Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-12-07, 08:34 Autor: Agnieszka Lubczańska

Finisaż wyjątkowej wystawy w Nysie już w sobotę

Fot.Fragment ekspozycji. Źródło:Muzeum Powiatowe w Nysie]
Fot.Fragment ekspozycji. Źródło:Muzeum Powiatowe w Nysie]
Prezentowana od maja w Muzeum Powiatowym w Nysie ekspozycja "Świat Biskupów Wrocławskich Książąt Nyskich" dobiega końca. Uroczysty finisaż odbędzie się w najbliższą sobotę (09.12). W programie: koncert muzyki barokowej, pokaz tańca w wykonaniu Zespołu Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego i Kapeli Sarmackiej, prezentacja multimedialna podsumowująca przedsięwzięcie, a na koniec - zwiedzanie wystawy. Wstęp wolny!
To w sobotę (09.12), a jeszcze dziś (07.12) można wybrać się na ostatni już wykład z cyklu "Czwartki z biskupami". Tematem będzie świat baroku biskupów wrocławskich pokazany z rozmaitych stron, „w sposób nieco inny, niż zazwyczaj” – czytamy na stronie muzeum. Wykład poprowadzą: Adriana Zalewska-Wąsowicz i Ewelina Kucia. Początek o godz. 17:30.

Przypomnijmy: na wystawie „Świat Biskupów Wrocławskich Książąt Nyskich” wyeksponowanych jest 162 obiektów muzealnych wypożyczonych w sumie z 7 placówek w Polsce i za granicą. Ekspozycja jest okazją do poznania historii księstwa nyskiego z uwzględnieniem kontekstu historycznego, religijnego, a także sztuki. Od maja do dziś wystawie towarzyszyły różnego rodzaju przedsięwzięcia, m.in. konferencja naukowa, warsztaty i wykłady. Wystawę można zwiedzać jeszcze tylko do 10 grudnia.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Muzeum Powiatowe w Nysie. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Program finisażu:

18.00 - powitanie gości
18.10 - koncert muzyki barokowej w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. W. Lutosławskiego w Nysie
18.30 - pokaz tańca barokowego w wykonaniu „Zespołu Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego i Kapeli Sarmackiej”
18.50 - podsumowanie projektu, prezentacja multimedialna
19.10 - zwiedzanie wystawy
Catering: Boska Coffee&Breakfast
Plakat

Zobacz także

2024-02-23, godz. 20:01, Patronaty - polecamy Filharmonia w Dzień Kobiet zaprasza na koncert "Amitié, to znaczy przyjaźń" Świat twórców muzyki w minionych epokach zdominowany był przez mężczyzn. Jednym z wyjątków od tej reguły była Grażyna Bacewicz i nie bez powodu to jej „Uwertura na orkiestrę symfoniczną” rozpocznie koncert w Filharmonii Opolskiej… » więcej 2024-02-23, godz. 19:06, Patronaty - polecamy "Sercem malowane - twórcze pasje kobiet" - wystawa w Kluczborku To już tradycja, że wiosną w okolicach Dnia Kobiet, w Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku prezentowana jest wystawa 'Sercem malowane - twórcze pasje kobiet'. Nie inaczej będzie w tym roku! Wernisaż zaplanowano na niedzielę 3 marca… » więcej 2024-02-22, godz. 15:38, Patronaty - polecamy Amerykańskie seriale komediowe tematem spotkania z Magdą Kosińską-Król już w środę w MBP w Opolu Ma 442 strony, wydana została parę dni temu i jest kopalnią wiedzy na temat świata sitcomów i ich wpływu na społeczeństwo. Mowa o książce „Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych”. Jej autorka Magda Kosińska-Król… » więcej 2024-02-21, godz. 19:28, Patronaty - polecamy Pięć spektakli w trzy dni, a do tego spotkania i debaty. Rusza V Opolski Maraton Teatralny Od 1 do 3 marca potrwa V Opolski Maraton Teatralny. To wyjątkowa okazja, by w zaledwie trzy dni nadrobić wszystkie repertuarowe zaległości w oglądaniu najnowszych spektakli Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, poznać młodą generację… » więcej 2024-02-21, godz. 13:12, Patronaty - polecamy Dzień Rzecznika Patentowego już we wtorek na UO Czym dokładnie zajmują się rzecznicy patentowi oraz dlaczego warto zadbać o ochronę własności intelektualnej? Nad tym m.in. zastanowią się uczestnicy spotkania, które odbędzie się w najbliższy wtorek (05.03) w sali widowiskowej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »