Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-03-30, 12:59 Autor: Barbara Więcek

Święto polskiego hokeja amatorskiego po raz pierwszy w Opolu

[Fot. materiały organizatora]
[Fot. materiały organizatora]
Mistrzostwa Polski Amatorów w Hokeju na Lodzie odbędą się w dniach 31.03 - 02.04 w hali lodowiska "Toropol" przy ul. Barlickiego 13 w Opolu. W turnieju weźmie udział 12 drużyn z całej Polski, m.in. z Wrocławia, Nowego Targu i Poznania, co oznacza, że na lodowisku zobaczymy ponad 250 zawodników. Każda z drużyn będzie miała także swój sztab trenerski oraz kibiców.
Celem turnieju jest przede wszystkim promowanie regionu jako miejsca, w którym mimo rozwiązania profesjonalnej drużyny hokejowej, sport ten wciąż jest żywy i przyciąga na opolskie lodowisko wielu zawodników, działaczy, trenerów, młodych wychowanków i ich rodziców. Ważnym aspektem jest również propagowanie kultury i tradycji hokejowych wśród trenującej na Toropolu młodzieży.

Charakter imprezy promuje ideę aktywnego spędzania czasu, rywalizacji fair play i wytrwałego dążenia do celu. Najmłodsi zawodnicy mają lat 18, najstarszy ma 73, pochodzą z wielu zakątków Polski, hokeiści amatorzy na co dzień wykonują przeróżne zawody (np. pracownicy budowlani czy biurowi, strażacy, lekarze, księża, prawnicy, aktorzy, dziennikarze, profesorowie, dyrektorzy czy biznesmeni), by wieczorami połączyła ich wspólna pasja, jaką jest gra w hokeja na lodzie w wydaniu amatorskim.

Organizatorem Mistrzostw Polski Amatorów w Hokeju na Lodzie jest Orlik Opole. Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
mpa

Zobacz także

2023-06-06, godz. 15:58, Patronaty - polecamy Wydarzenia okołofestiwalowe - zobacz, co się dzieje w Opolu podczas 60. KFPP! Przebojowy Fortepian, przy którym będzie mógł zasiąść każdy, odsłonięcie muralu Zbigniewa Wodeckiego, wystawa 'Słynna opolska publiczność', Festiwalowe Jam Session w plenerze, koncerty na Rynku, otwarcie Mostu Festiwalowego, trzy… » więcej 2023-06-05, godz. 15:00, Patronaty - polecamy Koncert charytatywny dla Jakuba Wachnika Jakub Wachnik ma 24 lata. W czerwcu 2021 roku w wyniku zatrzymania akcji serca jego centralny układ nerwowy został uszkodzony, czego rezultatem była śpiączka, która przeszła w stan minimalnej świadomości. Szansą na poprawę jego… » więcej 2023-06-05, godz. 14:04, Patronaty - polecamy Piknik "Wspieramy rodziny zastępcze" już w niedzielę w Opolu Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych Jestem zaprasza w najbliższą niedzielę (11.06) na piknik rodzinny pod hasłem 'Wspieramy rodziny zastępcze'. Wydarzenie odbędzie się na placu obok boiska 'Orlik' na osiedlu Malinka przy ul. Bielskiej… » więcej 2023-06-05, godz. 12:54, Patronaty - polecamy Festiwal Webera po raz 20. zawita do Pokoju Piękna muzyka zawita w tym tygodniu do Pokoju, a to za sprawą organizowanego tam już po raz dwudziesty Festiwalu Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Carla Marii von Webera. Festiwal potrwa 3 dni. Jubileuszowa edycja rozpocznie się koncertami… » więcej 2023-06-05, godz. 09:36, Patronaty - polecamy Grand Prix Polski PTT w tańcu towarzyskim już w sobotę w Gogolinie Najlepsi tancerze z całego kraju już w najbliższą sobotę (10.06) zaprezentują się na parkiecie hali sportowej przy ul. Krapkowickiej 141 w Gogolinie w ramach turnieju Grand Prix Polskiego Towarzystwa Tanecznego w tańcu towarzyskim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »