Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-03-15, 18:36 Autor: Agnieszka Lubczańska

Stwórz rysunek lub wykonaj zdjęcie związane ze Stobrawskim Parkiem Krajobrazowym - konkurs trwa do 30 kwietnia

Pomnik przyrody dąb Klara w Stobrawskim Parku Krajobrazowym [fot. Barbara Tyslik]
Pomnik przyrody dąb Klara w Stobrawskim Parku Krajobrazowym [fot. Barbara Tyslik]
„Usłysz przyrodę oczami wyobraźni” - to tytuł konkursu adresowanego do uczniów publicznych szkół podstawowych z gmin położonych na obszarze Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Prace konkursowe przyjmowane są do 30 kwietnia.

Zadanie konkursowe w klasach I-IV polega na wykonaniu rysunku, klasy V-VIII powinny przesłać zdjęcie wybranego miejsca położonego w granicach Stobrawskiego Parku Narodowego. Wydarzenie dotyczy miejscowości: Dobrzeń Wielki, Dąbrowa, Kluczbork, Lasowice Wielkie, Lewin Brzeski, Lubsza, Łubniany, Murów, Pokój, Popielów, Świerczów i Wołczyn. Każda praca musi zawierać także nagranie – audiodeskrypcję, pomocną w odbiorze wizualnej twórczości artystycznej osobom niewidomym. Na najlepsze prace czekają atrakcyjne nagrody.


Prace konkursowe przyjmowane są do 30 kwietnia. Można przesyłać je na adres: konkurs.zopk@gmail.com.


Organizatorami wydarzenia są Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych wraz z Publiczną Szkołą Podstawową w Lubszy oraz RZPWE w Opolu, Radio Opole objęło konkurs patronatem medialnym.

Plakat

Zobacz także

2023-06-02, godz. 08:28, Patronaty - polecamy Weekend pełen muzyki, zabaw i atrakcji. Ruszają Dni Gminy Strzeleczki W najbliższy weekend 3-4 czerwca na mieszkańców gminy Strzeleczki czekają liczne występy artystyczne, zawody sportowe oraz zabawy taneczne. A to wszystko w ramach święta gminy. Szczegółowy program wydarzeń zaplanowany na ten czas… » więcej 2023-05-31, godz. 15:54, Patronaty - polecamy 10. Bieg Nyski już w sobotę 10 km będą mieli do przebiegnięcia uczestnicy X Biegu Nyskiego, który wystartuje w sobotę 10 czerwca. Bieg odbędzie się po asfalcie przy zamkniętym ruchu ulicznym. Start o godz. 19:00 z ulicy Sudeckiej przy Hali Sportowo-Widowiskowej… » więcej 2023-05-31, godz. 15:16, Patronaty - polecamy Krzysztof Kiliański i Dżem gwiazdami Dni Kluczborka Kluczbork zaprasza na dwa dni dobrego grania, zabawy i atrakcji. Miasto obchodzi w tym roku 770-lecie. - Szczęśliwe dwie siódemki oraz dwa dni pełne dobrej muzyki, rozrywki i zabawy to idealne połączenie, aby świętować dni miasta… » więcej 2023-05-31, godz. 14:24, Patronaty - polecamy Orkiestry, śpiew i taniec - Walce zapraszają na swoje święto W drugi weekend czerwca scena przy Gminnym Ośrodku Kultury w Walcach będzie wyjątkowo wypełniona orkiestrami, rozśpiewana i roztańczona. Wszystko za sprawą święta Gminy Walce. Szczegółowy program wydarzeń zaplanowany na ten czas… » więcej 2023-05-31, godz. 12:45, Patronaty - polecamy Piknik z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska już w poniedziałek w Opolu 5 czerwca przypada Światowy Dzień Ochrony Środowiska. W tym roku z tej okazji Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu wraz z partnerami zapraszają na wspólne świętowanie tego dnia podczas Pikniku 'Razem dla… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »