Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-16, 18:17 Autor: Agnieszka Lubczańska

Dzień Marzeń w Opolu już w niedzielę od 10:00 do 13:00 przy ul. Krakowskiej

Dzień Marzeń w Opolu już w niedzielę od 10:00 do 13:00 przy ul. Krakowskiej [fot. https://pixabay.com/pl]
Dzień Marzeń w Opolu już w niedzielę od 10:00 do 13:00 przy ul. Krakowskiej [fot. https://pixabay.com/pl]
Będzie można zasięgnąć porad dotyczących profilaktyki przeciwpróchnicowej dzieci i młodzieży, profilaktyki wad postawy, wziąć udział w warsztatach zdrowego żywienia, a dodatkowo także w zabawach plastycznych i multisensorycznych. Specjalnie dla rodziców dzieci przewidziano zabiegi barberskie, manicure i pielęgnację dłoni oraz rady w zakresie stylizacji ubioru i kreowania wizerunku. To wszystko w ramach Dnia Marzeń, na który w najbliższa niedzielę (21.05) zaprasza opolski oddział Fundacji Mam Marzenie.

Opolska odsłona Dnia Marzeń rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do godz. 13:00 w budynku szkoły TEB EDUKACJA Opole przy ul. Krakowskiej 45-47.
Celem tego dnia, oprócz uświadamiania wszystkim jak ważne są marzenia, jest jeszcze mówienie o tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. Jest to akcja adresowana do dzieci i rodziców, ale także lekarzy i pielęgniarek. Ma zwrócić uwagę, na to, że należy badać się profilaktycznie, warto obserwować dzieci i nie bagatelizować żadnych objawów.

Przypomnijmy: historia Dnia Marzeń rozpoczęła się od spotkania z krakowskim Marzycielem – Krystianem, który zapytany o największe marzenie, zamarzył o przebadaniu swoich kolegów i koleżanek pod kątem wykrywania nowotworów, „aby nikt nie musiał cierpieć tak jak ja”. Tak w 2009 r. zapoczątkowana została organizowana przez oddziały Fundacji „Mam Marzenie" i promująca profilaktykę zdrowia dzieci coroczna akcja pod nazwą „Ogólnopolski Dzień Marzeń”.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie w 2003 r. jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy. Obecnie posiada 16 oddziałów. Oddział w Opolu istnieje od 2007 r. Dowiedz się więcej o Fundacji Mam Marzenie i jej działalności.

Radio Opole opolską odsłonę Dnia Marzeń objęło patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2023-09-06, godz. 17:59, Patronaty - polecamy "Miesiąc dla zdrowia psychicznego” 10 września - w Dzień Zapobiegania Samobójstwom - zainaugurowany zostanie „Miesiąc dla zdrowia psychicznego”. To ogólnopolska inicjatywa Fundacji Terapia To Nie Wstyd mobilizująca różne miasta w Polsce do szerzenia świadomości… » więcej 2023-09-06, godz. 14:56, Patronaty - polecamy Święto plonów w Gogolinie już w niedzielę 'Bądź dobry jak chleb' - to hasło tegorocznego Żniwnioka, czyli gminnych uroczystości święta plonów, które odbędą się w najbliższą niedzielę (10.09) na Placu Benedyktyńskim w Gogolinie. Żniwniok poprzedzi w sobotę (09.09)… » więcej 2023-09-06, godz. 14:20, Patronaty - polecamy RetroSfera vol.5, czyli Festiwal Komputerów, Gier i Konsol od piątku do niedzieli w Brzegu Gratka dla fanów cyfrowej i planszowej rozrywki szykuje się w najbliższy weekend (8-10.09) w Brzegu, a to za sprawą RetroSfery vol.5, czyli Festiwalu Komputerów, Gier i Konsol. Będzie można doświadczyć cyfrowej rozrywki lat minionych… » więcej 2023-09-05, godz. 20:25, Patronaty - polecamy Nysa świętuje 800-lecie. W weekend wszystkie drogi prowadzą do... Rzymu, śląskiego Rzymu! Nysa świętuje wyjątkowy jubileusz 800-lecia. Świętuje przez cały rok, ale kulminacja nastąpi w najbliższy weekend. Program szykowanych wydarzeń jest przebogaty: muzyczno - multimedialne widowisko, występy lokalnych artystów i wielkich… » więcej 2023-09-05, godz. 16:12, Patronaty - polecamy "Wrześniowe Country" w Nysie już w czwartek To impreza integrująca osoby niepełnosprawne. Organizowana jest przy ogromnym zaangażowaniu podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie. Nie odbyłaby się też bez pomocy rodziców i opiekunów podopiecznych… » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »