Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-02-24, 11:15 Autor: Agnieszka Lubczańska

Koncert "Sława Ukrajini! / Слава Україні!" już w piątek w filharmonii

Yaroslava Nekliaieva [fot. Denis Sydoruk]
Yaroslava Nekliaieva [fot. Denis Sydoruk]
„Sława Ukrajini! / Слава Україні!” – to tytuł koncertu, który zostanie zaprezentowany w najbliższy piątek (03.03) w Filharmonii Opolskiej. Zabrzmią dźwięki w wykonaniu znanej ukraińskiej harfistki urodzonej w Kijowie, solistki Narodowego Zespołu Solistów Kyivska Kamerata, laureatki wielu międzynarodowych konkursów - Yaroslavy Nekliaievy. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00.
Orkiestra Filharmonii Opolskiej wystąpi pod dyrekcją Przemysława Fiugajskiego. Usłyszymy Balladę symfoniczną Grażyna op. 58 autorstwa ukraińskiego, XX-wiecznego twórcy – Borysa Latoszyńskiego. Dzieło powstało dla uczczenia 100. rocznicy śmierci Adama Mickiewicza, a jego twórca (uważany za ojca ukraińskiej współczesnej szkoły kompozytorskiej) kulturę polską darzył szczególną estymą.

Zabrzmi także Concertino na harfę i orkiestrę smyczkową Jeana-Michela Damase`a oraz Tańce na harfę i orkiestrę smyczkową Claude’a Debussy’ego. Na finał koncertu muzyka francuska, choć pachnąca Wiedniem, czyli La vaise (Lament) Maurice`a Ravela.

Bilety na koncert dostępne są w kasie filharmonii, można je zakupić także przez stronę internetową - zobacz tu.

Program:
  • Борис Лятошинський – Симфонічна балада Гражина, Op. 58/Borys Latoszynski – Ballada symfoniczna Grażyna op. 58 (19’)
  • Jean-Michel Damase – Concertino na harfę i orkiestrę smyczkową (15’)
  • Claude Debussy – Danse sacrée et danse profane na harfę i orkiestrę smyczkową (10’)
  • Maurice Ravel – La valse (13’)
Plakat

Zobacz także

2023-09-06, godz. 14:56, Patronaty - polecamy Święto plonów w Gogolinie już w niedzielę 'Bądź dobry jak chleb' - to hasło tegorocznego Żniwnioka, czyli gminnych uroczystości święta plonów, które odbędą się w najbliższą niedzielę (10.09) na Placu Benedyktyńskim w Gogolinie. Żniwniok poprzedzi w sobotę (09.09)… » więcej 2023-09-06, godz. 14:20, Patronaty - polecamy RetroSfera vol.5, czyli Festiwal Komputerów, Gier i Konsol od piątku do niedzieli w Brzegu Gratka dla fanów cyfrowej i planszowej rozrywki szykuje się w najbliższy weekend (8-10.09) w Brzegu, a to za sprawą RetroSfery vol.5, czyli Festiwalu Komputerów, Gier i Konsol. Będzie można doświadczyć cyfrowej rozrywki lat minionych… » więcej 2023-09-05, godz. 20:25, Patronaty - polecamy Nysa świętuje 800-lecie. W weekend wszystkie drogi prowadzą do... Rzymu, śląskiego Rzymu! Nysa świętuje wyjątkowy jubileusz 800-lecia. Świętuje przez cały rok, ale kulminacja nastąpi w najbliższy weekend. Program szykowanych wydarzeń jest przebogaty: muzyczno - multimedialne widowisko, występy lokalnych artystów i wielkich… » więcej 2023-09-05, godz. 16:12, Patronaty - polecamy "Wrześniowe Country" w Nysie już w czwartek To impreza integrująca osoby niepełnosprawne. Organizowana jest przy ogromnym zaangażowaniu podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie. Nie odbyłaby się też bez pomocy rodziców i opiekunów podopiecznych… » więcej 2023-09-05, godz. 15:55, Patronaty - polecamy Wołczyn Race Cross Run startuje w sobotę - zapisy trwają! Wołczyn Race Cross Run - to bieg, który wystartuje w najbliższą sobotę (09.09). Start w samo południe ze Stadionu MKS Wołczyn przy ul. Leśnej. Uczestnicy będą mieli za zadanie przebiec dystans 8 km pokonując po drodze różne przeszkody… » więcej
78910111213
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »