Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-12-07, 07:46 Autor: Agnieszka Lubczańska

Jubileusz 35-lecia Chóru Angelus Cantat uświetni kolejny koncert

Chór "Angelus Cantat" [fot. www.angeluscantat.pl]
Chór "Angelus Cantat" [fot. www.angeluscantat.pl]
Głubczycka Szkoła Chóralna Angelus Cantat obchodzi w tym roku 35-lecie powstania. Swój jubileusz świętuje w dwóch odsłonach . W listopadzie odbył się koncert w Głubczycach, a już w najbliższą sobotę (09.12) chór wystąpi z Chórem Filharmonii Opolskiej i orkiestrą w Opolu.
Do chórzystów (i tylko do nich) będzie należała cała pierwsza część koncertu, a w ich wykonaniu zabrzmi mieszanka twórczości różnych kompozytorów. W programie znajdzie się 12 utworów, począwszy od poważnych dzieł polskich kompozytorów, takich jak: Feliks Nowowiejski i Józef Świder, a skończywszy na lekkich rytmach piosenek Michaela Massera czy słynnych Paula McCartney’a i Johna Lennona z The Beatles. W drugiej części koncertu wykonana zostanie "Messa di Gloria" Giacomo Pucciniego.

Przypomnijmy: Głubczycką Szkołą Chóralną Angelus Cantat od samego początku kieruje jego założyciel, dyrygent i dyrektor Tadeusz Eckert. Pod jego ręką w przeciągu tych wszystkich lat chór zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień czyniąc z zespołu swoistą markę nie tylko Głubczyc, ale i regionu opolskiego. Więcej informacji na temat chóru można przeczytać na stronie: https://angeluscantat.pl/ oraz na stronie Filharmonii Opolskiej.

Na sobotni koncert zostały ostatnie bilety – zobacz tu.

Radio Opole jubileusz Głubczyckiej Szkoły Chóralnej Angelus Cantat objęło patronatem medialnym.

Zobacz także

2024-03-01, godz. 21:24, Patronaty - polecamy Spotkanie z Janiną Ochojską i Opolskimi Ambasadorkami UE już w czwartek w Muzeum Śląska Opolskiego W najbliższy czwartek (07.03) Opole odwiedzi działaczka społeczna, europarlamentarzystka i założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej - Janina Ochojska. Na spotkaniu zatytułowanym „Moc Kobiet” obecne będą także Opolskie Ambasadorki… » więcej 2024-03-01, godz. 20:27, Patronaty - polecamy Europejski Dzień Logopedy uczczony zostanie na UO specjalnym forum 6 marca to dzień, w którym świętują logopedzi w całej Europie. Z tej okazji w najbliższą środę (06.03) pod patronatem Radia Opole odbędzie się I Studenckie Forum Opolskiej Logopedii. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 w Auli… » więcej 2024-02-29, godz. 14:49, Patronaty - polecamy Michał "Misiek" Koterski odwiedzi w poniedziałek Opole Zmagał się z poważnymi uzależnieniami, ale wyszedł na prostą. Książka 'Michał Koterski. To już moje ostatnie życie' będzie osią spotkania jej bohatera z czytelnikami już w najbliższy poniedziałek (04.03) w namiocie Wojewódzkiej… » więcej 2024-02-29, godz. 09:09, Patronaty - polecamy Spotkanie z Maciejem Siembiedą już w piątek w Opolu „Orient” to kolejna pełna rozmachu powieść łącząca fakty i fikcję, która wyszła spod pióra Macieja Siembiedy - jednego z najpopularniejszych twórców powieści sensacyjnych w Polsce. Już w najbliższy piątek (01.03) będzie… » więcej 2024-02-28, godz. 17:15, Patronaty - polecamy Maciej Tubis zagra kompozycje Krzysztofa Komedy W roli głównej fortepian, a tuż za nim bezgranicznie mu oddany pianista i aranżer - Maciej Tubis. Ten duet już w najbliższą sobotę (02.03) w Filharmonii Opolskiej porwie słuchaczy do krainy interpretacji twórczości Krzysztofa Komedy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »