Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-03-30, 11:24 Autor: Barbara Więcek

Wystawa prac Lindy Lach w galerii Aneks

Materiały organizatora
Materiały organizatora
"Apple core" - wystawa pod takim tytułem zostanie otwarta w piątek (31.03) w opolskiej galerii Aneks. Linda Lach zaprezentuje instalację oraz program komputerowy o nazwie Trans-line, którego jednym z przeznaczeń jest obliczanie prawdopodobieństwa zamiany życia z inną osobą. Wystawę można ogladać do 5 maja.
Linda Lach to artystka wizualna. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Laureatka Nagrody UpComing 2022. W swojej pracy operuje na styku nauki i sztuki, poszukując nowych możliwości zwizualizowania pozyskiwanych danych. Szkicuje wykresy oparte na algorytmach. Interesuje ją powtarzalność i relacje człowieka ze światem cyfrowym. Przetwarza pozyskane informacje, zapętlając je i rozszczepiając.

Czym jest praca Trans-line, której kolejną odsłonę można zobaczyć na wystawie Apple core, w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu? Czytając wywiady z jej autorką – Lindą Lach, znajdujemy dosyć złożoną odpowiedź na to pytanie:

„Program o nazwie Trans-line liczy prawdopodobieństwo zamieniania się życiem z inną osobą. Życie jest tu definiowane przez 21 obszarów istotnych dla ludzkiego istnienia, takich jak stosunki międzyludzkie, miejsce zamieszkania, wygląd, traumy z dzieciństwa […]. Po wypełnieniu przez uczestników testu program tworzy ich cyfrowe odpowiedniki, wyglądające jak 21-kątne bloby. Następnie umieszcza je w bazie danych. Możemy wybierać z niej użytkowników, z którymi chcielibyśmy się zamienić jakąś sferą życia […]”.

Nazwa wystawy i najnowszego cyklu realizacji Lindy Lach - APPLE CORE (ogryzek) – odnosi się do rozbudowanego procesu konceptualnego towarzyszącego pracy artystki. Obiekty prezentowane na wystawie stanowią swego rodzaju relikty tego procesu.
Kuratorem ekspozycji jest Łukasz Kropiowski z Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.

Zobacz także

2023-06-06, godz. 15:58, Patronaty - polecamy Wydarzenia okołofestiwalowe - zobacz, co się dzieje w Opolu podczas 60. KFPP! Przebojowy Fortepian, przy którym będzie mógł zasiąść każdy, odsłonięcie muralu Zbigniewa Wodeckiego, wystawa 'Słynna opolska publiczność', Festiwalowe Jam Session w plenerze, koncerty na Rynku, otwarcie Mostu Festiwalowego, trzy… » więcej 2023-06-05, godz. 15:00, Patronaty - polecamy Koncert charytatywny dla Jakuba Wachnika Jakub Wachnik ma 24 lata. W czerwcu 2021 roku w wyniku zatrzymania akcji serca jego centralny układ nerwowy został uszkodzony, czego rezultatem była śpiączka, która przeszła w stan minimalnej świadomości. Szansą na poprawę jego… » więcej 2023-06-05, godz. 14:04, Patronaty - polecamy Piknik "Wspieramy rodziny zastępcze" już w niedzielę w Opolu Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych Jestem zaprasza w najbliższą niedzielę (11.06) na piknik rodzinny pod hasłem 'Wspieramy rodziny zastępcze'. Wydarzenie odbędzie się na placu obok boiska 'Orlik' na osiedlu Malinka przy ul. Bielskiej… » więcej 2023-06-05, godz. 12:54, Patronaty - polecamy Festiwal Webera po raz 20. zawita do Pokoju Piękna muzyka zawita w tym tygodniu do Pokoju, a to za sprawą organizowanego tam już po raz dwudziesty Festiwalu Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Carla Marii von Webera. Festiwal potrwa 3 dni. Jubileuszowa edycja rozpocznie się koncertami… » więcej 2023-06-05, godz. 09:36, Patronaty - polecamy Grand Prix Polski PTT w tańcu towarzyskim już w sobotę w Gogolinie Najlepsi tancerze z całego kraju już w najbliższą sobotę (10.06) zaprezentują się na parkiecie hali sportowej przy ul. Krapkowickiej 141 w Gogolinie w ramach turnieju Grand Prix Polskiego Towarzystwa Tanecznego w tańcu towarzyskim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »