Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-11, 10:00 Autor: materiały organizatora/oprac. Agnieszka Lubczańska

Filharmonia Opolska zaprasza w weekend

Bernard Maseli [fot. Oskar Kosowski, źródło zdjęcia: Filharmonia Opolska]
Bernard Maseli [fot. Oskar Kosowski, źródło zdjęcia: Filharmonia Opolska]
Oferta wydarzeń szykowanych na najbliższy weekend przez Filharmonię Opolską jest bardzo różnorodna. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
Już dziś (12.05) o 19:00 rozpocznie się koncert symfoniczny, podczas którego Orkiestra Filharmonii Opolskiej wystąpi pod dyrekcją Alexandra Humala, a na fortepianie zagra Aleksandra Świgut. W sobotę (13.05) w elektroniczne i akustyczne brzmienia wibrafonu i gramofonów zabierze słuchaczy Bernard Maseli i DJ Eprom - zapowiada się prawdziwie muzyczno-kosmiczna podróż w jazzowych klimatach.

Z kolei w niedzielę (14.05) filharmonia zaprasza na spotkanie dzieci. Młodzi słuchacze będą mogli dowiedzieć się sporo o organach za sprawą książki ks. Grzegorza Poźniaka i muzycznych ilustracji wykonanych przez zaproszonych gości.

Piątek 12 maja
Plakat
19:00 Podróż wyobraźni
Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Aleksandra Świgut – fortepian
Alexander Humala – dyrygent

W programie:
  • Carl Nielsen – Rhapsody Overture An Imaginary Trip to the Faroe Islands (10′)
  • Edvard Grieg – Koncert fortepianowy a-moll op. 16 (30′)
  • Jean Sibelius – V Symfonia Es-dur op. 82 (33′)
Więcej o koncercie tu: https://filharmonia.opole.pl/wydarzenia/podroz-wyobrazni/

Sobota 13 maja


Plakat19:00 Bernard Maseli & DJ Eprom – Jazz w wolnej chwili
Bernard Maseli – wibrafon
DJ Eprom – gramofony, instrumenty elektroniczne

W programie:
  • w pełni autorski program, który swym zasięgiem obejmie brzmienia zarówno elektroniczne jak i akustyczne. Zapowiada się prawdziwie muzyczno-kosmiczna podróż.
Więcej o koncercie tu: https://filharmonia.opole.pl/wydarzenia/bernard-maseli-dj-eprom-2/

Niedziela 14 maja
11:00 Z książką na pulpicie - O organach z dziećmi i dla dzieci

PlakatJest jeden instrument, który nigdy nie znika z Sali koncertowej Filharmonii Opolskiej. Ma wiele piszczałek, szafę, manuały, stół i ławkę… i jeszcze wiele innych elementów, a do tego, aby na nim grać potrzebne nam są obie ręce i… obie stopy! Zapraszamy na spotkanie z książką autorstwa ks. Grzegorza Poźniaka. W niedzielny poranek Kasia i Ewelina przeczytają książkę pt. "O organach z dziećmi i dla dzieci", a muzyczne ilustracje wykonają zaproszeni goście. Każde spotkanie to nowi bohaterowie literaccy, znane i te mniej popularne instrumenty, nasze emocje i piękno doświadczania połączenia słowa i dźwięku.

https://filharmonia.opole.pl/wydarzenia/z-ksiazka-na-pulpicie-4/

Zobacz także

2023-08-28, godz. 14:36, Patronaty - polecamy Rusza Weekend Satyry i Karykatury nad Jeziorem Nyskim To już tradycja, że nad Jeziorem Nyskim w pierwszy weekend września goszczą uznani i nagradzani w wielu konkursach krajowych i zagranicznych rysownicy z Polski i Czech. Artyści prowadzą warsztaty z zakresu podstaw rysunku satyrycznego… » więcej 2023-08-25, godz. 19:50, Patronaty - polecamy Wilki gwiazdą Dożynek Wojewódzkich na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi Komprachcice to gmina, która będzie w tym roku gospodarzem dożynek wojewódzkich. Wydarzenie odbędzie się w pierwszą niedzielę września (03.09) na lotnisku Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi. Gwiazdą wieczoru będzie zespół… » więcej 2023-08-25, godz. 17:52, Patronaty - polecamy "Modlitwa Pokoju" 1 września w Łambinowicach 1 września - w 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej - w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Łambinowicach odbędzie się koncert zatytułowany „Modlitwa Pokoju”. Wydarzenie przyjmie formę opartej na muzyce i słowie opowieści… » więcej 2023-08-25, godz. 12:45, Patronaty - polecamy Żołnierska „Praca dla pokoju” w Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach [ZDJĘCIA] Do 30 sierpnia na terenie Miejsca Pamięci Narodowej w Łambinowicach realizowany jest międzynarodowy projekt edukacyjny „Praca dla pokoju”. Od poniedziałku (21.08) żołnierze Wojska Polskiego (10 Opolska Brygada Logistyczna) i Bundeswehry… » więcej 2023-08-24, godz. 14:34, Patronaty - polecamy Podziel się talentem i zainspiruj innych pięknem regionu! Ogłoszono konkurs fotograficzny „Wolne Opolskie” Z okazji przypadającej w tym roku 25. rocznicy walki mieszkańców Opolszczyzny o obronę województwa, Fundacja 2.8 ogłosiła konkurs fotograficzny „Wolne Opolskie” mający na celu uwiecznienie krajobrazów i architektury Opolszczyzny… » więcej
9101112131415
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »