w Polsce. Już w najbliższy piątek (01.03) będzie okazja spotkania z autorem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Zientarska. Początek o godz. 17:00. Wstęp wolny.
Najnowsza powieść ujawnia tajemnice chińskiej mafii i jej powiązania z komunistycznym państwem, zdradza sekrety wywiadów oraz… branży złomiarskiej. Prowadzi rozprawę o hazardzie, lojalności, zemście, przeznaczeniu oraz… depresji. Na znanego czytelnikom z poprzednich powieści eksperta od śledztw historycznych Jakuba Kanię pułapki zastawiają najniebezpieczniejsi ludzie na świecie. Jak bohater z nich wybrnie? Tak jak zawsze: inteligentnie i brawurowo, a przede wszystkim w zupełnie niespodziewany dla czytelników sposób – czytamy w materiałach prasowych dotyczących nowej powieści.

To kolejna, szósta już - po „444”, „Miejscu i imieniu”, „Wotum”, „Kukłach” i „Kołysance” – powieść z cyklu z Jakubem Kanią. Swoją premierę miała w listopadzie 2023. W maju pojawi się kolejna książka autora, tym razem z cyklu „Katharsis”, pt. „Kairos”.

Dodajmy, że poprzednia powieść Macieja Siembiedy pt. "Nemezis" walczy o tytuł Książki Roku portalu lubimyczytać.pl w kategorii "Kryminał, sensacja/ thriller". Na książkę można głosować jeszcze tylko dziś (29.02) do północy na stronie internetowej: lubimyczytac.pl/plebiscyt.

Maciej Siembieda ma w dorobku również thriller historyczny „Gambit” (nominacja do tytułu Książki Roku 2019 portalu lubimyczytac.pl) oraz polsko-grecką sagę sensacyjną „Katharsis”. W 2022 roku do sześciu jego powieści zostały sprzedane prawa do ekranizacji.
Plakat

Zobacz także

2024-04-18, godz. 17:12, Patronaty - polecamy Zgromadzenie Delegatów IFMSA - Poland od piątku do niedzieli w Opolu To najważniejsze spotkanie członków IFMSA-Poland, które odbywa się dwa razy do roku, wiosną oraz jesienią i gromadzi jednorazowo ponad 200 przedstawicieli 20 oddziałów największego stowarzyszenia zrzeszającego studentów i młodych… » więcej 2024-04-18, godz. 15:04, Patronaty - polecamy Koncert "Dom naszych marzeń" już w sobotę w Paczkowie KLUB 50, Sebastian Kubiak, Czarny/Mikulski, a do tego zespół Wiekowe Baszty - takich wykonawców usłyszymy podczas muzycznego wieczoru spod znaku „Krainy Łagodności”, który szykuje się w najbliższą sobotę (20.04) w Muzeum Gazownictwa… » więcej 2024-04-18, godz. 11:22, Patronaty - polecamy Krzysztof Skiba gościem specjalnym Festiwalu Kariery. Wydarzenie już w środę w CWK. Radio Opole będzie na miejscu! Co zrobić, by praca stała się pasją? Jak rozsądnie zarządzać własną karierą, by robić to, do czego ma się talent? Zawód można zmienić w każdym wieku, a przy tym zawsze warto się dokształcać. Inspiracji do tego nie zabraknie… » więcej 2024-04-17, godz. 16:31, Patronaty - polecamy Koncert "W cieniu wiedeńskich wież" już w piątek w filharmonii Johannesa Brahmsa 'Koncert podwójny a-moll na skrzypce i wiolonczelę' oraz Antona Brucknera V Symfonia Es-dur - to dwa dzieła, które wybrzmią w najbliższy piątek (19.04) w Filharmonii Opolskiej w ramach koncertu zatytułowanego „W… » więcej 2024-04-17, godz. 15:58, Patronaty - polecamy Sylwia Chutnik o bojowniczkach z warszawskiego getta 19 kwietnia minie 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego miejskiego powstanie w okupowanej Europie. Okazją do wspomnień o tym zrywie będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »