Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-02, 09:45 Autor: materiały FO/oprac. Agnieszka Lubczańska

Muzyczna uczta na cztery ręce, czyli Kociuban-Maximov Duo w kameralnym koncercie

Julia Kociuban-Maximov i Ilya Maximov [fot. fot. Adam Golec, źródło: Filharmonia Opolska]
Julia Kociuban-Maximov i Ilya Maximov [fot. fot. Adam Golec, źródło: Filharmonia Opolska]
Sonata C-dur na fortepian na cztery ręce Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu duetu pianistów Kociuban-Maximov rozpocznie w najbliższy piątek (05.05) kameralny koncert w Filharmonii Opolskiej. W programie także kompozycje Clauda Debussy`ego oraz Franza Schuberta na fortepian na cztery ręce. Początek o godz. 19:00.
Julia Kociuban-Maximov uważana jest za jedną z czołowych pianistek swojego pokolenia. Jej debiutancka płyta „Schumann, Chopin, Bacewicz” została uznana za jeden z najciekawszych polskich pianistycznych debiutów fonograficznych ostatnich lat, a ostatni album z koncertami fortepianowymi G. Bacewicz i A. Tansmana był nominowany do nagrody Fryderyk 2020 w kategorii Album Roku Muzyka Koncertująca.

Mąż Juli - Ilya Maximov jest zwycięzcą jednego z najbardziej prestiżowych konkursów pianistycznych na świecie – Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. G.B. Viottiego w Vercelli we Włoszech. Artysta występował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych w Europie, Azji i obu Amerykach. Zdobył najwyższe laury na ponad piętnastu Międzynarodowych Konkursach Pianistycznych. Prócz działalności artystycznej prowadzi działalność pedagogiczną, wykładając w Salzburgu i realizując kursy mistrzowskie na całym świecie.

Więcej o artystach i koncercie można dowiedzieć się ze strony Filharmonii Opolskiej.

Program
:
  • Wolfgang Amadeus Mozart – Sonata C-dur na fortepian na cztery ręce KV 521
  • Claude Debussy – Petite Suite na fortepian na cztery ręce
  • Franz Schubert – Rondo A-dur na fortepian na cztery ręce D. 951
  • Franz Schubert – Fantazja f-moll na fortepian na cztery ręce D. 940
Plakat

Zobacz także

2023-08-11, godz. 13:07, Patronaty - polecamy Już 20 sierpnia w Nysie odbędzie się piknik promujący projekt „Rodzina 800+”. Konkursy i zabawy dla dzieci czekają na rodzinnym pikniku promujących program 'Rodzina 800+' w Nysie. Znaleźć też tam będzie można inne atrakcje takie jak Praktyczne pokazy sprzętu i uzbrojenia służb mundurowych, m.in. straży pożarnej… » więcej 2023-08-04, godz. 12:49, Patronaty - polecamy III Regionalne Nocne Zawody Pożarnicze w Trawnikach 19 oraz 20 sierpnia w Trawnikach odbędą się III Regionalne Nocne Zawody Pożarnicze. Wydarzenie jest formą intensywnego szkolenia drużyn w celu przygotowania podstaw podczas działań ratowniczych. Druhowie rywalizują w konkurencji 'bojówka'… » więcej 2023-08-04, godz. 10:42, Patronaty - polecamy Popielove Folkowe - III Festiwal Rękodzieła i Regionalnych Produktów W niedzielę 20 sierpnia odbędzie się III Festiwal Rękodzieła i Regionalnych Produktów - Popielove Folkowe. Będzie można tam znaleźć biżuterię, ceramikę, zioła, ręcznie robione torebki i wiele więcej oraz spróbować naturalnie… » więcej 2023-08-03, godz. 13:45, Patronaty - polecamy VI Letnia Szkółka Muzyczna w Głogówku Zajęcia umuzykalniające, warsztaty wokalno-sceniczne 'Muzyczna podróż', lekcja muzealna i wiele więcej przygotowano dla uczestników VI Letniej Szkółki Muzycznej. Wydarzenie rozpocznie się 18 sierpnia i potrwa cały weekend (19-20.08)… » więcej 2023-08-03, godz. 10:57, Patronaty - polecamy IV Konwój Charytatywny w Kórnicy. Największa strażacka akcja charytatywna w Polsce! Już po raz czwarty w Kórnicy 12 oraz 13 sierpnia pojedzie konwój charytatywny. W tym roku strażacy będą zbierać pieniądze dla 10-letniego Michała Zonia, który od 8 lat cierpi na porażenie mózgowe. W przejeździe ma brać udział… » więcej
12131415161718
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »