Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-22, 20:30 Autor: Barbara Więcek

O edukacji na łonie natury na Międzynarodowej Konferencji Naukowej w Łubnianach

Las [fot. Maciej Marciński]
Las [fot. Maciej Marciński]
Międzynarodowa Konferencja Naukowa - Edukacja Alternatywna już po raz drugi odbędzie się w Łubnianach. Tym razem motywem przewodnim jest ekologia życia.
To trzydniowe spotkanie w naturze, w bazie terenowej fundacji "Bajkowy Las" w Łubnianach. Obrady potrwają od piątku do niedzieli (26-28.05). To konferencja w pełni zewnętrzna - jedyna taka inicjatywa w Polsce o zasięgu międzynarodowym.

Główne cele spotkania oscylują wokół czterech zagadnień:
  • perspektywa rozwojowa edukacji alternatywnej w Polsce i na świecie
  • pedagogika lasu
  • ekologia życia
  • inne zagadnienia związane z szeroko rozumianą profilaktyką zdrowia fizycznego i psychicznego
Organizatorzy konferencji stawiają na pierwszym miejscu wartości społeczne, tj. użyteczność społeczną, wrażliwość i zaangażowanie na rzecz społeczności ludzi i przyrody. Ich zdaniem edukacja powinna zarządzać zasobami zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Idea porozumienia dorosłych dla dobra dzieci i ich rodzin, w poszanowaniu i miłości do przyrody, oznacza świadome tworzenie kultury bycia w naturze, co jest niezwykle ważnym przesłaniem dla społeczeństwa. Według nich warto krytycznie przyjrzeć się roli świata przyrody w naszych systemach edukacji, a zrodzona tą drogą refleksja może skłonić do działania, zmian i nowego spojrzenia na edukację.

Do udziału w
spotkaniu zaproszeni są ludzie nauki, ekolodzy, pasjonaci edukacji leśnej, przewodnicy kąpieli leśnych, początkujący i doświadczeni nauczyciele ze wszystkich rodzajów placówek oświatowych i wychowawczych pracujący metodami indoor i outdoor, a także lekarze, psycholodzy, terapeuci, opiekunowie dzienni oraz rodzice dzieci w każdym wieku.

Cały program można znaleźć tutaj.

Organizatorami konferencji są: Fundacja "Bajkowy Las", Instytut Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego, Wydział Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Polskie Towarzystwo Kąpieli Leśnych. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

lasy

Zobacz także

2023-10-10, godz. 16:39, Patronaty - polecamy VIII Festiwal Mikołaja z Koźla podsumuje obchody 600-lecia stworzenia unikatowego rękopisu franciszkanina Przez trzy dni w Kędzierzynie-Koźlu rozbrzmiewać będzie muzyka dawnych epok, od średniowiecza po barok. Wszystko za sprawą VIII Festiwalu Mikołaja z Koźla, czyli wydarzenia stworzonego z okazji 600-lecia powstania unikatowego rękopisu… » więcej 2023-10-10, godz. 14:01, Patronaty - polecamy Historia kobiet zatrzymana w fotografii. Niezwykłe spotkanie w Muzeum Śląska Opolskiego Niezwykłe spotkanie szykuje się w najbliższy czwartek (12.10) w Muzeum Śląska Opolskiego w ramach trwającego w Opolu XIII Opolskiego Festiwalu Fotografii. Gościem będzie fotograf i podróżnik Patryk Bułhak, który opowie o swojej… » więcej 2023-10-10, godz. 11:42, Patronaty - polecamy Akademia Młodych Serc inauguruje 10. rok akademicki „O przywództwie w czasach głębokiego wewnętrznego kryzysu” - to tytuł wykładu, który zainauguruje w najbliższy czwartek (12.10) Akademię Młodych Serc, czyli cotygodniowe spotkania Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku przy… » więcej 2023-10-09, godz. 11:48, Patronaty - polecamy XII Opolski Festiwal Gór od środy w Opolu - zobacz program wydarzenia Góry łączą, nawet na nizinach - udowadnia Opolski Festiwal Gór, który już po raz 12 odbędzie się w stolicy województwa. Wydarzenie potrwa od 11 do 14 października. W programie spotkania autorskie, opowieści podróżników, wystawa… » więcej 2023-10-09, godz. 09:33, Patronaty - polecamy Witkacy bohaterem XX Ogólnopolskiego Konkursu na Esej - prace można przesyłać do 31 grudnia Do 31 grudnia można przesyłać prace na Ogólnopolski Konkurs na Esej, który już po raz 20. ogłosiła Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. W tym roku jego bohaterem jest Stanisław Ignacy Witkiewicz (1885-1939). » więcej
102103104105106107108
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »