Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-17, 16:35 Autor: Agnieszka Lubczańska

"Setka z HAKiem" w tym roku startuje z Ozimka. Meta będzie w Strzelcach Opolskich

"Setka z HAKiem" w tym roku startuje z Ozimka. Meta będzie w Strzelcach Opolskich
"Setka z HAKiem" w tym roku startuje z Ozimka. Meta będzie w Strzelcach Opolskich
XXIX Ogólnopolski Ekstremalny Rajd Pieszy "Setka z HAKiem” wyruszy w piątek (19.05) spod Domu Kultury w Ozimku (ul. Księdza Kałuży 4). Meta zlokalizowana będzie przy PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich (ul. Kardynała Wyszyńskiego 2). Start pierwszych uczestników zaplanowano na godz. 18:30. Finał przewidziano w sobotę (20.06) ok. godz. 21:00-22:00, choć godzina może ulec zmianie.
Ekstremalny Rajd Pieszy "Setka z HAKIem" cieszy się co roku ogromnym zainteresowaniem, choć udział w nim nie należy do łatwych zadań. To okazja, aby przekroczyć kolejną własną granicę i udowodniać sobie, że „dam radę”. Zadanie polegające na pokonaniu pieszo ponad 100 km w 24 godziny. Szczegółowy przebieg trasy do momentu startu jest tajemnicą. W tym czasie trzeba zaliczyć wszystkie punkty kontrolne ulokowane mniej więcej co 10 km.

Rajd odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne. Każdy z uczestników otrzyma mapę z zaznaczoną trasą, opis trasy, kartę startową, 1 litr wody, czekoladę i koszulkę pamiątkową. Do tego m.in. dostęp do środków opatrunkowych na punktach kontrolnych, żywieniowym i mecie, dwa ciepłe posiłki na trasie rajdu (pomiędzy 50 a 70 kilometrem trasy) oraz na mecie rajdu i oczywiście pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

Więcej informacji o wydarzeniu w regulaminie dostępnym na stronie www.setkazhakiem.pl

Organizatorem wydarzenia już po raz 29. jest Harcerski Krąg Akademicki „HAKI" im. Bohaterów spod Monte Cassino działający przy Uniwersytecie Opolskim. Współorganizatorem tegorocznej edycji jest Hufiec ZHP Opole im. hm. Aleksandra Kamińskiego. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz także

2023-08-29, godz. 16:18, Patronaty - polecamy Jędrzej Skiba gwiazdą pikniku „Opolskie gościnne – siła różnorodności” „Opolskie gościnne - siła różnorodności” - piknik pod takim hasłem odbędzie się w sobotę (2.09) w godz. 12:00 - 18:00 w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach. Wydarzenie ma na celu spotkanie regionalnych tradycji i kultury… » więcej 2023-08-28, godz. 15:51, Patronaty - polecamy Dołącz do rajdu rowerowego przez opolskie wsie. Zapisy trwają! Rajd rowerowy zakończony piknikiem wiejskim w miejscowości Krogulna - to wydarzenie, w którym będzie można wziąć udział już w najbliższą sobotę (02.09). Przewidziano dwie trasy. Start w miejscowości Pokój o godz. 14:00 z ul… » więcej 2023-08-28, godz. 14:36, Patronaty - polecamy Rusza Weekend Satyry i Karykatury nad Jeziorem Nyskim To już tradycja, że nad Jeziorem Nyskim w pierwszy weekend września goszczą uznani i nagradzani w wielu konkursach krajowych i zagranicznych rysownicy z Polski i Czech. Artyści prowadzą warsztaty z zakresu podstaw rysunku satyrycznego… » więcej 2023-08-25, godz. 19:50, Patronaty - polecamy Wilki gwiazdą Dożynek Wojewódzkich na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi Komprachcice to gmina, która będzie w tym roku gospodarzem dożynek wojewódzkich. Wydarzenie odbędzie się w pierwszą niedzielę września (03.09) na lotnisku Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi. Gwiazdą wieczoru będzie zespół… » więcej 2023-08-25, godz. 17:52, Patronaty - polecamy "Modlitwa Pokoju" 1 września w Łambinowicach 1 września - w 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej - w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Łambinowicach odbędzie się koncert zatytułowany „Modlitwa Pokoju”. Wydarzenie przyjmie formę opartej na muzyce i słowie opowieści… » więcej
78910111213
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »