Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-24, 15:10 Autor: materiały organizatora/oprac. AL

Finał Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Profilaktyce Stomatologicznej w PSP nr 1 w Zdzieszowicach

Finał Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Profilaktyce Stomatologicznej w PSP nr 1 w Zdzieszowicach [fot. https://pixabay.com/pl]
Finał Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Profilaktyce Stomatologicznej w PSP nr 1 w Zdzieszowicach [fot. https://pixabay.com/pl]
W najbliższy wtorek (30.05) w Szkole Podstawowej nr 1 w Zdzieszowicach rozegrany zostanie finał Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Profilaktyce Stomatologicznej „Z uśmiechem mi do twarzy”.
Konkurs „Z uśmiechem mi do twarzy” jest rozgrywany w formule dwuetapowej. Pierwszy odbywał się w wielu szkołach Opolszczyzny. Dzieci były przygotowywane przez nauczycieli, którzy dostarczali odpowiednie materiały źródłowe. Turniej dał uczniom dodatkową porcję wiedzy, dodatkową, gdyż uczniowie regularnie mają na lekcjach biologii podstawy edukacji zdrowotnej.

Finał będzie miał formułę teleturnieju. Najlepsze szkoły otrzymają nagrody 5, 3 i 2 tys. zł, będą również wyróżnienia dla uczniów, którzy podjęli trud uczestnictwa w rywalizacji. Organizatorzy mają nadzieję, że turniej będzie odbywał się corocznie.

Pomysłodawcą i organizatorem turnieju jest podmiot prowadzący Dentobus Opole, który od 2018 roku, realizuje na podstawie umowy z NFZ, bezpłatną opiekę stomatologiczną dla dzieci i młodzieży z województwa opolskiego. Turniej organizowany jest także przez Publiczną Szkołę Podstawową Nr 1 im. J. Korczaka w Zdzieszowicach oraz Opolski Oddział Wojewódzki NFZ w Opolu.

Radio Opole jest patronem medialnym Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Profilaktyce Stomatologicznej „Z uśmiechem mi do twarzy”.

Zobacz także

2023-09-19, godz. 15:30, Patronaty - polecamy „Nasz Mundial” w Lewinie Brzeskim już w środę Turniej piłki nożnej „Nasz Mundial” to wydarzenie, na które zaprasza w najbliższa środę (20.09) Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych 'Pomóżmy Im'. Turniej rozegrany zostanie na stadionie Klubu Sportowego LZS Olimpia… » więcej 2023-09-19, godz. 15:04, Patronaty - polecamy Gala konkursu Opolska Nagroda Jakości Już w najbliższy piątek (22.09) poznamy tegorocznych laureatów XX edycji konkursu Opolska Nagroda Jakości. Gala rozpocznie się o godz. 18:00 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu przy ul. Strzelców Bytomskich… » więcej 2023-09-18, godz. 15:25, Patronaty - polecamy XVII Nyski Festiwal Nauki od środy do czwartku w PANS w Nysie To gratka dla wszystkich zafascynowanych ciekawostkami naukowymi. Już po raz 17. Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie zaprezentuje swój potencjał w ramach Nyskiego Festiwalu Nauki. Festiwal tradycyjnie potrawa dwa dni. Rozpocznie… » więcej 2023-09-18, godz. 14:51, Patronaty - polecamy Naucz się malarstwa w Muzeum Śląska Opolskiego Jeśli ktoś chciałby rozpocząć swoją przygodę z malarstwem, to propozycja dla niego! W Muzeum Śląska Opolskiego ruszają zajęcia z cyklu warsztatów malarstwa akwarelowego. Pierwsze zajęcia już w czwartek (21.09) dotyczyć będą… » więcej 2023-09-18, godz. 09:49, Patronaty - polecamy III Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych To wyjątkowy konkurs muzyczny, bo biorą w nim udział wokaliści/wokalistki niewidome i słabo widzące z całego kraju. Koncert finałowy przeglądu odbędzie się w najbliższą środę (20.09) w Filharmonii Opolskiej. W koncercie finałowym… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »