Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-12-13, 12:50 Autor: Oprac. Agnieszka Lubczańska

Arcydzieło muzyki sakralnej "Wielka msza h-moll" Jana S. Bacha już wkrótce w filharmonii

Chór Filharmonii Krakowskiej [fot. A. Golec, źródło: Filharmonia Opolska]
Chór Filharmonii Krakowskiej [fot. A. Golec, źródło: Filharmonia Opolska]
Międzynarodowe grono wybitnych solistów, Chór Filharmonii Krakowskiej, Orkiestra Filharmonii Opolskiej i jedno z największych dzieł w historii muzyki sakralnej: "Wielka Msza h-moll" Jana Sebastiana Bacha. Tak zapowiadają się adwentowe koncerty pod batutą Przemysława Neumanna. Koncert został zatytułowany "Proste ścieżki" i będzie okazja posłuchania go w dwóch do wyboru terminach 16 i 17 grudnia w Filharmonii Opolskiej.
Wielka msza h-moll BWV 232 uważana jest przez krytyków za najdoskonalsze dzieło muzyki religijnej Johanna Sebastiana Bacha. Bach-protestant napisał dzieło osadzone w tradycji katolickiej. Historia powstania dzieła wiąże się ze staraniami Bacha o posadę nadwornego kompozytora na katolickim dworze elektora Saksonii i króla Polski Augusta III w Dreźnie, Msza składa się z 27 wokalno-instrumentalnych ogniw (18 chórów, 3 duety i 6 arii) obejmuje sześć stałych części mszy. Dzięki charakterystycznej dla Bacha konsekwencji w budowaniu formy kompozycja tworzy jednolitą całość.


Orkiestra Filharmonii Opolskiej wystąpi pod dyrekcją Przemysława Neumanna, a występ Chóru Filharmonii Krakowskiej przygotował Piotr Piwko. Koncert w piątek (16.12) rozpocznie się o godz. 19:00, w sobotę (17.12) o 18:00. Są jeszcze bilety!

Szczegółowy opis koncertu można znaleźć na stronie internetowej filharmonii - zobacz tu.
Plakat

Zobacz także

2023-03-07, godz. 17:55, Patronaty - polecamy "Betania" włącza się w Ogólnopolską Kampanię Społeczną „Pola Nadziei” Mija 26 lat od czasu, gdy w Krakowie odbyły się pierwsze Pola Nadziei - ogólnopolska kampania społeczna, której głównym celem jest promowanie opieki hospicyjnej, informowanie o możliwości jej otrzymania oraz pozyskiwanie środków… » więcej 2023-03-06, godz. 16:20, Patronaty - polecamy Konkurs "Z chemią za pan brat" Uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych na Opolszczyźnie już we wtorek (07.03) będą mogli sprawdzić swoją znajomość chemii w konkursie 'Z chemią za pan brat'. Konkurs ma formę testu i odbędzie się w budynku Publicznej… » więcej 2023-03-06, godz. 12:13, Patronaty - polecamy Symfonia "Tytan" Gustava Mahlera zabrzmi w piątek w filharmonii Skrzypce, wiolonczela, obój, fagot - dodajmy: w dobrych rękach, a do tego Orkiestra Filharmonii Opolskiej pod dyrekcją Przemysława Neumanna - już w najbliższy piątek (10.03) Filharmonia Opolska zaprasza na koncert zatytułowany „Tytan”… » więcej 2023-03-03, godz. 17:54, Patronaty - polecamy Zagraj o swoją karierę i wybierz szkolenia, warsztaty, debaty i prelekcje. Rusza „Gra o Karierę"! „Gra o Karierę - Biura Karier dla Ciebie” to nazwa ogólnopolskiego przedsięwzięcia, w ramach którego od 6 do 10 marca Biura Karier w całej Polsce organizują warsztaty, szkolenia, konferencje i inne wydarzenia pod wspólnym szyldem… » więcej 2023-03-03, godz. 15:48, Patronaty - polecamy Płyta "Witold Pilecki. Kwiat biały olbrzyma. Wiersze i piosennik" W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbył się koncert prezentujący premierowo piosenki z albumu 'Witold Pilecki. Kwiat biały olbrzyma. Wiersze i… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »