Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-02-13, 17:34 Autor: Agnieszka Lubczańska

Jeden z najbardziej znanych twórców okładek płytowych ze swoimi pracami w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Wystawa Zbigniewa M. Bielaka do 5 maja w MPP w Opolu | Mistrz detalu [fot. Sławomir Mielnik]
Wystawa Zbigniewa M. Bielaka do 5 maja w MPP w Opolu | Mistrz detalu [fot. Sławomir Mielnik]
Do 5 maja w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu będzie można oglądać wystawę „Zbigniew Bielak | Mistrz detalu”. Tytuł ekspozycji nie jest przypadkiem, bo twórczość tego artysty, który uznawany jest za najbardziej znanego na świecie - obok Rosława Szaybo - polskiego projektanta okładek albumów muzycznych, charakteryzuje się niesamowitą uważnością w prezentowaniu szczegółu. Będzie okazja to dostrzec w prezentowanych pracach.

Wernisaż już w najbliższy czwartek (15.02). Początek o godz. 18:00. Obowiązują zaproszenia. Dla zwiedzających ekspozycja będzie czynna od piątku (16.02).
Zbigniew M. Bielak projektuje okładki albumów rockowych i metalowych. Tworzył je dla tak legendarnych zespołów, jak: Carcass, Darkthrone, Mayhem i Paradise Lost czy metalowego projektu Ice’a-T, a także polskich – Gruzji, Mgły i Vadera. Jest autorem także scenografii koncertowych dla Ozzy’ego Osbourne’a i grupy Ghost. Dotychczas jego prace można było oglądać na indywidualnych wystawach w Holandii (2014), Szwajcarii (2014), Wielkiej Brytanii (2015) i Norwegii (2015, 2016, 2017), a także w kraju: Katowicach (2017) i Krakowie (2019). Jest laureatem szeregu konkursów branżowych. Z zawodu jest architektem. Urodził się w 1980 r. w Krakowie.

Dowiedz się więcej o twórczości artysty.
Posłuchaj rozmowy ze Zbigniewem M. Bielakiem.

O tej wyjątkowej wystawie czasowej w styczniowej „Debacie o kulturze”, prezentowanej w każdy ostatni wtorek miesiąca, Mariusz Majeran rozmawiał z Mateuszem Torzeckim z MPP w Opolu – fragment rozmowy prezentujemy poniżej.Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Plakat

Zobacz także

2024-03-27, godz. 09:31, Patronaty - polecamy Pasjonaci ekonomii zmierzą się w Igrzyskach Ekonomicznych Igrzyska Ekonomiczne to autorski projekt studentów Koła Naukowego Ekonomistów UO. Jego celem jest sprawdzanie i poszerzanie wiedzy uczniów szkół średnich z województwa opolskiego w zakresie szeroko rozumianych nauk ekonomicznych. » więcej 2024-03-21, godz. 16:30, Patronaty - polecamy DotlenieniRun już w niedzielę w Skarbimierzu Już po raz trzeci ze strefy ekonomicznej w Skarbimierzu Osiedle (powiat brzeski) wystartuje bieg DotlenieniRun. Start o godz. 11:00 ze skrzyżowania ulic Smaków i Parkowej (niedaleko stacji paliw Orlen). Tam także zlokalizowana będzie… » więcej 2024-03-21, godz. 09:01, Patronaty - polecamy Konkurs "Póki nie jest za późno" Jeszcze tylko do 24 marca można przesyłać zgłoszenia do - organizowanego przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach - konkursu na projekt historyczny pt. „Póki nie jest za późno”. Tematyka prac powinna dotyczyć… » więcej 2024-03-20, godz. 15:37, Patronaty - polecamy Jarmark Wielkanocny w Muzeum Wsi Opolskiej już w niedzielę „Ponad granicami - folklor, sztuka i rękodzieło ludowe na pograniczu polsko - czeskim” - pod takim tytułem w Muzeum Wsi Opolskiej już w najbliższą niedzielę (24.03) odbędzie się 47. Jarmark Wielkanocny. Muzeum zaprasza od godz… » więcej 2024-03-20, godz. 14:50, Patronaty - polecamy Święto miłośników hokeja już w weekend na lodowisku "Toropol" Najbliższy weekend (22-24.03) w Opolu będzie świętem miłośników hokeja. W ciągu trzech dni na lodowisku „Toropol” w ramach Mistrzostw Polski Amatorów w Hokeju na Lodzie zostanie rozegranych aż 26 meczów! Do rywalizacji przystąpi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »