Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-02, 13:05 Autor: Agnieszka Lubczańska

Wojewódzkie obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną odbędą się w Głogówku

Piknik osób niepełnosprawnych w Głogówku - [fot: Grzegorz Frankowski]
Piknik osób niepełnosprawnych w Głogówku - [fot: Grzegorz Frankowski]
5 maja obchodzony jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Z tej okazji 9 maja po raz drugi wojewódzkie obchody tego dnia odbędą się w Głogówku. Do miasta zjadą przedstawiciele warsztatów terapii zajęciowej oraz szkół specjalnych z całego województwa opolskiego.
Niepełnosprawność intelektualna nazywana również upośledzeniem umysłowym przejawia się intelektem poniżej normy, kłopotami w komunikowaniu się i przyswajaniu wiedzy, trudnościami w podejmowaniu racjonalnych decyzji, radzeniu sobie w życiu zawodowym i osobistym. Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną ma przypomnieć społeczeństwu, iż mieszkańcy z niepełnosprawnością stanowią jego znaczną część oraz skłonić do refleksji nad ich potrzebami, możliwościami oraz trudnościami, z jakimi borykają się w codziennym życiu. Święto to ustanowiono na początku lat 90. ubiegłego wieku we Francji.

Oficjalne otwarcie wojewódzkich obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zaplanowano na godz. 10:00 na głogóweckim Rynku, następnie uczestnicy przejdą na Plac Zamkowy w Głogówku. Festyn jest imprezą zamkniętą.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Wandy Chotomskiej w Głogówku. Więcej na temat działalności ośrodka można znaleźć na ich stronie tu: Facebook. Patronat honorowy nad obchodami sprawuje burmistrz Głogówka Piotr Bujak. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
PLAKAT 2023

Zobacz także

2023-08-04, godz. 12:49, Patronaty - polecamy III Regionalne Nocne Zawody Pożarnicze w Trawnikach 19 oraz 20 sierpnia w Trawnikach odbędą się III Regionalne Nocne Zawody Pożarnicze. Wydarzenie jest formą intensywnego szkolenia drużyn w celu przygotowania podstaw podczas działań ratowniczych. Druhowie rywalizują w konkurencji 'bojówka'… » więcej 2023-08-04, godz. 10:42, Patronaty - polecamy Popielove Folkowe - III Festiwal Rękodzieła i Regionalnych Produktów W niedzielę 20 sierpnia odbędzie się III Festiwal Rękodzieła i Regionalnych Produktów - Popielove Folkowe. Będzie można tam znaleźć biżuterię, ceramikę, zioła, ręcznie robione torebki i wiele więcej oraz spróbować naturalnie… » więcej 2023-08-03, godz. 13:45, Patronaty - polecamy VI Letnia Szkółka Muzyczna w Głogówku Zajęcia umuzykalniające, warsztaty wokalno-sceniczne 'Muzyczna podróż', lekcja muzealna i wiele więcej przygotowano dla uczestników VI Letniej Szkółki Muzycznej. Wydarzenie rozpocznie się 18 sierpnia i potrwa cały weekend (19-20.08)… » więcej 2023-08-03, godz. 10:57, Patronaty - polecamy IV Konwój Charytatywny w Kórnicy. Największa strażacka akcja charytatywna w Polsce! Już po raz czwarty w Kórnicy 12 oraz 13 sierpnia pojedzie konwój charytatywny. W tym roku strażacy będą zbierać pieniądze dla 10-letniego Michała Zonia, który od 8 lat cierpi na porażenie mózgowe. W przejeździe ma brać udział… » więcej 2023-08-02, godz. 16:15, Patronaty - polecamy Piknik promujący projekt „Rodzina 800+”. Już w niedzielę 6 sierpnia w Brzegu Praktyczne pokazy sprzętu i uzbrojenia służb mundurowych, m.in. straży pożarnej, policji, saperów, Wojska Obrony Terytorialnej, służby leśnej, czy służby więziennej, a do tego występ Julii Doty oraz Moniki Morki oraz konkursy… » więcej
13141516171819
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »